Brigitte Bardotová, odhodlaná rebelka

(TV film)
  • Česko Brigitte Bardotová, rebelka s příčinou (viac)

V roku 1973 sa Brigitte Bardotová, ktorá bola v tých časoch jednou z najpopulárnejších európskych filmových herečiek, rozhodla ukončiť svoju hereckú kariéru. Odvtedy sa venuje predovšetkým ochrane zvierat. Jej rebelská povaha našla tak uplatnenie aj na tomto poli. Tvorcovia dokumentu ponúkajú intímny i unikátny portrét divy, ktorá nikdy nestratila svoju atraktívnosť - i keď zmenila povolanie. (RTVS)

Vančura

Dokument, který mě emočně zcela rozsekal. Já jsem samozřejmě věděl, že Brigitte Bardot má ráda zvířata a má jich hodně a dělá "něco" pro jejich ochranu, ale že se dobrovolně vzdala své herecké kariéry, rozprodala svůj majetek a založila nadaci, která pomáhá po celém světě, o jejích úspěších na poli prosazení různých zákonů apod. nemluvě, a prostě o jejím kolosálním celoživotním nasazení za práva zvířat, o tom jsem neměl ani potuchy, a nesmírně mě to dojalo. Mj. i proto, že Brigitte Bardot je zde krásná i ve svých 85 letech, skutečně okouzlující stará dáma, a je vážně strašně působivé slyšet ji mluvit o tom, jak hlubokou lásku ke zvířatům chová a co pro ně kdy udělala - což ona se skromností sobě vlastní líčí jen tak mimochodem. Byl jsem zcela ohromen a nadšený z jejího životního příběhu, který mi osobně prostě přijde zcela neuvěřitelný. Měl jsem tu herečku vždy rád, nejenom pro její krásu, ale mj. i proto, že nás spojuje narození ve stejný den (BB se navíc narodila přesně 50 let přede mnou), ale po tomto filmu k ní navíc ještě chovám obrovský respekt a jsem jí moc vděčný za to, co udělala. Nevybavuji si, kdy naposled (a zda vůbec) mě někdo takhle svým životem ohromil a okouzli. ()

Rozjimatel

Všetka česť! Ta zanietenosť BB. To čo sa jej podarilo dosiahnuť, je priam neskutočné, má za to moju úctu. Ja som ju doteraz vnímal ako rozmaznanú mega hviezdu, ktorá z rozmaru nevie, čo so svojím bohatstvom. Ako som sa mýlil! Pravda je taká, že BB sa bola kvôli svojmu poslaniu ochotná vzdať celého svojho majetku. To je dôkaz, že to myslí vážne a vie čo robí. ()

Marze

Dokument je je zaměření spíše na charitativní činnost umělkyně pro zvířata než na její filmovou kariéru. Je to záslužné, protože lidstvo demograficky stále prudce roste a proto vytvořilo pro užitečná zvířata koncentrační tábory. Kvůli tomu třeba časem přestanou fungovat antibiotika a doplatíme na to všichni. Dokument je dostupný zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12937240329-brigitte-bardotova-rebelka-s-pricinou/21938775857 ()

marhoul

Šikovná! Fakt že jo! Ženská, doslova BABA, která využila své slávy pro dobro věci, neváhala vydražit ze svých hambálů, co se dalo, nevzdala to ani po opakovaném veřejném výsměchu. Spadla mi brada, když jsem viděla její karikaturu v novinách, kde ji nějaký "vtipálek" znázornil nahou, ale místo každého ňadra měla nakresleného tuleně. Smysl pro humor mi nechybí, ale v tomto případě bych mu do gatí vpustila vzteklou fretku, protože nechutné. Symbol Francie, nad kterým se uspokojovala půlka světa..., pokrytecké a malé až hanba. BB si z toho moc nedělala. Líbí se mi její ráznost a férové jednání. Herečka to byla mizerná, ačkoli nádherná žena, ovšem co dokázala vybudovat pro záchranu zvířat, to si zaslouží potlesk. Maso si dám, nejsem ustřelená dutozelená palička, která kňuká za zablešeným, hnusnými chorobami prolezlým prašivým koťátkem, přičemž lidské dítě jí přijde jako cosi, co na světě zabírá místo, protože lidí je moc, nemám tyhle magory s pokřivenými hodnotami ráda, ovšem pokud někdo dokáže to, co BB, to je jiné kafe! Vlastní snahou s reálnými, hmatatelnými výsledky vytvoří instituci, s níž spolupracují mnohé další organizace i samotná státní Veterinární správa celé Francie, je něco hodně dobře. Ne jako plácnutí do vody hysterické švédské protivy, která svým autistickým vnímáním bere ekologii jako svou jedinou hračku, vnímá ji bez souvislostí, bez schopnosti řešení, bez sebereflexe, ano, opravdu na toto nestačí křičet, vřískat a posílat politiky ke zdi, ne, fakt ne, opravdu ne, která dokázala reálné velké kulové, nicméně je adorována stejně omezenými dětmi jejího věku, ale i dětmi v zelenokomunistických tělech dospělých, kteří v pátky vyřvávali po náměstích, místo aby seděli v lavicích a tam si zjistili, že se tyhle věci dávno efektivně řeší a děje se to jinak. Kultivovaně, efektivně, maká na tom nejedna významná či vědecká osobnost, aniž by proto muselo být určitými organizacemi (kterým jde úplně o něco jiného, ale to by si museli umět dotyční trošku pohledat a počíst v seriózním zahraničním tisku, aby pochopili jaká verbež za tím celým stojí) zneužito zblblé hendikepované děcko. A chraň nás bůh všechny této diagnózy profesně znalé, chraň nás bůh lesa, moře, květeny, zvířeny i psí loužičky, kdo se o Marionetu otře. ()

prezdivaka

Místo, aby televize název dokumentu ponechala ve znění francouzského názvu - "Brigitte Bardot, přísaha zvířatům", který vyjadřuje postoj a celoživotní vášeň, sklouzne k běžnému komerčnímu postoji. Proč rebelka s příčinou? Slovní hříčka ja zajímavá a má význam, ale pro diváka, který by si vybíral podle názvu, je zkreslující. ()