Buzz Lightyear

• Česko Rakeťák (viac)

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (CinemArt SK)

sQelle

Pro mě Pixar studio bohužel neumí udělat zábavný film z vesmíru, jasně celkově se sci-fi žánrem mám osobní problém a tak se to dělá těžce, ale tady se vsadilo na pohádku pohádek, výběr z dětství a legendu dětských poliček Buzze Rakeťáka. Jenže to prostě není ono, rádoby smutný příběh, kde se Buzz snaží překonat sám sebe, ale zábavnost ani zábava tady pro mě není a kompenzovat to elektronickou kočičkou mi přijde už jen známkou infantilnosti. ()

iXtr3m3

Viac dospelé dobrodružstvo ako pre deti, ale nakoniec sme to zvládli s dcérkou obaja. Cestovanie naprieč časom a priestorom v luxusnom technickom spracovaní, to môžem kedykoľvek. Viem, že to bol kasový prepadák, ale to nerobí z toho okamžite zlý film, aspoň nie v mojich očiach. Jedinú výtku, ktorú má, že Disney do toho narval súčasné posrané LGBT, aj keď len na moment a to mu neodpustím, ani v ďalších snímkoch, v ktorých to urobil. Začína byť z Disneyho pojebaná LGBTQ, politicky korektná, gender vyrovnaná a MeToo oslavujúca monopolná sračka a keď to pôjde takto ďalej, tak sa od neho odvrátim nadobro, stačilo, ako dojebkal Malú morskú vílu a čo robí so Snehulienkou v hranej podobe, tak to je už nonsens. Ale to som odbočil, zatiaľ som hodnotil len tento jeden snímok. ()

kenkaku

Až teprve co to začalo jsem pochopil, že to vůbec není spin-off (jak o tom jistý místní mentál referuje) Příběhu hraček. Bohužel. Ale “film o postavě podle které vznikla hračka Buzze”. No… Ani na vteřinu si neumím představit, že tohle by mě (jako Andyho) motivovalo se v tomhle vidět a chtít Buzze jako hračku. Už po pár minutách mě to iritovalo. 1) Buzz je otravný debil (proč bych tohohle mamlase chtěl jako hračku?). 2) samozřejmě že musí mít velitele - ženu, tmavé pleti a lesbu, co se chová naprosto normálně (ne-otravně) a inteligentně. Mimochodem - tuhle bych chtěl jako hračku (ne to není sexuální narážka, ale logický paradox woke idiocie). 3) působí to celé jako politicky korektní groteska… (ta velitelská lesba má samozřejmě úspěšnou kariéru, manželku, dítě a sochu! Buzz je jen osamocený zmatený zoufalec, co si povídá sám se sebou a má sebevražedné sklony). ()

666Carnage

Toy story je moje nejoblíbenější animovaná pohádka a Buzz byla i oblíbená postava, teda hned po dinosaurovi😁. Nový film je příjemný ale přijde mi, že na menší děti to bude trochu složitější. Je to krásný animovaný sci-fi pro větší. Příběh je zajímavý a animace je opět prvotřídní. Myslik, že jsem neviděl naposled. 80% ()

Litvicek

Komentáře chápu. Hodnocení chápu. Gay komunita jásá. Waititiho mám sice rád ale jeho dabing je zde opravdu otravný. Jinak šlo o vydatný animák, který bavil, byl zajímavý a dobře se na něho dívalo. Rozhodně to bylo něco nového - stará postava v novém kabátě, vizuálu a příběhu. Bylo fajn se na to podívat a rád si to pustím někdy znova v českém dabingu. ()

Dallon

Upřímně.....docela zklamání. Po Duši jsem čekal podobnou bombu, ale bohužel to bylo celý jednoduchý, bezduchý, a ne moc zábavný. Nemá to moc originální zápletku, a záporák na kterýho jsem se dost těšil byl fakt slabej a nudnej. Není to pro mě uvěřitelný film kvůli kterému by si Andy koupil hračku Buzze. Kdybych tenhle film viděl já v útlém věku, tak bych za týden nevěděl o čem to bylo a radši bych zůstal u Woodyho. Docela promarněná šance. 6/10 ()

aquiver

Dospělejší a vážnější než dětinský díl série Toy Story 4. Animačně i technicky špička, líbily se mi všechny odkazy na velké sci-fi z filmové historie. Ovšem vata se ve scénáři bohužel taky vyskytla. Snímek komerčně propadl, nejspíš kvůli negativním recenzím v zahraničí, které souvisejí buď s absencí humoru, anebo poměrně zásadní propagací LGBT a rasové emancipace. Menšiny je sice třeba podporovat, ale také jsem zastáncem svobody tvorby a umění, bohužel soudruzi v USA čím dál víc inklinují k liberální totalitě, stejně jako komunismus v Československu nařizoval, co se smí a nesmí točit, takže se nedivím ani odpůrcům... 75 % ()

HydraCZ

Kdybych to měl shrnout, tak jde o vizuálně fakt překrásnou poctu vesmírným sci-fi kultovkám a zároveň o průměrnou dobrodružnou Disneyovku, která ale velmi dobře vypráví příběh skutečného Buzze Rakeťáka. Film mě svým tématem a světem naprosto pohltil a já si to moc užíval. Hlavně teda v první půlce, zápletka filmu na mě totiž tolik nefungovala, naopak mně přišli super postavy a jejich vztahy. S ohledem na předchozí kousky od studia Pixar, je to spíš poněkud slabší oddychovka, než velkolepý celovečerák, ale Pixar nám už celkově potvrdil, že umí udělat funkční nadprůměrné animáky a nemusí během toho předat plno filozofických myšlenek, nebo mít perfektní scénář. ()

Hanys_

Rakeťák je překvapivě dospělé sci-fi, které boužel v úlitbě malým divákům sází i na trapnější humor a vlastně velkou část druhé třetiny jede bomby spíš pro malé děti. Tohle mrzí, protože tady byl potenciál na kreslené sci-fi z ranku Interstellaru. Jo, a kdyby Andy v půlce devadesátek viděl tenhle film, tak bude chtít nejspíš figurku té kočky a ne Buzze. 7.5/10 ()

aLPaC

Koukl jsem na Rakeťáka především z důvodu, že celá série Toy Story patří mezi mé vůbec nejoblíbenější animované filmy. Ty mají laťku hodně vysoko, což bohužel o tomto filmu říci nemohu a zažil jsem tak až na pár zajímavých scén velké zklamání. ()

seko0408

Taky standardny priemer. Na Toy Story sa ale z daleka nechyta. Zaujimalo by ma, ako svojim detom vysvetlite preco ma dievca 2 mamy a nie mamu a ocka .. pretoze si myslim ze ta otravna propaganda LGBTI komunity je uz neskutocne otravna a v rozpravkach nema co robit ! ()

Muel

| Pixar Animation Studios | Nedávno som videl v kine trailer na nejaký slovenský animák a je strašne sympatické, že aj naša malá krajina experimentuje s týmto žánrom. Zároveň ale ma to donutilo sa zamyslieť nad pixarovskou animáciou, ktorá je jedným slovom dychberúca! Čo sa ale zápletky alebo ambicióznosti týka, je to skôr priemernejšia pixarovka, furt super, ale mali sme tu kvalitnejšie nárezy od tohto štúdia. Skôr teda kráľuje mačka Sox a samotná celková štylizácia daného sveta (ten minimalizmus v "production designe" si tu Pixar veľmi užíva a ja tiež), ale aj tak je to poctivá animovaná sci-fi odysea, ktorá poriadne poteší. Len nečakajte ďalších Incredibles. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 6/10    Akce: 8/10    Vtip: 8/10    Napětí: 7/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 7/10         6/2022 ()

Klajnik

Nemám rád animáky od Disney ani Pixaru. Jsou zkrátka příliš naivní na to, aby mě to neměly šanci zasáhnout. Rakeťák je však ještě slabší než ty lepší kousky od Pixaru. Obsahově je to příliš uspěchané a tudíž i nefunkční. Nefungují zvraty a klíčové rozhodnutí postavy nebylo příliš věrohodné, páč jsem nevěřil, že má s k tý bábě, idiotovi a vnučce své bývalé parťačky natolik blízko. Mnohem větší smysl by dávlo, kdyby se přidal k "záporákovi" (svému staršímu já). Nemluvě pak o tom, že tento film má být filmem, který si v devadesátkách oblíbil Andy z Toy Story. K tomu se dobře vyjádřil uživatel Němi. Je to nekonzistentní, prázdné, obsahově nefukční. Má to zkrátka špatný scénář. Animace je však pěkná, i když oproti Spider-verse je i toto nuda. ()

DavidHolub

Začátek a konec byl skvělý, to, co se dělo uprostřed příběhu nebylo zase až tak špatné, ale bylo to maximálně průměrné. Váhal jsem, jestli mám udělit filmu 3 nebo 4 hvězdy, ale nakonec tedy 4. Viděl v kině - 70% ()

Flopik

Nie je to klasický animák pri ktorom sa buď smejete celý čas, alebo plačete. Je to vynikajúci sci-fi vesmírny film, ktorý okrem toho, že je animovaný spĺňa všetko čo si od toho žánru predstavujete. Postavy výborné, Sox je úžasná vtipná vložka, ktorá neotravuje a je aj zlatá. Ja som sa celkovo bavil, na 5* to neoblo ale 4* solídne. ()

nonick1

Tak po Netflixu už i Pixar pod Disneyho taktovkou násilně roubuje BLM/LGBT agendu do svých filmů. Škoda, to hodnocení mohlo být díky skvělé animaci i vyšší. ()

Illy

Nějak tomu asi sám nerozumím. Mám rád filmy od Pixaru. Úplně nejvíc mám rád sci-fi a hlavně space opery. Bylo to vizuálně parádní, bylo to akční a bylo to... Mimo mě. Něco domů prostě chybělo. Něco jakoby...Pixar? ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)