Star Wars: Vízie

• Česko Star Wars: Vize (viac)
USA / Japonsko / Španielsko / Veľká Británia / India / Írsko / Južná Afrika / Južná Kórea / Francúzsko, (2021–2023), 5 h 3 min (Minutáž: 13–22 min)

Kamera:

Takaši Aoki

Alison Brie, Anna Cathcart, Kyle Chandler, Jamie Chung, Jordan Fisher, Karen Fukuhara, Kimiko Glenn, Henry Golding, Joseph Gordon-Levitt, David Harbour (viac)

Táto antológia krátkych animovaných filmov z celého sveta oslavuje svet Star Wars jedinečnými objektívmi rozmanitých kultúr. (Disney+)

Recenzie používateľa Tom_Lachtan k tomuto seriálu (3)

Duel (2021) (S01E01)

Absolutní genialita a za mě jeden z nejlepších kraťasů vůbec. Dokonalé propojení anime, star wars a především chanbary (klasické samurajské drama, např. sedm samurajů) a vše funguje naprosto perfektně, ať už atmosféra, která se nebojí být černobílá a těží jak z kresby, tak i budování příběhu ve veskrze klasickém stylu, kde jediné, co by se dalo pohanit, je fakt, že na dvanácti minutách všechno uteče až moc rychle. Upřímně řečeno, kdybych si mohl tuhle samostatnou epizodu přidat mezi oblíbené filmy, tak ji tam vrazím, je to dokonalé, má to světelné meče a pije se tu čaj. Co víc si já můžu přát. ()

Tatooinska rapsódia (2021) (S01E02)

Ono to vlastně není špatné, je to celkem zábava a kdyby to bylo nějaké anonymní scifi prostředí, asi by to fungovalo o řádný kus lépe, jenže se celé vyznění hrozně bije se star wars světem a hrozně to k němu nesedí a dohromady to moc nefunguje a hutt hrající na baskytaru v J-pop-rock kapele je sice zábavný, ale  zoufale se, stejně jako hudba, co hrají, nehodí k prostředí předaleké galaxie. A teď si jdu pustit cantina band. ()

Dvojičky (2021) (S01E03)

Fan-art na tripu, kde nechybí tuna klasických SW hlášek a vše co tu je, jsou klasické star wars krát dva a všechno je tak přes hranu, že je to vlastně super a nevadí mi nelogičnosti ve fyzice, kdy je evidentně úplně v pohodě dýchat ve volném prostoru kosmírném, ani přítomnost zbraně schopné ničit planety, což jsme v sérii viděli asi jen osmtisícšestrkát. Animace je ucházející, akce slabší, ale celkové vyznění až překvapivě zábavné a positivní. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023