Americké obležení

• USA American Siege

Ošuntělý šerif Ben Watts (Bruce Willis) střeží tajemství bohatých obyvatel malého městečka v Georgii. Když tři zločinci při pátrání po zmizelé ženě vezmou jako rukojmí významného městského lékaře, je šerif Watts povolán, aby situaci vyřešil ještě před příjezdem FBI. V závodě s časem starosta Charles Routledge (Timothy V. Murphy) tlačí na šerifa Wattse, aby zahájil útok na únosce rukojmí a odstranil všechny svědky. Když si šerif uvědomí, že je možná pěšákem ve větším plánu, musí vyrazit na krvavou válečnou stezku, aby odhalil pravdu o temných tajemstvích města. (mac000)

borec999

O trochu lepšie ako je veľmi nízky Willisov štandard posledných rokov- je to aspoň sledovateľné bez ujmy na zdraví a nemáte po dosledovaní pocit že ste zostarli o 10 rokov.  Zároveň ale tak ako píše Tom Hardy, je škoda že Willis si nenašiel viac času, pretože pri trocha viac jeho prítomnosti (a snahy) to mohlo byť funkčné akčné béčko nakrútené za pár šupov v jednom dome a pár lokáciách so stráviteľným a nie najhoršie vymysleným dejom. Žiaľ, nestalo sa tak a American Siege strieda lepšie momenty(pár akčných scén, herecký výkon T.Murphyho či Bruce v závere, ktorý dá spomenúť na staré časy) s horšími a  je len slabším priemerom. Na druhej strane súhlas, že pre režiséra E.J. Drakea je to po Apexe a Cosmic Sin (čo boli nepozerateľné odpady) výrazné zlepšenie. 40% ()

BOURQUE

Opäť jeden low quality film od režiséra E. J. Drakea. Sila a „prekvapivosť“ hostage-based koncepcie pomerne rýchlo zoslabne a potom už všetko ide dole kopcom. Nekoordinované, lacné akčné a neakčné scény. P.S.: B. Willisovi (z celého srdca), v rámci možností, prajem čo najrýchlejšie uzdravenie! Osobné hodnotenie: 51% (*) ()

sedm.1

Na jednu stranu je určitě nutné brát mé tříhvězdičkové hodnocení tohoto snímku s jistou rezervou, na druhou stranu je nicméně fakt, že já se u American Siege v rámci jeho možností až kupodivu nadstandardně bavil, a to přestože se očekávaně jedná o další velmi laciné béčko s Brucem Willisem, tentokrát v krapet větší roli, než tomu bylo posledních pár letem zvykem. Každopádně bavit se v souvislosti s touto podívanou o nějakých filmařských kvalitách by bylo naivní, nicméně ten film v mnoha ohledech fakt poměrně funguje a já se tu ona pozitiva pokusím nastínit, jen tedy ještě jednou upozorňuji, že vše je nutno brát vzhledem k možnostem a talentu tvůrců lehce s nadhledem. Jednak tedy zápletka i přes svou jednoduchost není vůbec nudná a vlastně ani úplně hloupá, od začátku má svižné tempo, pořád se něco děje, sem tam se vyskytne i opravdu slušná scéna a závěrečná gradace mě upřímně bavila, a to včetně samotného vyvrcholení. Nějakým zvláštním způsobem mě pak oslovila i atmosféra, chvílemi jinak fungovalo i napětí, nicméně zásadním pozitivem American Siege jsou veškeré postavy, které mě jednoduše bavily díky své výraznosti a samozřejmě i díky jejich hereckým představitelům, které musím též označit vesměs za nenudící ksichtíky. To vše mě tu zkrátka oslovilo poměrně pozitivním dojmem a nebýt spackané akce v podobě nesoudných přestřelek, které je zpracovány skutečně bídně, i když zároveň i docela nekompromisně, tak by mě to pobavilo ještě sakra víc, ovšem i tak ale musím zopakovat, že jsem byl tentokrát mile překvapen a nemohu se zbavit dojmu, že většina těch špatných hodnocení pramení prostě jen z principu, že se v tom vyskytuje Willis. Za mě se zkrátka jedná o průměrné, zábavné béčko, kterému lze sice právem vytknout tisíc a jednu věc, v tomto případě je to ale i trochu až zbytečné a nevhodné. ()

Tom Hardy

Jedna z těch smutnějších nových willisovek v tom smyslu, že i na několika málo scénách dokáže Willis připomenout to, že když chce, umí stále ještě předvést intenzivní dramatičtější výkon. Jenže aby to bylo k něčemu, musel by dopřát filmu víc než jeden den natáčení. Takhle nemá jeho policajt "v nevděčné situaci" prostor na to, aby byl v příběhu skutečně plnohodnotnou figurkou a ne jen někým, kdo je na ploše 15 minut čistého času, takže na nějaké budování charakteru (a s tím související uvěřitelnou změnu postoje) zkrátka není vypravěčsky čas. Obecně je ale American Siege dívatelný kousek. Příběh neurazí (vyjma komediálního obřího "tajného prostoru" pod domem), Timothy V. Murphy je v roli "toho, jehož rodina město postavila" dokonce velmi dobrý a obecně jde touhle báchorkou o jedné pohřbené akci projet bez znechucení a uraženého vkusu. Z dosavadních willisovek to nejlepší, co režisér E.J. Drake (dále Apex a Kosmický hřích) uklohnil. ()

jhr

Laciným céčkům s Willisem jsem se vyhýbal vždy obloukem. Stačilo vidět trailer a bylo jasné,  že to bude odpad. Zde jsem se ovšem rozhodl udělat výjimku. A popravdě musím říct, že i přes veškerou lacinost je na tomto snímku nejsmutnější skutečnost, že při větší tvůrčí péči by zde jistý béčkový potenciál byl. Jenže by to chtělo větší rozpočet, lepší scénář, kvalitnějšího režiséra a vyměnit většinu komparzu za skutečné herce. Nedávna vyšlo najevo, že se Willis potýká s vážnými zdravotními problémy. Trpí poškozením mozku pod názvem afázie. Z těchto důvodu se Bruce Willis rozhodl ukončit hereckou kariéru. To vysvětluje proč v tomto snímku působí místy tak unaveně. Přesto je na něm poznat, že ho herecký talent neopustil. ()

• Podle režiséra Edwarda Drakea trvalo natáčení celého filmu pouhých 8 dní. Bruce Willis (Ben) natočil všechny své scény za 1 den. Při natáčení byl spatřen 7. listopadu 2020. (Johnny.ARN)
  • Když se Tobymu (Johann Urb) otevřou dveře, sejde po schodech „dolů“, do domu obklopeného jezery a stromy. Pak vstoupí do úplného skladiště se čtyřicetimetrovým stropem a okny, kterými dovnitř zjevně proniká sluneční světlo. Není možné, aby to bylo pod domem. (Johnny.ARN)