Ja som Groot

Malý stromový výrostek Groot se vrací v druhé řadě seriálu „Já jsem Groot“. Dospívající Groot objevuje vesmír a cestuje i za jeho hranice na palubách kosmických plavidel Strážců. Střetne se tváří s novými barvitými bytostmi, prozkoumá nová prostředí a přitom zjistí, že není rando strkat nosík tam, kam ho strkat nemá. (Disney+)

filmfanouch

1. série - Ještě před premiérou prvních Strážců Galaxie mohl snadno vyvstat dojem, že po obřím úspěchu prvních Avengers hlavounům z Marvel Studios narostl hřebínek a Strážce Galaxie šlo tehdy vnímat jako obří risk. Jak přece může fungovat týmovka, jejíž členy jsou i mluvící mýval a obří chodící strom s omezenou slovní zásobou? Jenže se projektu naštěstí chopil James Gunn a Strážci Galaxie jsou nyní pevnou části Marvel Cinematic Universe i díky oblíbeným postavám. Star-Lord, mluvící mýval Rocket či právě Groot. Ten v závěru prvních Strážců Galaxie spáchal velkou oběť a vypadalo to, že se už se Groot nevrátí. Jenomže z Grootových zbytků se zplodil nový Groot, který se následně stal jedním z nejzábavnějších elementů druhých Strážců Galaxie, ve třetích a čtvrtých Avengers pomáhal bojovat proti Thanosovi a již brzy dojde i na závěr trilogie Strážců Galaxie. Ještě před ní se ovšem Groot dočkává vlastního seriálu s názvem Já jsem Groot. I když přesnější označení je sbírka krátkých příběhů. 5 krátkých Grootových příhod je zasazeno mezi závěr prvních Strážců Galaxie a před 4. po-titulkovou scénu Strážců Galaxie Vol. 2, kdy na Groota přišla nevyhnutelná puberta. Za mikrofon se vrátil i Vin Diesel se svým nedoceněným hereckým přednesem, na seriálu se jako producent podílel i tvůrce Strážců Galaxie James Gunn a v rámci kontextu MCU není nutno 5 příběhů nakoukat. Jsou to jen zábavné příhody, které těží z roztomilosti a zábavnosti Baby Groota, kdy poté seriál využívá podobnou animaci jako například ,,hraný´´ Lví král. Pokud ovšem do Já jsem Groot chytře dávno přesně s pocitem, že půjde jen o sérii zábavných skečů, účel těchto 5 příběhů splní. Za režii i scénářem seriálu stojí Kirsten Lepore a i díky jejímu přístupu k látce je milé všech 5 příhod Groota sledovat. Především i proto, že Groot zůstává tím stejným Grootem se stejně ráznou povahou, častým zmatením a nevědomostí o následcích svých činů a zůstává stejně výmluvný. Komu při nástupu pubertálního Groota začal chybět Baby Groot, ten může skrze tento animovaný seriál dostat předčasné Vánoce. Dávno bylo jisté, že jestli se na něčem dá vystavět sólový projekt Groota, bude to právě na situačním humoru a to se dle očekávání stalo. Všech pět epizod je skutečně velmi krátkých, sledováním 1. série divák stráví v kuse zhruba půl hodiny. Při sledování pochopitelně vyvstane pocit, že se bez existence tohoto seriálu mohli všichni obejít. Tak to jednoduše je, kdy si ovšem seriál dokáže obhájit svou existenci onou zábavností. A jak James Gunn sliboval, dorazí i poměrně bizarní postavičky, konkrétně mimozemšťan Iwua schopen měnící podoby či Grundové, rasa malých mimozemšťanů, kde i vedle nich je Baby Groot obrem. Ani Gunn poté nezahálel a v seriálu namluvil jednu menší roli, kdy jeho obsazení přesně sedí k Gunnovu zvrácenému smysl pro humor. 5 příběhů má velmi pěkný vizuál, animace je opravdu solidní a dokonce v posledním epizodě s názvem Magnus Opus dochází i k prostoru pro menší dojetí, které je ovšem opět narušené Grootovou lhostejností vůči svému okolí. A pochopitelně i zde dochází k po-titulkové scéně. Seriál s miniaturní velikostí má přesto mnoha světlých momentů, které těží především ze situačního humoru, pořád neskutečně sympatického titulního hrdiny a především faktu, že je animace fakt pečlivá a solidní. Jestli si 2. série udrží nastavenou kvalitu, opět půjde o další várku krátkých příběhů, bez kterých by se ovšem přeci jen existence obešla. Byla by chyba do Já jsem Groot investovat půlhodinu života s tím, že oči spatří revoluční podívanou, která může obstát jako předkrm před Vánočním speciálem Strážců Galaxie či regulérní trojkou Strážců Galaxie. 5 epizod Já jsem Groot ovšem přináší zhruba to, co seriál celou dobu sledoval a i díky několika zábavným momentům a Gunnově skvělému hlasovému cameu se nedá říct, že by sledování Já jsem Groot přišlo vyloženě nazmar..... () (menej) (viac)

Algernons

Jednoduchá, velmi krátká, pěkně naanimovaná blbůstka pro děti, která neurazí ani dospělého, pokud chce vidět něco milého a úsměvného, co mu vyplní čas u jídla. Opravdu tu není nic víc a ani být nemělo, jedná se prostě o rozšíření pro děti u kterého dospělí nebdue trpět, ať už skrze roztomilost a milost Groot nebo skrze pár pěkných vtipných nápadů. ()

M.a.t.t.

Sympatická jednohubka s vynikajúcou animáciou, ktorej zďaleka najviac ubližuje mimoriadne krátka minutáž. Divák sa tak často ani nestačí rozpozerať a je koniec, čo síce korešponduje s jednoduchosťou námetov, no z viacerých šlo podľa mňa vyťažiť i viac. 70% ()

3DD!3

Překvapilo mě, že hodně lidí nechápe důvod vzniku téhle série... Krátké a většinou úderné jednohubky pro děcka, které mají z capartů udělat fanoušky v co nejútlejším věku a podpořit prodeje hraček. Úkol splněn, dcerka byla nadšená což znamená, že můžu na Vánoce místo Bárbiny koupit Groota. Díky! Kéž by všechny reklamy na hračky byly takhle fajn. Nejzábavnější epizodou je variace na Kingovu hororovou povídku Bojiště z roku 1972 a finální Magnum Opus, který dokonale zachycuje tvořivost nevinné dětské duše. ()

DJ_bart

Je to sice infantilní groteskní blbinka, ale zábavná groteskní blbinka. Akorát nechápu proč animovanej seriál od největšího korporátu v galaxii dohromady nemá ani 25 minut – být těch epizod/skečů aspoň 10 s minimálně čtvrthodinovou stopáží, nenamítám nic. Každopádně animace je špičková, not gonna lie. Jako jednohubka k chálce ujde...... 7 květináčů z 10. #MYJSMEGROOT ()

Shakers

Vlastne ani neviem prečo to vzniklo. Mohlo to mať aspoň 10 minút nech to stihne aspoň nejaký príbeh načať, pretože za tých smiešnych 5, sa tam dokopy moc toho neujde. Najviac ma bavili asi posledné dva diely. Ako jednohúbka pri večeri fajn. 65% - 3* ()

mzss1

[52%] Postavu Groota mám docela rád, ve Strážcích galaxie je tato postavička příjemným doplňkem, ale dělat z toho sólovku a ještě ke všemu s tak krátkými 3-4 minutovými „kraťásky“ ? Sem tam jsem se pousmál, ale celkově mě to moc nebavilo, kdyby z toho byl aspoň hodinový počin s nějakým příběhem, tak budiž. V páté epizodě mě aspoň potěšilo vidět toho mývala, jinak nic extra … Ale v rámci MCU jsem to musel vidět, aby mi něco souvisejícího z tohoto marveláckého vesmíru neuniklo. ()

dr.horrible

Štvorminútová groteska, ktorá v rámci zvoleného formátu funguje lepšie, než schizofrénny Moon Knight, či ubíjajúco jednotvárna Ms. Marvel, v rámci tých svojich. Parádny večerníček 🚬. Ps: E02 spočiatku pôsobila ako crossover s Troma veteránmi. ()

silentname

"I Am Groot" je v podstate absolútne pohodový krátky oddychový seriál, ktorý vyčarí úsmev na tvári. A nepotrebuje k tomu veľa. Ja si dokonca myslím, že aj prvá epizóda je celkom vtipná. Ale uznávam, že spolu s tretím sú najslabším elementom. Za najlepšie považujem jednoznačne posledné dva, ktoré nedostanem z hlavy asi nikdy. A je fajn, že na moment sa tu objaví aj niekoľko iných postáv. Nie je to niečo, čo by bolo nejako prínosné v rámci MCU, ale na druhú stranu to ani nie je nutné. Ako ľahká oddychová záležitosť to svoj účel splní a ja som sa smial. Naozaj smial. Hodnotenie: A- ()

HellFire

Totálně zbytečná kravinka pro nejmenší děti, která existuje jenom pro to, aby Marvel nějak využil postavu Groota a prodal další merchandise. Jediným pozitivem je cca 2minutová stopáž každé epizody. ()

TheEvilTwin

Příjemná dvacetiminutová zábava, které by to ale chtělo stonásobně víc! Groot je neskutečný fan-service materiál a doslova chodící meme, a tak není divu, že i “seriál” šlape jak má a jednoduše baví. U druhého dílu jsem umíral smíchy:D ()

BoPo

Poznať tie Marvel prachy. Groot je skvelá voľba pre kraťas. Okrem slabého tretieho dielu si ultra mini seriál drží vyváženú kvalitu. Ale keby som nevidel, prišiel by som o niečo? Vhodné pre marvel ultras, ktoré sú nadšení zo všetkého m-kového. Pre nás ostatných fajn, ale zbytočné. ()

ScarPoul

Nenásilná detská jednohubka, ktorá poteší svojou infantilnosťou a farebnosťou. Vesmír to veľmi nerozširuje, skôr to prinúti maličké detičky, aby si od rodičov pýtali zošitky, peračníky, tašky a iné potrebné veci s Grootovou podobizňou. A o to tu v prvom rade ide. Inak najlepšie rola Vina Diesela za hodne dlhú dobu. ()

BrooksW.Here

I am Groot je oddychová jednohubka, ktorá síce neprináša nič nové, ale aspoň sa na ňu dobre pozerá. Celý tento krátky seriál (neviem, či to môžem seriálom vôbec nazvať) je postavený na Grootovej obvyklej roztomilosti a zábavnej nevedomosti, no a na tom stojí aj veľká časť vtipov. Áno, humoru je v každej epizóde akurát a podľa mňa je jedno v akom poradí si ich človek pustí, pretože na seba ani v najmenšom nenadväzujú. Ak máte aspoň trochu radi Groota, videli ste prvých Strážcov galaxie a máte voľných dvadsať minút, ktoré treba nejako využiť, tak toto je dobrý kandidát. Dávam 6/10, aspoň za snahu... ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér