Zamilovaní ve městě

• Južná Kórea Doshinamnyeoui sarangbeob (viac)
Južná Kórea, (2020–2021), 9 h 25 min (Minutáž: 28–40 min)

Vášnivý architekt se na pláži bláznivě zamiluje do nespoutané ženy a pak se ji vydá hledat do ulic Soulu. (Netflix)

Zíza

Minulost byla skvělá, prostředek přítomnosti fajn, ke konci se to divně táhlo, až z toho úplně vyprchalo kouzlo, které to mělo na pláži a to to přitom nemá kdovíjak dlouhou stopáž. Jako vždy herecké výkony byly fajn, možná u prostopášné učitelky lehce slabší, ale jinak takový ten korejský profesionální seriálový standard. Nic na co by divák musel nadávat. Romantický flusanec. Jakmile jsou všechna tajemství venku, už to není tak zajímavé (což je chyba scénáře). Ale jinak příjemná odpočinková podívaná, u které se člověk i zasměje. 60 %. ()

bulinka

Áno, začala som toto pozerať kvôli Ji Chang-Wook-ovi. Bol dokonalý ako vždy. Na neho sa ozaj dobre pozerá 😊. A keď ešte zahral na gitare, a zaspieval... V každom prípade dúfam, že nabudúce natočí zas niečo akčnejšie. Aby som nepísala len o ňom, tak musím pochváliť vedľajších 5 postáv, tiež dobrý výber. Musím sa priznať, že v jednej časti som nejaký úsek pretočila (áno, nebol ústrednou postavou vtedy Chang-Wook) a v poslednom časti, keď pridali nové 2 postavy. Inak sa na to ozaj dobre pozeralo a keďže 1 časť mala 30min, šlo to aj rýchlo. Najviac ma samozrejme bavila zápletka medzi Park Jae-Won (Ji Chang-Wook) a Lee Eun-Ho/Yoon Seon-A (Kim Ji-Won) a netrpezlivo som čakala na rozuzlenie a koniec 😊. Ako to už v živote býva, nie všetky vzťahy končia happy-end-om, a tak, ako si to ľudia predstavujú... To sa mi v podstate na tom seriály páčilo. Nebolo všetko umelo dokonalé, ale proste aj reálne. A spôsob natáčania, dobrý nápad. Prepojenie interview rozhovorov s hranými scénami bolo ozaj oživujúce. Celkovo seriál prekonal moje očakávania :). ()

sarulefilm

Na tento seriál jsem se hrozně těšila. Už když začal vycházet, chtěla ho hned vidět, protože jsem měla pocit, že by mohl být přesně podle mého vkusu. Pustila jsem si to, ale po pád dílech jsem sledování ukončila a vrátila se k tomu až teď. A vlastně si myslím, že jsem udělala dobře, protože na takový seriál musíte mít náladu. Je to hodně melancholické drama s pomalým dějem, které od vás vyžaduje, abyste ho emocionálně prožívali. Jedná se o příběh muže, který se zamiluje do ženy, hned si ji vezme, a pak zjistí, že není taková, jaká si myslel, a tak ji musí zase znovu objevovat. Ji Chang Wook a Kim Ji Won jsou skvělý a dokázali vytvořit silnou romantickou dvojici, která umí říct spoustu věcí jen pohledem. Přišlo mi, že i jejich charaktery, jako herců, neskutečně sedly do celé atmosféry seriálu, která je velmi výrazná. Je zde důraz na barvy, prostředí a právě i samotná vizuální stránka nás nutí sledovat to dál. Celému zážitku pomáhá i krásná emotivní hudba. Začátek je přímo idylický, bezstarostné léto na pláži, plné lásky, barev a krásných lokací se pak změní v pochmurný Soul a celý příběh ztemní a už není plný akce, ale trochu se monotónně táhle. Ale může to být i záměr, jednak je monotónnost realistická a druhak máme ty dvě hlavní prostředí naprosto odlišná. Líbil se mi dokumentární formát, který byl jednak vcelku originální a osvěžující, a taky nabízel celkem chytré využití product placementu. Kromě hlavní dvojice jsou všechny ostatní romantické linky neuzavřené, což by mohla být v jiných dramatech chyba, ale tady ne, protože tak to zkrátka v životě je, takže forma dokumentu fungujovala. Vlastně to nakonec bylo opravdu něco přesně pro mě, strašně se mi to líbílo a zasáhlo mě to, takže jsem ráda, že jsem si počkala. ()

Pethushka

Kromě Ji Chang-wooka a Kim Ji-won mě k seriálu přivedla zvědavost, jak moc odlišný bude seriál od KakaoTV, oproti seriálům od konkurence. Po jedné sérii samozřejmě nebudu dělat závěry, ale tohle dílo mě rozhodně neodradí od dalšího zkoumání. Zkrácené epizody nejsou na škodu a seriál díky tomu utíká jako voda. Dalším důvodem, proč jsem měla Lovestruck in the City v hledáčku byla scénáristka Jung Huyn-jung, jejíž tvorba mi zatím vždycky hodně sedla. A platí to i tentokrát. Zápletka sice není nic světoborného, ale ona ty vztahový problémy prostě vymyslet umí. A moc se mi líbilo, jak je tu zachycený Seoul. Konečně ho někdo nechal takový, jaký je. Takhle podle mě vypadá Seoul dnešní doby a já měla pocit, jako bych tam byla. Budu v tomto případě ráda, když dojde na pokračování. A tipuji, že to tak bude, i když možná bez hlavní dvojky. ()

Střelec17

Tento seriál moc nechápu, začátky jsou formou dokumentu s různými lidmi, kde až po nějaké době mi začalo teprve docházet, že ti lidi se znají  navzájem. Bohužel seriál je zkrácený tak, že některé díly mají pul hodiny a některé jsou delší, což úplně nemusím, ale obsah mě zaujal, tak jsem tomu dal šanci. Pokaždé jsem musel přetrpět začátek, kdy tam kecali formou toho dokumentu o věcech, které mě nezajímali a ani neměli nic moc společné se seriálem, prostě řeč o ničem. První díly nebyli nejhorší, ale i tak jsem věděl, že tady  jsem  šlápl vedle, protože asi po prvních dvou dílech se děj přesunul do Soulu a tam to prakticky bylo úplně bez nápadu, na začátku jsem klasicky přetrpěl kecání o ničem a pak jsem  sledoval, jak prakticky děj s každým  dílem stojí na místě a nic se prakticky neděje. Pak ale nastala chvíle kdy o menší pauze, jsem seriálu dal ještě šanci a u asi desátého dílu nabral děj trochu na obrátkách. S postavami jsem už byl seznámen a začalo to dávat smysl a seriál jsem si pouštěl s chutí. Ale pak s dobrým pocitem, že seriál se vyhrabal ze dna mi filmaři naservírovali snad nejhorší závěrečný díl, který jsem doposud viděl v korejském podání. Protože místo hrdinů mi naservírovali postavu policisty, který se v seriálu párkrát mihl a nějaké herečky, kterou jsem tam myslím viděl poprvé. Nechápu vůbec proč se u posledního dílu musím dívat na nezáživný příběh dvou lidí o kterých vůbec seriál nebyl. Seriál by potřeboval sestříhat a zkrátit tak o polovinu dílů. A jelikož každý díl byl celkem krátký, moc by z toho nezbylo. Když si vezmu, že některé seriály mě dokážou zabavit a mají někdy i přes hodinu, tak tady je to bída. Pozitiva: Celkem sympatická hlavní dvojíce. Negativa: Nemám rád, když je příběh veden celkem nic moc zápletkou, kdy jsem prakticky celý seriál nechápal konání hlavní představitelky. ()