Muž z bulváru Kapucínov

• Česko Muž z bulváru Kapucínů (viac)

Na Divoký západ přijede dosti netypický návštěvník. Jmenuje se Johny First a přiváží s sebou kinematograf bratří Lumièrů. Johnyho touhou není vydělat peníze, smyslem jeho cesty je kultivovat svět prostřednictvím kvalitních filmů. Záměr se mu poměrně rychle daří realizovat, z drsných mužů se stávají laskaví džentlemeni. Ale nic netrvá věčně... Westernová komedie Muž z bulváru Kapucínů připomíná svou poetikou českého Limonádového Joea (1964). I v jejím případě se podařilo věrohodně oživit svět saloonů či vytížených pohřebních ústavů. Titulní postavu vytvořil jako svou poslední filmovou roli populární herec Andrej Mironov (1941–1987), viz též Pozor na auto a Briliantová ruka. (Febiofest)

Radiq odpad!

Začalo to tak nadějně - ta úvodní píseň se mi fakt líbila a hned bylo poznat, že to zpracování, na rozdíl od Limonádového Joea, s kterým to tady je srovnáváno, je mnohokrát lepší. Společné to má prostředí Divokého západu a že existují lepší věci, než alkohol a kromě toho taky to, že to je úplně stejná blbost nezáživná. Všichni jsou strašně ruští, písně otravné, děj vyčpělý jak vlhkej doutnák od dynamitu a jednotlivé postavy jak kdyby je vymyslel Troška nebo jinej idiot. Prostě a jednoduše - nuda, to je to slovo, které mě v souvislosti s tímhle filmem vždy napadne. ()

vitekpe

Neco jako sovetsky Limonadovy Joe (nektera mista/sceny jsou si tak podobna, ze lze premyslet o okopirovani naseho slavneho kousku?) Ale, rekl bych, ze to neni tak komiksove, neni to ani tak vtipne (resp. je humor je nejak jinak pointovany) a je to barevne. V SSSR to dle vseho plati za dobrou komedii, ja bych to oznacil za prumer. Dobra je uvodni pisen. ()

Willy Kufalt

„Kinematografie nemá žádné hranice ani rasy. Všichni jsou si rovni čelem k plátnu.“ ...aneb střet amerického Divokého západu s britsky uhlazeným kočovníkem Johnym, přinášejícím do saloonu v prérii francouzský vynález kinematografu, to vše ve hvězdném podání sovětských herců 80. let... a nakonec proč ne. Našinec se jen tak nevyhne srovnávání s Limonádovým Joem, ale i tahleta neotřelá westernová parodie se mi hodně líbila a oceňuji, že si jde po stránce stylizace a díky nápadu poctě filmovým počátkům i s drobnou reflexí klasického filmového kina němé éry vlastní cestou. Přírodní kulisy působí překvapivě dost realisticky, chytla mě atmosféra rozverného filmového dobrodružství v putyce plné rvaček a koltů, i džentlmensky zábavný Andrej Mironov. Nejen ve střetu s pohyblivými obrázky nabízí Muž z bulvárů Kapucínů celou řadu zdařilých gagů a vtipů. Ačkoliv kdesi uprostřed u příhod s Apači se mi zdálo, že vtipu ubývá a nápady stagnují, již o nějakou dobu se již s Johnym Firstym dostává zpátky do plné formy, přinese ve stylu starých šestákových rodokapsů i zážitek z napětí... a to, jak naloží se znovuoživením hlavního hrdiny či zkušeností se zneužitím filmového média k zvěčnění zvrhlých senzací, je ve finále až dojemné. Pěkný kousek, včetně některých hudebních doplňků. [85%] ()

charles3

Zdařilá ruská parafráze na Limonádového Joa, rovněž v muzikálovém balení. Počin o to pozoruhodnější, že je režírovaný ženou, byť v té době už zkušenou komediální režisérkou. Potěšila i půvabná Alexandra Jakovlevová, kterou si mnozí pamatují už od jejího debutu v úspěšné Posádce v ohrožení. V dabované kinoverzi mi pouze vadily nepřeložené texty písní. Přece jenom kombinace Divoký západ - české dialogy - rusky zpívané písně mi výsledný dojem dost kazila... ()

Ollie235

Takový sovětský Limonádový Joe. A musím říct, že každý z těchto filmů má svá pro i proti. Muž z bulváru Kapucínů je pro mě zajímavější tématem (Johny First, snažící se kultivovat kovboje pomocí filmu rozhodně přebíjí kdejakého kolalokaře) a mnohem víc mě bavily všudypřítomné gagy. Na druhou stranu ale zklamala hudební čísla a místy mi přišlo, že to zbytečně moc tlačí na pilu. V každém případě se ale jedná o výborný komediální western se vším, co k tomu patří - od rvaček a alkoholu, až po pistolníky a pohřebáka. ()

• Alexandra Jakovleva musela o postavu Diany Little bojovat, protože režisérka měla o barové zpěvačce jasnou představu – především měla mít velká prsa. I to byl důvod, že v této roli chtěla spíše Olgu Kabo nebo Irinu Rozanovou. (chamonix)