Na odlehlé farmě zpustošené suchem se život živořící rodiny obrátí vzhůru nohama, když na jejich pozemek narazí uprchlý zločinec převlečený za Santa Clause... Na farmě v dalekém vnitrozemí, která zažila těžké časy, se svobodná matka a její tři děti snaží udržet svůj život pohromadě. Když otec zemřel a matka duševně onemocněla, byla to 14letá Hazel, která převzala těžké břemeno, řídí krachující farmu a brání mladším sourozencům v tom, aby se úplně utrhli ze řetězu. Všichni tuší, že letos nebude moc vánoční nadílky, ale když na jejich pozemek nabourá cizí muž převlečený za Santa Clause s dodávkou plnou hraček, jejich svět se obrátí vzhůru nohama tak, jak si nikdy nedokázali představit. (Televize Seznam)

Jara.Cimrman.jr

"Vygoogluješ, jestli je Santa neprůstřelný?" Tady mohu poradit. Střílí-li malá Daisy, tak neprůstřelnej není. Protože to není pravej Santa, ale dobrovolnickej Santa Leonard. On to teda není ani Leonard, ale Daryl, kterej Leonarda okradl. Až tak složitý je. A taky australský, což znamená divný, protože tam slaví vánoce uprostřed léta. Na to bych si asi zvykl. Ale zpět k příběhu, kterej je vánoční a tudíž snadno předvídatelnej. A taky je to krimi thriller v light provedení. Na vánoce se to celkem dalo, v jiným ročním období bych podumal o odpadu. ()

Johnny.ARN odpad!

Nejaká austrálska rodinno-detská vianočná píčovina, v ktorej sa v podstate nič zásadné neudeje. Taktiež neobsahuje nič, čo by sme už niekde nevideli. Stráta času. ODPAD! ()

keoma26

Jestli v TV hledáte něco vánočniho,  přitom neokoukanýho, netradičniho, sice ne úplně originalniho,  ale důvtipnýho a tak akorát sentimentálního,  potom zkuste tohle. ()

nonick1

Když se člověk povznese nad některé scénáristické přešlapy, kupodivu se u filmu opravdu pobaví. A protože si tohle kangaroo-christmas-movie rozhodně zaslouží víc, než jen 54%, dávám čtyři hvězdy. ()

tančísvlky

Aj Austrália môže mať slušné filmy a Vianoce včetne "Santu" si to zaslúžia. Televízia Seznam palec hore a nie je náhoda ,že tam možno vidieť filmy čo tento divácky svet príliš nepozná. Herci sú skvele účinkujúci v tomto nadpriemernom filmečku... ()

Shitonit

Nejvíc mě bavila ta malá ostrostřelkyně, co brokovnicí přivolává déšť.. Nádherně pohodová krimi/pohádka, kde duch vánoc nakonec vše přemůže a v dobré se vše obrátí. ()

Heywood

Tohle bylo lepší, než bych očekával. Ta dívenka s kulovnicí mě doslova uzemnila, ta spálená země s čímsi jako chrpy byla podmanivá, ty dětské role a hlavní teenka byly půvabně odehrané a ti manželé policajti už nemohli být pitomější a zároveň užiteční. 70% protože to bylo originální a především zábavné. ()