Boba Fett čelí na planéte Tatooine novým protivníkom. (Disney+)

Lima

Vynikající low cost variace na Lawrence z Arábie,  a jestli to byl Favreaův záměr, tak klobouk dolů. Vizuálem to skoro vypadá jako tříáčkový film, pouštní scény pohladí estétovo oko, scéna přepadení vlaku je pak ukázkou špičkového střihu a na televizní poměry velmi slušných triků. K tomu ještěrka v hlavě, zvyky Tuskenů, výroba palice a závěrečný bojový tanec kolem ohně, výborné. Jak je vidět, Favreau je muž na správném místě a lze jen litovat, že nedělal i Obi-Wan Kenobiho. ()

TomasRichtr

Jakože akce dobrá, ale vlastně nebylo třeba na začátku ukazovat "současnost" podle mě. Celý díl mohli nechat ve flasbacku s Tuskeny. Nicméně i tak to byla trošku otrava, protože nám divákům stále nedali důvod, proč by nás flashbackové pasáže měly zajímat. Ale je mi jasné, že tvůrci mají s nimi určitě nějaký záměr. ()

PKD

Je vskutku velmi příjemné viděti, jak něco dělají lidé, kteří ví co činí. Na rozdíl od jiných obskurních tv s. experimentů, co dělají ze známých zn. šaškárny. Těch 50min. uplyne jako voda či písek v dunovém moři a já souhlasím s tomikem99, že na Tuskeny, se již nikdy nebudu dívati stejně, od doby, kdy z nich Lucas udělal ty nemyslící zabijácké příšery, které jsem opravdu nesnášel vždy, když se někde zjevily. Vlak byl dobře akční a únik strojvůdce, pobavil. Takovým tím klasicky Lucasovským přístupem.;-) A jsem rád, že jsem správně identifikoval Pykee. Sorry, nevím jak se to přesně skloňuje. Nebyl jsem si dlouho jist, páč něco jiného je anatomicky zdeformovaná cgi postava a živý herec. Hned jsem si vzpoměl na jistý čtyřdíl s Ahsokou a sestrami, který zde není moc v oblibě. Což se mě netýká. Special quest stars... huttská dvojčátka a jistý černý  Wookie.;-) Dr.Aphro a co vy? ()

aR3Zz

Parádní! Vměstnat do 51 minut tolik děje a akce, navíc ve dvou časových liniích... Respekt! Obě linky jsou navíc zajímavé a poutavé. Nejsem přitom nějaký zarytý nadšenec série Star Wars, ale nedělalo mi problém se rychle zorientovat, případně "něco nevědět". Celý útok na vlak byl super, stěžejní prvek tohoto dílu. 90% ()

Atrekan

Část s přepadením vlaku vypadala jako typická zápletka jako vystřižená z Mandaloriana nebo Sola. Ve druhé polovině se však epizoda přetvořila v asi nejoriginálnější část všech SW seriálů, jakou jsme zatím měli možnost vidět. Pobavilo mě okénko, kde Boba získává vlastní gaffi. Čekal jsem, že mu ho vyrobí ňákej místní mistr zbrojíř, co vyrábí všem zdejším kmenům tradiční tuskenské zbraně po tisíce let. Ale vyrob si sám workshop bych si taky rád vyzkoušel :) ()

• Epizoda ukáže také malý telepatický druh podobný hlodavcům známý jako Hoojib. Můžeme ho vidět, když se s ním jedno z huttských dvojčat doslova mazlí. Poprvé se tak představí naživo ve světě Star Wars. Hoojibové pocházejí z planety Arbra a poprvé se objevili v komiksu v roce 1981, kdy rebelská Aliance dorazila na jejich domovský svět hledat novou základnu poté, co sotva unikla z planety Hoth. Zatímco dnes jsou spíše okrajovou záležitostí, v 80. letech byli nedílnou součástí komiksů Marvelu. (Veskoslav)
  • Pušky, které najdou Tuskeni ve vlaku, jsou upravené airsoftové repliky VSS Vintorez. (UncleMorty)
  • Wookijský lovec odměn je Black Krrsantan (Carey Jones), klíčová postava v sérii Marvel „Doctor Aphra“ a dalších komiksech. Pracoval pro Jabba Hutta v éře Impéria stejně jako pro Darth Vadera. Během této části své kariéry také bojoval s Hanem Solem a Chewbaccou. Black Krrsantan byl brutální bojovník, ať už v boji beze zbraní nebo s typickou zbraní svého druhu, laserovou kuší. (Veskoslav)