Rudolf Hrušínský v tragikomickém příběhu dobrého soudce z období první republiky... Dobrý soudce Engelbert Bezloja (R. Hrušínský) se pro svou nestrannost dostane do nesnází. I osobní důvody (je samý dluh) přispějí k tomu, že odejde na zastrčený post. Redaktor Pekárek (V. Menšík), kterého kdysi osvobodil, ho nachází v Beranovicích. Rád by se mu odvděčil, a tak o něm napíše potupný článek jako o zlém a krutém sadistovi. Mezitím se Bezloja zaplete s místní chudinou a vrchní rada Kunz (J. Raušer) ho definitivně zbaví úřadu. Článek v novinách však náležitě zapůsobí a pozve si ho sám ministr spravedlnosti (M. Růžek)… Po téměř 55 letech se na televizní obrazovku vrací televizní zpracování povídky Ivana Olbrachta "Dobrý soudce" z roku 1966, podle scénáře J. Klímy a v režii F. Filipa. (Česká televize)

Peabody

Mně se už kdysi líbila ta Olbrachtova povídka a tady je podle mne dobře zpracovaná, velmi dobře režírovaná a výborně zahraná, takže jo, dobrý. Svým způsobem je to i dnes aktuální, dalo by se o tom napsat z pohledu fake news, nebo tvorby image a role médií už tehdy. Jasně, Beyvl jako policajt je špatný, Eman Fiala taky, ta vysmátá parta v hodpodě a smíchy řvoucí J Mareš jsou slabší, ale tři hvězdy mi přijde trochu málo na ocenění R Hrušínského a Martina Růžka a konec konců i Olbrachta. ()

slunicko2

Docela pěkně napsané, výborně zahrané a přesto rozvláčné a nudné. Ani 46letý Rudolf Hrušínský ve svém tlustém období to nezlepšil. ()

Marthos

Olbrachtova povídka je sice v lecčems tendenční, ale televiznímu provedení v režii zkušeného Františka Filipa vévodí soustředěný herecký výkon Rudolfa Hrušínského v roli nešťastného (a naivního) dobráka, který se bezděky stává svědkem svého vlastního znovuzrození. ()

rivah

Navyšuji hodnocení za podvratný potenciál inscenace svědčící o tom, že člověk přitlačený ke zdi se dá nabídnutou špinavou službou a slibem povýšení úspěšně zneužít. Dobře jsme to znali za normalizace, ostatně o pouhých pět let později by takováto inscenace nemohla vzniknout, natož aby byla televizí vysílána...Dobrá režie a spolehliví herci s Hrušínským v čele, ()