Die Schwarzwaldklinik

Západné Nemecko, (1985–1989), 55 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Tvorcovia:

Herbert Lichtenfeld

Gaby Dohm, Sascha Hehn, Christian Kohlund, Hannelore Elsner, Heidelinde Weis, Barbara Wussow, Olivia Pascal, Horst Naumann, Friedrich G. Beckhaus (viac)

NinadeL

Producent Wolfgang Rademann se inspiroval úspěchem Nemocnice na kraji města, která běžela pod německým názvem Das Krankenhaus am Rande der Stadt. Výsledkem byl seriál, který v (Západním) Německu založil tradici jejich vlastních lékařských seriálů. Ve své době to musela být bomba, překrásná krajina v okolí venkovské kliniky, napínavé případy a skvělé obsazení všech generací. Hvězda předválečného filmu Karin Hardt byla i jako sedmdesátnice plná roztomilé energie. Škoda, že se to nejpozději v 90. letech nepovedlo prodat i k nám, protože dnes už k tomu zpětně nelze vybudovat tak pevný vztah. ()

Courtemanche

Je to možná nejslavnější německý seriál (v Německu) všech dob. V hlavní roli Klausjürgen Wussow (profesor Brinkmann), v Německu pravidelně více než pětadvacet milionů diváků, taky v Maďarsku vedle Dallas asi druhý nejslavnější seriál. Podobně dobrý ohlas měl v té době i Nemocnice na kraji města, ale oblíbenost tohoto seriálu myslím si nedosáhl. Wussow nestačil plnit povinnosti celebrity. Hodně se divím že v Čechách je totálně neznámý (vždyť tady co Němec to je v televizi), na druhé straně díky tomu se drží aspoň na těch 45 procentech (11 hodnotících). 4/5 ()