Moskva-Kassiopeia

• Sovietsky zväz Moskva-Kassiopeja (viac)

Film vypráví o příhodách kosmické lodi s dětskou posádkou. Iniciátorem je žák osmé třídy Viktor Sereda, autor projektu cesty ke hvězdě Alfa v souhvězdí Kasiopea, odkud přicházejí modulované rádiové signály. Vzhledem k tomu, že let bude trvat 65 let, měla by startovat posádka mladší 15 let. Projekt je vědci schválen, začíná výběr posádky, ale nejdůležitější je souhlas rodičů. Nakonec jsou vybráni tři chlapci a tři dívky, spolužáci a odborníci v některém vědním oboru. Raketa startuje. Při letu se zjistí, že je na palubě černý pasažér - ztřeštěný spolužák Feďa. I když všichni dávají pozor, aby něco nepokazil, právě on způsobí, že se rychlost lodi zvýší na nadsvětelnou a zároveň se přeruší spojení se Zemí. Než se podaří snížit rychlost a obnovit spojení, uplyne na Zemi 27 let. Vědci mezitím rozluštili signály přicházející ze souhvězdí Kasiopea: Na jedné z planet došlo ke katastrofě hrozící zničením tamější civilizace. Vědci vyzvou posádku, aby se pokusila o jejich záchranu. (VisitorCSFD)

Xeelee

WTF film pro pionýry, a tím nemyslím průkopníky a objevitele, ale socialistickou mládež (její podmnožinu bez mozku). Příběh je o ničem, postavy hůř napsány být nemohly, vztahy mezi nimi nefungují a neschopnost tvůrců zhmotňuje vševěd pozorující a usměrňující děj pomocí deus ex machina. Celé to působí jako přetaženej úvod k pokračování Cesta vesmírem. ()

Ombak▼Penari

Já já já já dám nejmíň tři hvězdy!!! Protože jsem na tom byl v takovém strašně mrňavém kině se školní družinou někdy v první třídě na základce asi ještě před revolucí a bylo to moje první kino v životě. Sice si vůbec nepamatuju o čem to bylo, jen pár nevypovídajících záblesků, ale zůstal mi pocit, že se mi to tenkrát straaaaaašně líbilo :D ()

Anderton

Ide o prvý diel dvojdielneho celku, takže hodnotiť sa predsa len objektívne nedá, ako samostatný film Moskva Kassiopeja príliš nefunguje. Ide len o také nie príliš záživné intro do dobrodružstva na cudzej planéte. Ale zase zábava to je, nie že nie. Puberťáci riešia vzájomné vzťahy a vo vzduchu proste poriadne cítiť hormóny. Osobne očakávam v pokračovaní aj nejakú tú pusu. Logika tu nemá samozrejme čo robiť, decká majú letieť, ak počítam správne, do cudzej hviezdnej sústavy 25 rokov, ale ihneď po vyletení do vesmíru vidia Alfu Centauri no a tak podobne. Uvidíme po druhej časti... ()

mh.mail

20% — Prequel k filmu Cesta vesmírem trpí bolestí, která trápila nejeden tehdejší sovětský film: třeba i celkem zajímavý nápad byl doplněn o naprosto nezajímavý a nudný úvod, kde se „psychologicky“ rozebírali hlavní hrdinové a okolnosti toho, jak se do té situace dostali (ještě se mi například vybavuje film Posádka v ohrožení). Kdyby se z tohoto dílu vzalo tak 15 — 20 minut a přidaly se k druhému dílu, který by se taky trochu okleštil o zbytečnosti, vznikl by standardně dlouhý film, který by měl ucházející tempo. Kdo by se chtěl seznámit s příběhem pionýrů, kteří letěli do vesmíru, nechť tento film s klidem přeskočí a rovnou si pustí druhý díl. ()

Braddy

Jako dítě mě tento film minul (nebo si ho vůbec nepamatuju), takže hodnotím až z dnešního "dospěláckého" odstupu. Přesto, že spousta filmů pro děti je koukatelná i v pozdějším věku, u tohoto filmu to moc neplatí. Z filmu čiší nuda, a i přes svých 80 minut je dlouhý až až. A nemůže za to stáří filmu. Děj je celkem jednoduchý: skupina pionýrů se připravuje na cestu raketou k Alfa Centauri a v druhé půlce filmu pak sledujeme jejich let, do toho jim občas kecá a zasahuje podivná postava Inspektora orbitálních okruhů (Innokentij Smoktunovskij), která do celého filmu moc nezapadá a spíš ruší. Naopak potěší vcelku zajímavá a solidní výprava, triky taky ujdou a z filmu ani příliš nečiší socialistická nóta. Film je vlastně prvním dílem - druhá část byla v ČSSR uváděna pod názvem Cesta vesmírem. ()

• Vladimir Savin (Míša) sa počas natáčania zaľúbil do herečky Iriny Popovovej (Kaťa) a následne spolu ešte 5 rokov chodili, až sa napokon stali manželmi. (Raccoon.city)
  • S kostýmami bol problém. Herci nosili po vesmíre odev z metalízovaného nylonu, ktorý púšťal striebornú farbu, takže sa často sťažovali na špinavé ruky. (Raccoon.city)