Star Wars: Vízie

• Česko Star Wars: Vize (viac)
USA / Japonsko / Španielsko / Veľká Británia / India / Írsko / Južná Afrika / Južná Kórea / Francúzsko, (2021–2023), 5 h 3 min (Minutáž: 13–22 min)

Kamera:

Takaši Aoki

Alison Brie, Anna Cathcart, Kyle Chandler, Jamie Chung, Jordan Fisher, Karen Fukuhara, Kimiko Glenn, Henry Golding, Joseph Gordon-Levitt, David Harbour (viac)

Táto antológia krátkych animovaných filmov z celého sveta oslavuje svet Star Wars jedinečnými objektívmi rozmanitých kultúr. (Disney+)

Recenzie používateľa JohnCZ k tomuto seriálu (10)

Star Wars: Vízie (2021)

Experimentální Star Wars fanfikce stylizované do podoby krátkých anime příběhů. Kvalita jednotlivých epizod je ale brutálně kolísavá - od pětihvězdičkových záležitostí až podivnostem hraničícím s odpadem. Příběhově to vzhledem ke stopáži většinou nestojí moc za řeč a ve finále si tak trochu říkám, proč to vlastně vůbec vzniklo. ()

Duel (2021) (S01E01)

Se Star Wars to až na pár pomrknutí moc společného nemá, ale ten styl animace je super a vypadá to parádně. ()

Tatooinska rapsódia (2021) (S01E02)

Ke Star Wars světu to nesedí a navíc mě tahle infantilizace předaleké galaxie dlouhodobě sere, ale musím uznat, že hudebně to bylo docela fajn. ()

Dvojičky (2021) (S01E03)

Dějově slabé a navíc zákony fikčního světa popírající. Koho zvedla ze židle Leia jako Mary Poppins plachtící vakuem v nové trilogii, ať na tohle raději nekouká nebo mu rupne žilka lol. ()

Dedinská nevesta (2021) (S01E04)

Hezký příběh, fajn animace, ale moc mě to nebavilo a opět - do atmosféry světa SW to příliš nepasuje. ()

Deviaty Jedi (2021) (S01E05)

Hurá, konečně tu někdo pochopil esenci Star Wars. Po čtyřech epizodách už bylo na čase. The Ninth Jedi sice nemá tak cool animaci, jako The Duel, ale  zase má chytře napsanou zápletku i dialogy, přináší něco málo svého, neuchyluje se k žádným zkratkám a i navzdory japanoidní animaci dýchne na diváka starou známou atmosférou předaleké galaxie. Na dvacetiminutový kraťas slušná práce. ()

T0-B1 (2021) (S01E06)

eh ()

Starec (2021) (S01E07)

Hezká animace, přímočará zápletka, poklidnější tempo a zajímavý záporák. Škoda, že neměli tvůrci více času rozpracovat načnutou filozofii okolo Síly. Další Kreia se nekoná. ()

Lop a Ochō (2021) (S01E08)

Poctivě načrtnutý svět a místní poměry, sympatické postavy a poměrně bohatá a líbivá animace. Škoda jen toho useknutého konce. ()

Akakiri (2021) (S01E09)

Nepřehledný umělecký kraťas, který zaujme podivnou hudbou a vizuálem, ale tím zbytkem zoufale nebaví. Nebýt závěrečného duelu, tak navíc ani snad nepostřehnu, že se jedná o dílo zasazené do světa Star Wars. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023