Tajomstvá sa odhaľujú a Boba Fett sa dozvedá novinky. (Disney+)

kenkaku

Opět “Tlustý Bob” 90% epizody nikde a epizodě to (jak jinak) prospívá. Obsahově jde jen o snahu naroubovat předchozí Mandalorianovu epizodu na předchozí 4 a upřímně mě to nijak nevadí. Seriál se stejně neubírá jak bych chtěl (chronologické vyprávění) a obsahově je to zajímavější bez Boba (btw. dnes už je digitálně možné opravdu vše... herce netřeba :)). Navíc “zatažení” starých známých epizodě jen prospělo. ()

filmfanouch

Šestá epizoda seriálu The Book of Boba Fett má jeden stejný menší problém jako epizoda předchozí. Na seriál o Bobu Fettovi má totiž tak trochu málo Boby Fetta a více se věnuje jiné postavě v mandaloriánském brnění. Ano, závěr páté epizody vede k tomu, že se i velká část 6. epizody točí kolem postavy Dina Djarina, který se již dočkal vlastního seriálu s 2. sériemi a již brzy se dočká i série třetí. Jak je ovšem vidno, The Book of Boba Fett staví pro 3. sérii Mandaloriana půdu. A tak trochu na úkor samotného příběhu Boby Fetta. I přesto, že alespoň vše napovídá, tomu, že sedmá epizoda se bude točit opět výhradně kolem Boby Fetta. Přesto určitě zarazí, že se tolik času tráví kolem Dina Djarina.   Jinak tato epizoda ovšem nezklamala. Režie se chopil Dave Filoni, zkušený žák George Lucase a dodal epizodu, kteří musí milovat všichni, kteří mají rádi Star Wars. Po Dinu Djarinovi se totiž nejen Grogu, ale i další várka postav, které jsou součástí tři čtvrtě hodiny dlouhého balíčku, který se neobejde bez várky emocí, westernové atmosféry a především esence Star Wars v té nejčistší podobě.   Filoni ani Jon Feverau za psacím stolem nezklamali a napsali milostné dílo milovníkům klasických Star Wars. Na rozdíl od Posledního z Jediů a radikálního odklonu Riana Johnsona je to možná tak trochu opatrný písek, Favreau a Filoni ovšem servírují jistotu v té nejhezčí formě. A vzhledem k tomu, že si tvůrci najali experty na deepfake vypadá návrat jedné známé postavy mnohem lépe než návrat na konci 2. série Mandaloriana.   Akce možná není tolik, odkazů na předchozí Star Wars a především překvapení je ovšem dost. Výskyt jedné postavy láká na osudovou konfrontaci dvou proslulých námezdních lovců, kdy jedna postava z animovaného seriálu Star Wars: Klonové války dokáže dostát své pověsti v hrané podobě v rámci pouhé jediné scény. Dá se přitom očekávat, že i 7. epizoda vytáhne nějaké nečekané trumfy, překonat emocionální sílu ovšem bude náramně obtížné. Především když dojde k diskuzi dvou postav, pro které jedna a stejná osoba znamenala hodně. Zásadní je přitom i pohlížet na zajímavý vývoj postavy Dina Djarina a k osudovému rozhodnutí, které dodává velkou emocionální váhu. I závěrečná scéna, která jednu postavu předkládá před osudové rozhodnutí působí neskutečně silně a ukazuje, že Filoni má prostě pod čepicí a dokáže emoce správně prodat.   6. epizoda The Book of Boba Fett možná i tentokrát vyloženě nesplňuje zadání ´´ seriál o Boba Fettovi ´´, to co ovšem Filoni ve 45 minutách předvedl bylo něco neskutečného. Sedmá epizoda bude pravděpodobně nabušené akční vyvrcholením, tohle menší ticho před bouří bylo ovšem neskutečně působivé..... ()

MiniMinion

Filoni a Favreau jsou neskutečně silné duo. Je to fan service? Samozřejmě, ale je provedený správně a citlivě a dává naprostý smysl. Tahle epizoda je naprostý love letter všem fanouškům Star Wars, něco si zde najdou milovníci původní trilogie, prequelů, sequelů, animovaných seriálů a samozřejmě současného Mandoverse. Snad jen fanoušci Boby Fetta nadšeni nebudou… Jinak ale fantastický díl, jako by Filoni nahlédnul do mojí mysli a z ní vytáhl moje Star Wars fantazie které jsem měl jako dítě. Skoro se to nezdá reálné. Líbí se mi konflikt, který se uvnitř Dina odehrává, i když má na sobě pořád helmu, jeho pocity a emoce jsou vždy jasné a zřetelné. Krásné vizuály, některé záběry byly fakt prvotřídní, stejně jako tentokrát i hudba. No a dále už asi musím varovat před SPOILERY!! Od předloňského fenomenálního návratu Luka Skywalkera jsem se těšil, až ho a Grogu…ho? Grogua? zase uvidíme, ale bál jsem se, že deepfake bude zase tak špatný jako tehdy. Naštěstí ale zaměstnali Shamooka a ten se postaral o téměř dokonalé CGI omlazení, vážně jsem byl ohromen. A jsem rád, že se nám vrátil Luke, kterého známe, ne jako Jake Skywalker ze sequelů, jak ho sám Mark Hamill nazval. No a kromě Luka další lahůdky jako Ahsoka, Cad Bane či Cobb Vanth… no seriál začíná nabírat neskutečné obrátky, škoda že nám zbývá jen poslední epizoda. Boba byl opět zastíněn, ale ještě to mohou napravit příště a udělat z něj hlavní postavu. 9/10. ()

dO_od

// Naprostá rezignace na snahu vyprávět nějaký koherentní příběh, jen random nálož postav a scén. Kdyby takhle seriál začal a pak se toho držel, budiž, ale když porovnám první čtyři epizody s tím, co bylo minulý týden a dnes, tak je to velký wtf, u kterého mám akorát pocit, že si tam každý dělá, co mu přijde cool, aniž by to někdo vedl. Jestli je tohle to nejlepší, na co se zmůžou, tak jsou Star Wars opravdu mrtvý. A aby se seriál jmenoval Boba Fett, fucking BOBA FETT, a hlavní postava přitom byla široko daleko nejtrapnější ze všech, a nebo tam pro změnu nebyla vůbec, jako kde to jsme? Vždyť on dnes jako jediný neměl ani jednu repliku. Kontroloval jsem to. Džízs. Westernovej konec hezkej, ale že by to bylo něco světobornýho? Come on... ()

-bad-mad-wolf-

Poslední dvě epizody kdekdo namítá, že je to moc Mando a málo Boba, každopádně podobné výtky jsou trochu mimo. Naopak, symbiotické zpracování materiálu je výbornou volbou, která umožňuje širší rozprostření vyprávění, aniž by kdokoliv významněji trpěl. Tenhle spin-of byl koneckonců s Mandalorianem od prvopočátku úzce spjatý - v Mandalorianovi začal, s Mandalorianem tematicky souvisí, v Mandalorianovi byl oficiálně ohlášen a pokud bude třeba, v budoucnu se od Mandaloriana osamostatní. Vzhledem k tomu, že Fettova linie aktuálně směřuje k jedinému cíli, kterému je věnována péče dostatečná, není ani druhý odklon do bratrských vod na škodu. Pokud by se k bratříčkům v dalších seriálech nezaujatě přidala ještě nějaká ta sestřenka a synovec, buďme rádi. A zbytek? "I will give you a choice." - je až paradoxní, jak silný tenhle moment byl v kontextu příběhu, v němž zjevně nepřehodil výhybku vypravěč (Kathleen Kennedy, jdi se bodnout). ()

• Lovec odměn, který se objeví na konci epizody, není nikdo jiný než Cad Bane. Ten debutoval v Klonových válkách (od r. 2008), kde mimo jiné vzal i mladého Boba Fetta do svého gangu. Objevil se také v The Bad Batch (od r. 2021), kde lovil Omegu, poslední čistý genetický klon přímo z genetické šablony Jango Fetta. Bobba byl první. (Veskoslav)
  • Malý světelný meč, který Luke (Mark Hamill) ukáže na konci epizody Grogovi, je Yodův. Není to originální meč, který používal i během Klonových válek. Ten ztratil během souboje s Darth Sidiusem. V komiksu „Star Wars: Age of Rebellion“, který je součástí kanónu, v části „The Trial of Dagobah“ si Yoda nový meč postaví během svého vyhnanství. Tento meč po smrti svého mistra Luke vezme sebou. (Veskoslav)
  • V kantýně v Mos Pelgu (Freetownu) je v tomto díle vidět jejich nový interiérový prvek: žebra Kryatského draka, kterého zdejší lidé pomohli porazit v druhé sérii seriálu The Mandalorian (od r. 2019). (Sidarius)