Depeche Mode: In Your Room

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1994, 4:50 min

In Your Room je čtvrtým a posledním singlem z osmého alba „Songs of Faith and Devotion“ britské elektronické kapely Depeche Mode, který natočil nizozemský režisér Anton Corbijn a je též posledním, ve kterém se objevil člen kapely Alan Wilder. Videoklip je přetočenou směsicí předchozích videoklipů, ve kterých můžeme vidět všechny členy kapely společně s modelkou Alexandrou Kummer, jíž vidíme v odkazech na klipy Enjoy the Silence, Personal Jesus, odhalující se ve Strange Love a v I Feel You. Dále vidíme členy kapely, jak se střídají připoutaní v křesle, ze kterého se snaží vymanit. Kvůli této pasáži a kvůli částečné nahotě nebyl klip uveden v hlavním vysílacím čase na americké MTV. Tuto skladbu můžeme vidět živě na koncertech Devotional, One Night in Paris a na Tour of the Universe - Barcelona 20/21.11.09 a na video kompilacích The Videos 86-98 a na Video Singles Collection z roku 2016. (Trajektt)

Anderton

Sumarizačné video, kde sú inovatívne nanovo nakrútené niektoré výjavy zo slávnych videí kapely, ale tentokrát s iným obsadením. Do toho kapela hrá v miestnosti s výraznou žiarovkou a tá sa aj presúva do mizanscény každej sekvencie. Ťažko povedať, ako by vyzeral klip k oveľa lepšej albumovej verzii, každopádne tento remix splnil účel a oslovil aj iných poslucháčov, než fanúšikov kapely. No teraz ma napadá, že video by proste mohol byť iba koncertný zostrih, ako v prípade WIME. Čas už nevrátime, aj toto je geniálne. ()

Trajektt

Když jsem poprvé slyšel tuto skladbu z alba Songs of Faith and Devotion, tak mi její tóny a především text dovolily, abych upadl do podmanivé, ne-li až mrazivé temnoty. Když jsem viděl video k této písni, tak mě skoro trefil ŠLAK. Zaprvé jsem nepochopil, proč nahradili původní lepší verzi za tento Zephyr Mix. Podle mně je veselejší a nevystihuje podstatu této písně. A zadruhé jsem byl v šoku, co jsem tam viděl a začal jsem se bát, že my favorite Band končí, což si v té době myslel i Anton Corbijn a proto natočil toto video jako vzpomínku na tuto kapelu. Dokonce jsem se rozhodl, že napíšu do Hitparády Radia 1, kterou v té době uváděl milovník osmdesátých let Jirka Neumann a v té době byl song na prvním místě v této hitparádě. Zeptal jsem se ho pomocí dopisu, protože v té době ještě mobily neexistovaly „Jestli je to poslední song od DM, tedy, jestli kapela končí?"Odpověď mě moc nepotěšila a tak jsem čekal další tři roky na super album s názvem Ultra. Do té doby vydávali svá alba skoro každé dva roky. Od té doby, co odešel Alan Wilder, což mě hodně mrzí, začali vydávat alba každé čtyři roky, až do této doby, kdy nastal ve světě bordel nazvaný Koronavirus. Jinak v klipu můžeme vidět všechny členy kapely s vedoucím týmu Božským Davidem, který má naposledy vzezření a la Ježíš a bohužel je to i poslední klip s již zmiňovaným Alanem Wilderem, který podle mě kapele dodával drsnost a industriálnost. Pro mě je tato skladba třetí nejoblíbenější na tomto albu, samozřejmě po Walking in My Shoes a Higher Love. ()