Boba Fett a Fennec Shand sa ocitajú uprostred vyhroteného konfliktu. (Disney+)

TomasRichtr

Tohle že je finále série? Pf. Doufám, že tím tenhle seriál skončil, protože fakt mě nebavilo koukat, jak z jedné z nejvíc badass postav celého Star Wars loru udělají malou děvku, která vždycky dostane na prdel nebo je udupaná argumenty jiných. Už to zaznělo hodněkrát, ale řeknu to ještě jednou - jediné dobré epizody byly ty, kde se ta malá senilní děvka nevyskytovala. Celá série byla úplně debilně postavená, doteď vlastně nechápu, proč nás nutili sledovat zápletku o tom, že malá děvka Boba nemá respekt u ostatních dětiček na pískovišti. Kde jsou nějaký stakes? U Mandaloriana víme, co je v sázce, když to s malým Yodou pojebe a celou dobu trneme, jak to dopadne. U Boby je maximálně v sázce infarkt, pokud si dá tučnější jídlo a další random bad guy mu naplácá na holou. Už od první epizody je to blbě postavené a pěkný vizuál a fan service motivy z toho dobrou show neudělají. Pryč s tím. Doufám, že Kenobi nebude podobná sračka. ()

Elio

Mně je z toho tak nějak smutno. Neříkám to u moc filmů/seriálů, ale mělo to obrovský potenciál, který prostě zůstal nevyužitý. A sebeskvělejší postavy to prostě nezachrání. Celý problém tohoto dílu podle mě tkví v ne moc dobře uchopeném tempu příběhu. Některé momenty jsou pětihvězdičkové výbuchy, které jsou ale rychle zasypané šedivým, mdlým "meh". Není zde gradace, není zde grandiózní finále. Tedy je, ale je jich vlastně rozdrobených víc, takže se to celé rozplizne do takové písčité kaše. Ale upřímně, vážně nechci na tenhle díl jenom plivat, protože měl krásné, dojemné momenty, epické chvíle a bez debat skvělé charaktery. Jen bohužel tohle všechno nestačí, když není dobře uchopené vyprávění. No, uvidíme, Boba se určitě druhé řady dočká, jak několik hintů napovídá, ale vážně doufám, že se nebude snažit být vším a ničím dohromady, jako tomu bylo u první série. ()

Colby Sawyer

Doufám, že Roberta Rodrigueze už k ničemu nepustí, protože se z něj stal strašný tragéd. Úspěšně obhájil první tři místa nejhorších epizod seriálu. Místo epického a cool finále tu naservíroval naprosto tragicky zrežírovaný nesmysl, kde je plně vidět jak idiotský je ten gang roboteenagerů a ono obecně by člověk v celý epizodě trochu logiky pohledal jen s obtížemi. Nebýt super postav a Rancora, tak to můžeme zařadit vedle finále S8 GoTka. Když o tomhle bude někdo vyprávět bude to znít jak nejvíc cool věc, ale pak se podívá na realitu a au... No nic uvidíme co bude dál... ()

-bad-mad-wolf-

Rodriguezovské epizody mají takové společné jmenovatele. Všichni v nich střílí hůř než stormtroopeři, choreografie je dementní a všechno spoléhá především na cool momenty. Zamrzí převážná absence epičnosti a vůbec čehokoliv, co by říkalo, že jsme ve velkém finále (zdejší finální přestřelka/honička není ani tak dlouhá a intenzivní, jako spíše zdlouhavá a umělá). Boj se dvěma droid-tanky je chvílemi extrémně WTF - jste obří zabijácká mašina, vaše oběti před vámi utíkají rovně v široké otevřené ulici a vy... prostě střílíte za ně do písku. Vážně na to máme koukat? Hlídání celého města v SEDMI lidech, prapodivné rozhodování o obraně a náhle jednoduché odstranění mastermindů... no, snad se k tomu ani nebudu vyjadřovat. Jsou tu i scény, které jsou super, byť paradoxně nesouvisí se samotnou "válkou" - třeba krocení splašeného rancora nebo bad ass revival s Cad Banem. V celkovém součtu mě nejvíc mrzí, že po téhle epizodě přichází dost vniveč to úzké propojení s Mandalorianem, jež se mi doteď líbilo - a to jak pro Bobu, tak pro Manda (a Luka taky). Mandovi se aspoň vyřešila situace s prckem (byť víme, PROČ se TOHLE stalo), ale Boba se může právem cítit jako při přerušené masturbaci - pravá satisfakce tak úplně nedorazila a celá řádka dřívějších podzápletek, postav a náznaků zamrzla v mrtvém bodě. Doufejme, že se v případných pokračováních rozjedou suverénnější linky a nebudeme mít pocit, že se vlk nažral a koza zůstala celá. Teda spíše Disney se nažral a divák zůstal... v očekávání. ()

Dr_Virus12

Tak na tomhle dílu jsem opravdu dost rozpolcen. Čekal jsem nějaké větší odds. Čekal jsem Crimson Dawn. Čekal jsem, že to bude o Bobovi a ne, že končíme scénou jak Mando odlétá. To mi připadalo jakoby nám doslova chtěli říct, že tohle je prostě pořád show Mandaloriana, a oni nám dali jen pár dílů s jinými charaktery navíc. Neříkám, že tam nebyly dobré scény, to rozhodně byly. Scéna kdy Boba a Din společně vyletí a začnou blastovat všechny okolo sebe byla úžasná, nebo když Boba přijel na Rancorovi. Nicméně tohle by mohla být jakákoliv epizoda, ale na Finální jsem si tohle nepředstavoval a zůstal jsem jen s pohledem jakože "This is it?" EHM. Očekával jsem víc. Nevím jestli 3 nebo 4 hvězdy. Asi se budu muset podívat znova, nicméně zatím to jsou za mne 3 hvězdy. ()

• Scorpenek, anihilační droid. Tyto těžce opancéřovaní bojoví bojoví droidi včetně vlastního generátoru štítu byly navrženy jako těžké bitevní „droideky“ a zasáhly do bojů již za Klonových válek. Byly postaveny na planetě Colla IV. Jeden droid byl schopný si poradit s celým regimentem klonových vojáků, a proto byly nasazeni do několika klíčových vítězných bitev Separatistů. Problém těchto droidů byla jejich extrémní cena, která neumožnila masovou produkci a zabránila porážce Republiky. (Veskoslav)
  • Ústředí píseň na konci tohoto dílu je pozměněna a neutrální citoslovce jsou v části písně vyměněny za jméno ústřední postavy. (Sidarius)