Boba Fett čelí na planéte Tatooine novým protivníkom. (Disney+)

PKD

Je vskutku velmi příjemné viděti, jak něco dělají lidé, kteří ví co činí. Na rozdíl od jiných obskurních tv s. experimentů, co dělají ze známých zn. šaškárny. Těch 50min. uplyne jako voda či písek v dunovém moři a já souhlasím s tomikem99, že na Tuskeny, se již nikdy nebudu dívati stejně, od doby, kdy z nich Lucas udělal ty nemyslící zabijácké příšery, které jsem opravdu nesnášel vždy, když se někde zjevily. Vlak byl dobře akční a únik strojvůdce, pobavil. Takovým tím klasicky Lucasovským přístupem.;-) A jsem rád, že jsem správně identifikoval Pykee. Sorry, nevím jak se to přesně skloňuje. Nebyl jsem si dlouho jist, páč něco jiného je anatomicky zdeformovaná cgi postava a živý herec. Hned jsem si vzpoměl na jistý čtyřdíl s Ahsokou a sestrami, který zde není moc v oblibě. Což se mě netýká. Special quest stars... huttská dvojčátka a jistý černý  Wookie.;-) Dr.Aphro a co vy? ()

Lima

Vynikající low cost variace na Lawrence z Arábie,  a jestli to byl Favreaův záměr, tak klobouk dolů. Vizuálem to skoro vypadá jako tříáčkový film, pouštní scény pohladí estétovo oko, scéna přepadení vlaku je pak ukázkou špičkového střihu a na televizní poměry velmi slušných triků. K tomu ještěrka v hlavě, zvyky Tuskenů, výroba palice a závěrečný bojový tanec kolem ohně, výborné. Jak je vidět, Favreau je muž na správném místě a lze jen litovat, že nedělal i Obi-Wan Kenobiho. ()

filmfanouch

Druhá epizoda seriálu The Book of Boba Fett dokazuje, že to ikonický bývalý námezdní lovec a současný kriminální lord nebude mít lehké. A slibuje, že ve finále bude seriál nejspíš skutečně napínavým soubojem o kriminální impérium na Tatooine. Druhá epizoda potvrzuje, že má seriál potenciál být parádním příběhem z kriminálního podsvětí, kdy konečně ústředního hrdinu více a více rozkresluje.   Stěžejní je krom linky z přítomnosti i nadále linka z minulosti, kdy Boba Fett těsně po událostech Návratu Jediho strávil nějaký čas mezi Tuskeny. Tuskeni se definitivně vykreslují jako více než pouzí barbaři a náhled na jejich kulturu jen ukazuje, že mají tyto seriály ze světa Star Wars možnost mytologii různých postav, ras či skupin prozkoumat hlouběji. Linka s Bobou Fettem mezi Tuskeny nejen vykresluje příběh outsidera, který se stává členem stáda, ale také dokáže vyvolat lehký westernový nádech. Jako když běloch tráví čas u indiánského kmene a po nějaké té době u nich přeci jen najde právoplatné místo. Finále této epizody donese naprosto ideální satisfakci.   Režie druhé epizody seriálu se chopil Steph Green. Zkušený televizní veterán, který má ovšem se světem Star Wars prozatím nulové zkušenosti. Přesto i z jeho práce může mít člověk pocit, že je pro něj ctí se světem předaleké galaxie pracovat. Především při vzpomínce na celou bitevní sekvenci spojenou s krádeží vlaků, která též dokáže evokovat jisté westernové filmy.   Výprava či kostýmy jsou nadále na špičkové úrovni, v oblasti vizuálu jsou možná barvy prozatím tak trochu lehce chudší oproti dvěma sériím Mandaloriana. Co ovšem neselhává je rozhodně soundtrack dvojice Ludwig Göransson/Joseph Shirley. Především nadále pokračující ústřední melodie.   Nadále platí, že Temuerovi Morrisonovi role Boby Fetta padne na míru a očividně si tuto roli nadále užívá. V průběhu této epizody se navíc ukáže, že Boba Fett rozhodně nevyměknula jeho rivalové na Tatooine by se měli začít obávat. Což nám snad potvrdí i zbylých 5 epizod.... ()

Cappuccino

Boba sa formou drží Mandaloriana. Inak povedané, väčšiu časť seriálu budú zrejme tvoriť side questy miesto hlavnej línie. Pri druhej časti sa mi však side quest páčil, pretože mierne rozšíril mytológiu Tuskenov. ()

Martrix

Na to, že je Temuera Morrison šedesátiletý děda, tak se pořád umí slušně hýbat. Pravda, bůhvíjaký herec to není, ale on vlastně ani nemá důvod pokoušet se o nějaký jiný výraz, než bohorovný badass. Všichni přece víme, že tohle není a nemá být Shakespearovka. Takže pokud člověku stačí radost z toho, že je zase ve SW universu, na známých místech, kde se prohání Huttové, Tuskeni, Trandoshani, Twi'lekové, Ithoriani, Pykeové a dokonce se objeví i Wookiee...nebo prostě opičák jménem...třeba Black Krrsantan, tak může být spokojený. Ostatně co je špatného na fanservice? Je to obrbusines, který by bez fanouchů neexistoval. Už jen to, že se na to dívám já.... přestože se mi to zdá podivně bezobsažné a kdyby to byl animák, myslím že bych se i nudil. Na druhou stranu...u těchto tvůrců jeden nikdy neví, kdo se objeví v další epizodě a ani já nejsem nostalgii tak úplně odolný. Díky postavě Black Krrsantana není nepravděpodobné, že to bude Obi-Kenoban (byť tedy Black Krrsantan už jeho značku na palici má, takže se už potkali). Což by bylo i vzhledem k pnutí mezi Obíkem a Bobešem vcelku zajímavé. Ovšem taky je dost možné, že Bobeš bude mít s Mandarínkomanem společné to házení drobků fanouchům s příslibem něčeho extra...co příjde/nepříjde v poslední epizodě...nebo se překlopí do další řady a ve výsledku to bude jen další uprdnutí, které nepovede k žádné zásadní a nové události v rámci SW universa. Stručně řečeno...pořád se bude jen těžit ze starého a nebude se budovat nové. Ale kdo ví? ()

Lenka.Vilka

Pokud rozdělení na dvě linky bude stejně v každém díle, beru to z komentáře prvního dílu zpět a tu půl hvězdu druhému dílu dodám tady. Asi i proto, že tentokrát jsme byly v minulosti celou dobu, což mě zatím baví o trochu víc. Skvělá podívaná. ()

Remivsremi

I u druhé epizody jsme se dočkali stejného podivného čára jako v případě Manda. Nejlepší části nepřinášeli kdovíjak úžasné dějové zvraty, ale i jednoduchá idea se uměla dokonale prodat, páč z výsledku byl cítit zápal a nadšení všech zúčastněných. ()

drackula

Tá línia zo súčastnosti ma stále nepresvedčila a jediný zaujímavý moment bol nástup "dvojičiek". Na druhú stranu je línia z minulosti úplný top. Tuskeni neboli nikdy tak atraktívny a zaujímavý ako teraz. 80% Disney plus ()

Sany33

Príbeh: V minulosti sa Bobba aktívne podieľa na pomoci Púštnym ľuďom a rozhodne sa im pomôcť s napadnutím obrneného vlaku. Zatiaľ čo v súčasnosti musí hájiť svoj nárok na trón Hattov ale stále nevie proti akému súperovi. Príbeh: Akcie bolo dosť ale bola úplne bezpredmetná pre finálny príbeh. Tá minulosť mi tam trocha viazne a budúcnosť dáva gule maximálne krásna Fenek inak už neviem kde by sme boli. 70% ()

Milano33

Zas si nepomôžem a znova je namieste zmieniť seriál The Mandalorian, nakoľko aj The Book of Boba Fett kombinuje typické westernové trópy a presúva ich do Sci-Fi kulís. Zápletka tejto epizódy sa točí predovšetkým okolo nájazdníkov z vlaku, ktorý prepadávajú miestnych Tuskanov, čo podnieti Boba Fetta tento vlak prepadnúť. Akčné sekvencie boli tentokrát naozaj elegantné a nepostrádali na napätí. Tiež sme sa čosi nové dozvedeli o kultúre, zvykov a tradíciách púštneho národa Tuskanov, takže to vítam veru pozitívne. A na konci asi ten psychedelický trip na mňa až moc zapôsobil, keďže som si nemohol pomôcť nesmiať sa, ale skrátka tie palice mi prišli strašne vtipné. Čo sa súčastnosti týka, tak Lord Fett bude musieť preukázať svoj uplatnený nárok na teritória ponechané Jabbba Huttom. ()

SpaceOdyseus

Ma to potencial. Moc rad bych sledoval fantasy gangsterku ze SW prostredi. Kde Boba bojuje o moc. Misto toho dostavame nudny flashback s nesmyslnym vlakem, kde me nezajima kolik poustich lidi zemre. Opravdu mi nezalezi na zakuklenych potvorach, co jen vydavaji skreky a nebavi me sledovat jejich divne ritualy. Vzdyt se ani neda rozeznat jeden od druheho? ()