Všichni z Alfey bojují o přežití a pravda o Bloomině osudu konečně vyjde najevo. Může i ona přispět k porážce Spálených, nebo kouzelná moc definitivně podlehne zlu? (Netflix)

HERGImanCZ

Bylo by to relativně snesitelné finále, ale... Epizoda je rozdělena na dvě části. V první části se Bloom chová jako kráva. Naše víla tu opět během jedné minuty několikrát přehodnotí to, zda věří člověku, kterého zrovna potkala, a následně udělá několik naprosto iracionálních rozhodnutí, takže nic nového. Vlastně něco přece, za své hloupé chování je scénáristy nakonec odměněna, aniž by si cokoliv zasloužila. Na tu "odměnu" se sice docela hezky kouká, ale to je tak vše. Jedna postava nám tu dále málem umře. Problém je, že já k žádné z postav nic necítím, takže celá tahle pasáž, kdy máte být v napětí, jestli daná osoba nakonec přežije, je vlastně dost úmorná. Druhá část má být pak jakási příprava na další sérii. Bloom jako lusknutím prstem začne být z ničeho nic hrozně uvědomělá, takže se hned omluví za všechny své chyby. A vše je jí samozřejmě odpuštěno, protože během celého seriálu přece neudělala nic tak hrozného. Tedy krom ohrožení všech žáků ve škole a porušení asi tak všech bodů školního řádu (pokud tam nějaký mají). Také nezapomeňme na drzost na všechny autority na škole, zdrogování jednoho specialisty, pomoc při útěku vězni a zmrzačení daného vězně. Pokud se vrátíme ještě do epizod, kdy nebyla úplně vymletá (jenom napůl), přibyde nám ještě mluvení na ředitelku školy v opilosti nebo krádež auta. Vedení této školy je očividně ještě benevolentnější než třeba takový Brumbál. Navíc jsem si jistý, že jsem několik prohřešků vynechal, ale kdo si to má pamatovat. Zbytek epizody je upřímně o něco zajímavější a je to snad poprvé, kdy se stalo něco nečekaného a nebylo to způsobeno jenom špatně napsaným scénářem. Zjišťujeme také, kdo bude pravděpodobně záporák další řady. Ne, že by to dávalo smysl a měla by tato postava nějaké motivy, ale pořád lepší než nadržená středoškolačka, o které všichni říkají, jak je sexy, až na to že vůbec! Podívám se tedy na další sérii? Pravděpodobně ano. Přes to všechno, co se seriálu nepovedlo, se nějak doplácal (ač nechápu jak) do bodu, kdy jsou všechny víly pohromadě, postavy mají konečně zvolené své strany a stav školy, ve kterém se nachází na konci této epizody, má dost velký potenciál pro další pokračování. Doufám jen, že si dají s postavami i scénářem o něco víc práce. ()