Star Wars: Vízie - Season 1 (2021) (séria)

Duel (S01E01)

(epizóda)
  • Česko Souboj (viac)

Záhadný potulný cudzinec zakročí pri obrane dediny napadnutej otrhanými banditmi. Vďaka tomu odhalí šokujúcu pravdu o svojej minulosti. (Disney+)

Krnac

Vizuálne úžasné, scenár tiež si myslím dobrý aj keď za mňa nie úžasný, asi najlepšia časť bola réžia. Podľa všetkého sa dej odohráva po 1. ráde (po 9. filme) takže informácie o počte Jediov a ,,Sithov" sú skoro nulové čo je super pre určité scény a navyše vďaka tomu si to v hlave môžete zaradiť do canonickej linky aj keď to v nej není (filmy na veci vo Visions nebudú viazané). Asi môj najväčší problém bol v tom že tam boli extrémne nasilu vtlačené Japonské prvky a to kukám aj anime, Japonský dizajn dediny je pekný ale to dookola bolo strašne viditeľne na silu kvôli čomu niektoré scény postrádali logiku a vytrhávalo ma to s inak pekného deja ( SPOILER ok pochva s beskaru je zaujímavý nápad ale pre pustovníka nepraktické ) . ()

Sharpooter

První díl je absolutní masterpiece. Až je neuvěřitelné jak skvělá atmosféra se dá navodit během necelých třinácti minut. Příběh je jednoduchý a mě osobně bavil. Animace velmi originální. Černobílá velmi pomáhá navodit atmosféru. Celkově se jedná o kraťoučkou jednohubku, která určitě neurazí, ale právě naopak velmi překvapí. Postavy byly vytvořeny dobře. Jsem opravdu rád, že kašlali na budování nějakého hlubšího příběhu a vysvětlování toho kdo je kdo a že nám spíše místo toho dali prostor pro fantasii. Neviděl jsem zde žádnou chybku (taky možná proto, že za 13 minut ani žádná nešla najít). Tento díl rozhodně doporučuji a jen doufám, že v této sérii ještě najdu alespoň srovnatelně dobrý díl jako byl tento. 10/10 ()

Tom_Lachtan

Absolutní genialita a za mě jeden z nejlepších kraťasů vůbec. Dokonalé propojení anime, star wars a především chanbary (klasické samurajské drama, např. sedm samurajů) a vše funguje naprosto perfektně, ať už atmosféra, která se nebojí být černobílá a těží jak z kresby, tak i budování příběhu ve veskrze klasickém stylu, kde jediné, co by se dalo pohanit, je fakt, že na dvanácti minutách všechno uteče až moc rychle. Upřímně řečeno, kdybych si mohl tuhle samostatnou epizodu přidat mezi oblíbené filmy, tak ji tam vrazím, je to dokonalé, má to světelné meče a pije se tu čaj. Co víc si já můžu přát. ()

Juraxin

9/10 je to skvelá epizóda ktorá má úžasný dizajn a je dosť tvorená vo westernovom duchu, čo by som tu najviac vyzdvihol. Vyskytujú sa tu nové originálne lokácie. Je fakt skvele sa pozerať na nové prostredia, ktoré sme vo svete star wars nevedeli. Okrem skvelého vizuálu nám príbeh poskytuje užasné postavy, ktoré sú si každé nejakým prvkom odlišné. A príbeh je do 13 minút skvelo zakomponovaný a rozpráva nám pútavý príbeh, ktorý si ihneď po chvíle obľúbite. ()

Leptictidium

Univerzum Star Wars a japonský styl animace společně vypadají famózně. Příběh prvního dílu je sice dost slabý a přímočarý, ovšem skvělý vizuál, báječná akce a duel mezi Roninem a Kouru ihned spraví náladu. Dosti zajímavá postava, ten Ronin. Podle komiksu Star Wars: Visions byl původně členem Řádu Jedi, ovšem později řád opustil, stal se z něj Dark Jedi a ještě později dokonce založil Sithy. Podle všeho už ale není jejich členem a každého Sitha na potkání zabíjí, ničí tak tím to, co sám vytvořil. To se mi jako idea moc líbí a upřímně jako stavební kámen pro kanonickou verzi Old Republic by to sedělo (už je na čase, Disneym propagovaná High Republic už ztrácí sílu a je čas na změnu). Ještě dodat, že Ronin a Ajunta Pall z legends jsou jedna postava a je to. 8/10 ()

• Tato epizoda byla animována japonským studiem Kamikaze Douga. (Shr1nK)