Paul Lavond býval váženým pařížským bankéřem, než byl křivě obviněn z loupeže a vraždy a poslán do vězení na Ďábelské ostrovy. Odtud se mu po několika letech podaří spolu se spoluvězněm - vědcem, který se zabýval výzkumem, jak zmenšit živé organismy a především lidi do velikosti maximálně několika decimetrů - uniknout. Lavonda však spaluje myšlenka na pomstu lidem, kteří jej zničili, a s pomocí vědcových vynálezů ji začne pomalu realizovat... (Oktavianus)

liquido26

Ďábelská loutka pro mě bylo hodně příjemný překvapení - jednoduchý, ale zajímavý příběh, vynikající Lionel Barrymore v hlavní roli a především úžasné triky. ()

Pedestrian

Pozor, tohle není žádný horor o vraždící panence, nýbrž příběh o pomstě a o vykoupení. Z Browningovy filmografie zatím nejslabší věc. Triky jsou sice roztomilé, ale zajímavé to není vůbec. A horor to není ani náhodou. ()

Oktavianus

Velmi zvláštní film. Z hororového žánru to mnoho nepobralo, ale hrozně pěkně se na to dívá. A to nejen na roztomilou hezoučkou panenku, co žije, a tak občas někoho na příkaz svého pána zabije, případně na Maureen O´Sullivanovou, která je nepřekvapivě krásná, ale především na Lionela Barrymora. Jak jsem ho dosud jako herce neměl rád, v Devil Doll mě vysloveně okouzlil - od mstícího se parchanta přes úžasné převleky za senilní starou dámu po citlivého otce, jemuž se dostalo odpuštění. Tod Browning byl velký režisér. A opět to dokázal. ()

corpsy

Zaujali ma špeciálne efekty, milujem špeciálne efekty...ich históriu, ich prejav, ich progres. Starú školu viac, ako CGI. Dobré zlaté ručičky, ktoré neklepú po klávesnici ( ale všetka česť aj týmto prštekom ), ale stavajú, tvoria z hmoty, kreslia na plátno a dávajú ručne do pohybu...ach pardón, zamyslel som sa. A čo film? Nuda a šeď. ()

StaryMech

Nejvýraznějším motivem svého předposledního díla, roztodivného křížence melodramatu, krimithrilleru, horroru a sci-fi, Browning o víc než dvacet let předjal Arnoldova  "Neuvěřitelně se zmenšujícího muže". Jistá slavná kritička trefně poznamenala, že nejeden výjev z filmu má naději octnout se v našich nočních můrách. Nedovedu si představit čím, ale na scénáři se podílel mj. i Erich von Stroheim. ()

• Zmenšená zvířata ve filmu nevrhají stín. Patrné je to zejména ve chvíli, kdy se jak psi, tak kůň pohybují na laboratorním stole. (Oktavianus)