Boba Fett si musí poradiť s dvomi veľmi odlišnými hrozbami. (Disney+)

kenkaku

Jako tlupa klaunů na barevných Vespách mě dojala (a pipka na té modré měla dokonce 12 zrcátek!). Jediné co potěšilo byl “černý Wokie” (i když by se to dalo považovat za trapnou neomarxistickou debilitu - i Wookie musí být v rámci diverzita barevný) a samozřejmě Danny. Jinak celkem epizoda o ničem. Pro mě zajímavější ”starší linka” byla pěkně odfláknutá a ta honička působila spíš komicky. ()

-bad-mad-wolf-

(prej SPOILER) Jako jo, je tu ten OMG WTF badass supermoment, kdy DANNY TREJO přiveze Bobovi novýho RANCORA!!! No. Zbytek je tak trochu chudej příbuznej, což je divný, když je ten příbuznej ve skutečnosti pěkně prachatej. Zatím se zdá, že se současnej příběh s verbováním Fettova služebnictva nakonec setká s retrospektivní Tusken linií (otázka nadcházející války a vlády), což nemusí bejt navzdory předvídatelnosti špatně, ovšem za překvápko budu rád + můžeme začít uzavírat sázky, zda si v sérii střelí nějaký cameo Mando. Jinak se tou nostalgií necham šolichat rád, ne že ne. ()

filmfanouch

Je to skvělé. Třetí epizoda The Book of Boba Fett vsadila na návrat režiséra první epizody Roberta Rodrigueze a ten nezklamal a první polovinu seriálu The Book of Boba Fett zakončil výtečně. A především takovým způsobem, že okamžitě naláká na zbytek seriálu, který nejspíš skutečně vsadí na válku ve světě podsvětí. A dodá ve finále přesně ten svěží příběh ze světa předaleké galaxie, který se dokáže ideálně odlišit od Mandaloriana.   V rámci flashbacků nadále pokračuje příběh o tom, jak Boba Fett po událostech Návratu Jediho trávil čas u Tuskenů završení této linky ukázalo, že je Boba Fett skutečně muž cti a pod slupkou drsňáka se pořád skrývá člověk. Temuera Morrison je nadále v roli Boby Fetta ideální a především je skutečně ideální, že i po dovršení šedesáti let má očividně fištrón a v akčních scénách nepůsobí směšně.   Robert Rodriguez dostojí očekávání a představí Dannyho Treja v malé roličce chovatele Rancora. Boba Fett tak nejen získá palác Jabby Hutta, ale i vlastního mazlíčka. Už teď pochopitelně zaznívají zlé jazyky, které tvrdí, že Boba Fett ve svém vlastním seriálu prozatím nedosahuje pověsti, kterou si po celá ta léta v galaxii držel, tohle pojetí této postavy je ovšem přeci jen zajímavější a naznačuje, že patálie se Sarlaccem byla možná jen k prospěchu věci.   Do akce se v průběhu epizody zapojí i zlý Wookiee Black Krrsantan a naznačená konfrontace mezi Bobbou Fettem a zlou verzí Chewbaccy ve finále přináší jeden solidní akční souboj, který dokazuje, že má Rodriguez akci pořád v malíku a nadále je očividně dobře, že ho někdo drží pod kontrolou.   Třetí epizoda ještě výrazněji láká na to, že Fettovo úsilí o dosáhnutí respektu bude ještě složité a bude muset na svou stranu získat nové posily. Fett zde ovšem nadále plní své sliby a místo strachu chce vládnout právě respektem. Chce to ještě ovšem čas na to, aby si šlo o nových postavách udělat pořádný obrázek.   První tři epizody seriálu The Book of Boba Fett ovšem dohromady jako start seriálu fungují solidně a nyní jen nezbývá doufat, že další čtyři epizody na kvalitě nepoleví a válka Boby Fetta proti jeho nepřátelům bude stát za to. Zatím to ovšem očividně vypadá, že je po vzoru Mandaloriana seriál v dobrých rukou a to po stránce akce, vizuálu, vizuálních efektů na vysoké úrovni či nadále vynikajícího soundtracku Ludwiga Göranssona....... ()

Cappuccino

Akčná scéna s Wookiem super, začiatok vzťahu s Rancorom potešil, ale naháňačka v meste bola jedna natiahnutá a pomalá nuda. Slabšie štyri, lepšie  tri. Uvidíme, akú armádu žoldnierov si Boba nájde, aby mal šancu proti Pykeom. ()

Martrix

Spoilery/srajlery: Já nevím, asi jsem zaujatej, ale mě to připadá pitomý. Na poušti velechlupatý stvoření...kravina už z dřívějška, ale tady to bije do očí. Vymlácení Tuskeni partou motorkářů, když do té doby měli oči na šťopkách a byli to kabrňáci... . Děcka na na lítajících skutrech. Wookie nájemný zabiják, místo aby Bobana prostě zastřelil v té jeho kádi, tak ho z ní vytáhne a snaží se ho utlapkat k smrti....směšný. Nesmrtelnej Wookie...nereaguje na nože, střílení nic... . Omluva dvojčat? Sorry, my tě chtěli zabít, nepovedlo se, tak tady máš dárek, my odjíždíme... . Samozřejmě bych mohl přepnout do nekritického fan modu, kdy budu jásat i nad psím hovínkem ve tvaru Hutta, ale ... dnes ne, dnes si moje sympatie tento poseroš nezískal. ()

Lenka.Vilka

Linka minulosti opět naprosto luxusní, osudová, určující, epická. Přítomnost taková...stejná jako minule. Nebýt v ní dobře zpracované akční sekvence, ani by mi tam nechyběla...ale tentokrát se asi dostáváme k jádru pudla, takže asi ok... ()

Sany33

Príbeh: Boba musí opäť hájiť svoj nárok na trón a postaví sa Hutom, ktorý sa nakoniec zdajú nároku na trón lebo majú zrejme viac informácií ako chudák Boba. Púštny ľudia doplatili na svoju teritoriálnu nadradenosť. Prevedenie: To čo sa formovalo celé dve časti sa spláchlo do koša jednou časťou. P/šťania sú mŕtvy, Hutovia sú preč a sme svedkami extrémne pomalej naháňačky na LGBTI vznášadlách. 55% ()

Milano33

Za mňa dosť rozpačitá epizóda, poriadne ani neviem, čo si o nej mám myslieť, je taká nijaká. Nablýskaný dizajn speederov sa absolútne nehodí k celkovej potemnelej vizualizácií seriálu, no vlastne keď sa nad tým zamyslím, nehodí sa to ani do Star Wars univerza vo všeobecnosti. A to ešte nehovorím o tej naháňačke, ktorá bola hrozne nezáživná. Huttovia sa konečne odhodlali prejsť do ofenzívy a tak vyslali do boja Black Krrsanta, aby nadobro skoncoval s Bobba Fettom, čo sa mu však nepodarí. Skutočnosť, že sa dvojčatá zriekli svojho nároku a zároveň ponúkli Rancora ako výkupné za Wookiea, nemení nič na fakte, že sa Boba Fett bezprostredne rúti do područia rysujúceho sa vojnového konfliktu, ktorý rozhodne o tom, kto si nakoniec obháji svoj nárok na Jabbove dedičstvo na Tatooine. ()

Landauer

Star Wars jak mají být! Trochu u mě skřípe deus ex machina v podobě darovaného rancora, ale doufám, že Huttové to berou jako jakési zaháčkování si Boby Fetta k další spolupráci. Žádný dárek není zadarmo. Jinak četl jsem si zdejší remcavé komentáře a musím na adresu jejich autorů říct: proč teda vůbec koukáte na Star Wars? Když stejnou logiku použijete na jakýkoliv film, divím se, že se vám vůbec nějaký líbí. Ale chápu, ke Star Wars se před několika lety nějak záhadně dostali extrémně toxičtí "fanoušci", kteří na nich nenechají nit suchou. Za mě je seriálový Boba parádní a moc se těším na další díly. ()