Vrcholný predátor

• USA Apex

Šest zbohatlíků si zaplatí za to, aby na opuštěném ostrově mohli ulovit člověka. Situace se ale obrací a kořistí se stávají oni sami. (Filmbox)

sedm.1

Odpadová mánie přítomných uživatelů, týkající se Willisových filmů z konce jeho kariéry, pokračuje i v případě Apex v nezastavitelném tempu, až z toho mám pocit, jestli to není již trochu takový místní rituál, nehledící na skutečnou kvalitu daného filmu, ale spíš držící se hesla: Kdo nedá Willisovi Odpad, nepatří mezi nás. Tak já tedy demonstrativně ten Odpad nedám, abych dal najevo, že se nehodlám stát součástí stáda a udělím tomu jednu hvězdičku, minimálně kterou si to určitě zaslouží, jelikož zas až taková mizérie to fakt není, a dokonce jako už několikrát si dovolím zmínit fakt, že při štědřejším rozpočtu a bez účasti pana Willise, který tu je opět tou jednoznačně největší přítěží, by se mohlo jednat o docela snesitelné béčko, které by rozhodně neuráželo intelekt minimálně diváků, kteří si jsou vědomi, že nesledují oscarové drama, ale nenáročný, přímočarý akčňák, jehož jediným cílem je bavit. Já si tak vážně myslím, že celý Apex má poměrně slušný spád, zápletka je sice primitivní a nenápaditá až běda, ale jak jsem zmiňoval, za jiných podmínek by mohla představovat funkční zábavu, postavy a jejich herecké představitele lze též považovat v rámci možností za poměrně výrazné prvky a kupodivu neurážejícím způsobem tu vypadá akce, která je poměrně drsná, ale hlavně nepůsobí tentokrát až tak přiblble, jako je v podobných produkcích zvykem. Bohužel, tvůrci se tu na druhou stranu opět nevyhnuli naprosto neuvěřitelným nesmyslům a doslova debilitám ve scénáři, čímž též jako obvykle zásadním způsobem znehodnocují úroveň celé té podívané, jednotlivé dialogy pak trpí totální demencí, no a nakonec jsem si ve výčtu negativ nechal samotného Bruce, jehož hrozivý herecký výkon je již evidentně notně poznamenán nemocí, takže divák při pohledu na jeho funící a nepřítomný výraz trpí, nehledě na to, že jsem měl navíc v nadpoloviční většině jeho výstupů pocit, zvlášť pak při jakémkoliv jeho pohybu, že ho zaskakuje nějaký podobně plešatý dabér, což je fakt ubohý a hlavně nedůstojný. Takže je to asi tak, samozřejmě se jedná o další megalacinou béčkovou blbinku, na druhou stranu bych to ale neodsuzoval zas až tolik, jelikož pár pozitiv Apex s jemnou dávkou tolerance nabízí, takže Odpad fakt ne. ()

M.i.k.e

ze začátku vypadal Apex jako první willisovka po hodně dlouhé době na kterou se bude dát koukat a nebude potřeba si po jejím zhlédnutí vymýt oči desinfekcí.Nápad sice nebyl kdovíjak originální - blízká budoucnost (asi),opuštěný ostrov a na něm zbohatlící lovící lidi pro potěšení,přičemž Willis je tu v roli kořisti - ale o slušnou akční jednohubku mohlo jít úplně v klidu.Jenže chyba lávky.Kdo by čekal,že Willis (který v případě,že přežije do určité hodiny bude svobodný nebo něco takového) začne kosit jednoho "záporáka" za druhým,ten se hodně plete.Willis se tu víceméně prochází lesem,občas někoho "tajně" pozoruje a záporáci se mezitím zvládají vybíjet mezi sebou.A když pak na konci začne - respektive mělo by začít - přituhovat,tak se většina akce stane mimo záběr a najednou je konec.Těžko říct,jestli je to zdůvodu financí,nebo demence scénáře,potažmo režiséra,ale ono je to vcelku jedno a i nadále tak bude platit,že poslední slušný film z Willisem (který má jen za letošek na pažbě osm!! filmů) je tři roky staré Přání smrti..20% ()

SeBig odpad!

Už jednou jsem tuto lesní seschlost rozkoukal a nevydržel jsem. Teď je čas to dohnat a začít tím pořádně svůj další rok plnej hoven. Nýl Mekdonof tam dřepí doslova celej film v křesle a pronáší náký žvásty jak kdyby se nechumelilo. Willis má kariéru asi jako jeho vlasy. Film samotný - nuda, les, míření pistolkou, kecy upocenýho chlapa s vousama, willisuv ksicht a mekdonůf posed. Parádička totální. ()

Chrustyn

Před časem vyšlo najevo, proč se akční legenda Bruce Willis upsal na několik desítek neuvěřitelně příšerných filmů a přestože to je smutné, nejde nad tím přivřít oči. Apex je asi největší bizár, ze kterého jsem ale nějak cítil to, že v rukách někoho šikovnějšího, to mohlo být zábavné béčko. Výsledná "kvalita" tak není pouze chybou Bruna. ()

Rathalos odpad!

Sanka mi padla,ale verte,ze nie v dobrom slova zmysle,videl som uz vela zlych a primitivnych filmov,ale tento sa dostal na prve miesto v rebricku,cumel som ako ko*ot,co moje oci vidia,neviem,ze aky honorar dostal Bruce Willis,ale,ze sa dal nahovorit hrat v tejto zumpe,to neviem pochopit,hroza,des,to snad ani nie je realita,ale sku*vena nocna mora,ospravedlnujem sa,no posielam to do odpadovych vod...:-) ()