Neo-noir odehrávající se ve zkorumpovaném světě současného umění v New Yorku, kde obchodník s uměním John Kaplan (Jonathan Rhys Meyers) a bezohledný šéf newyorské mafie Michael Rubino (Emile Hirsch) bojují o peníze, umění, moc a lásku. (mac000)

Morholt

Absolutní chaos, ve kterém jsou jednotlivé dílky sešité tak horkou jehlou, že občas nebo spíš většinou nedávají smysl. Chvílemi jsem nechápal, co a proč se vlastně děje a upřímně řečeno jsem ani neměl motivaci to pochopit. Jak píše killer, o postavách, ať už hlavních či vedlejších, se člověk nedozví nic a aby toho nebylo málo, většina herců přehrává nebo nehraje. Je otázka, co je horší. A samozřejmě vzhledem k tomu, že se děj víc než jen dotýká světa umění, hraje si na umění i režisér, což je asi největší zoufalost. Sem tam slušný vizuál to fakt nemůže zachránit. Čekal jsem bídu, ale ne takovou. 10% ()

.killer.

Tak tohle se fakt nepovedlo. Hlavním problémem je roztříštěnost celé narativní struktury, plochost a množství charakterů, nefunkční mix několika žánrů dohromady a přetažená stopáž. Jednoduchá báchorka je rozdělená alá Tarantino (inspirace je zde evidentní) do tří kapitol, ve kterých se ještě navrch střihem přeskakuje v čase. Celé to ale působí neskutečně nuceně a násilně. O hlavních postavách toho víme pramálo a v průběhu děje se o moc víc nedozvíme, což moc na plusových bodech nepřidává - ať už spěje film k čemukoliv, bude vám to s postupem času víc a víc jedno. Všemu sekunduje plejáda vedlejších charakterů, o kterých víme ještě méně a (spíš než cokoliv jiného) dělají v celém vyprávění ještě větší bordel. Film začíná celkem svižně, ale po chvíli mu spadne řetěz a do finále klopýtá dost pomalu a nezáživně a pozornost diváka si udržuje jen díky nesystematicky uspořádané dějové lince. Na konci se krom většího množství nevydařeného digitálního bordelu dočkáme i falešné plešky, což je celkem nečekané oživení, protože něco podobnýho jsem snad naposledy viděl někde na divadle - na druhou stranu ale super výstřednost, která mi tu upřímně scházela. Suma sumárum hodně nevydařený "wannabe Tarantino" déčko, který si hraje na něco, co vážně není. Závěrečný twist už je potom vážně jen pro pobavení. Malé bezvýznamné plus za místy vydařený vizuál. ()