Dobrodruha Teda Osborna přesvědčí k financování výpravy do Jižního Pacifiku, kde se pravděpodobně nachází neprobádaný ostrov obydlený dinosaury. Najaté lodi, která má výpravu dopravit na místo určení, velí kapitán Tarnowski, nemilosrdný alkoholik trpící malárií. Po vylodění na ostrově členové posádky záhy zjišťují, že příběhy, které slyšeli, byly pravdivé. Přežijí, aby mohli světu sdělit, co objevili? (Honzik004)

oLí

Čekal jsem pěkné oldschool dobrodružství se zastaralými, ale roztomilými triky. Kdyby však tvůrci namísto těch svých loutek neboco použili haribo medvídky, vypadalo by to lépe. Mě to tedy moc nevzalo, a to mám pro podobně laděné filmy velikou slabost. 3.5/10 ()

Oktavianus

Po přečtení zdejších komentářů jsem nečekal žádný zázrak - a výsledek byl skutečně tak mizerný, jak se dalo čekat. Nevím, nač si stěžovat první, zda na vpravdě stupidní scénář s pitomým příběhem, spoustou hloupých dialogů a nesmyslným chováním, kde všemu stejně nejvíc dominovala snaha dostat se do kalhotek jediné ženské postavě, anebo dech vyrážející "triky", které jsou tak špatné, že horší být ani nemohou. Evidentně studiové prostředí ostrova mi nevadilo, ale natolik nerealistickou zadní projekci jsem snad nikde jinde neviděl, dinosauři vzbuzují smích, když prostě postávají a kymácejí se a to je celé (vrchol nastává, když do sebe narážejí ve snaze sezobnout jednoho chlapíka z maríny, kdybych si tu předem nepřečetl v Limově komentáři, že ho jako chtějí sežrat, asi bych nepoznal, o co se to jako snaží), no a všemu dodává korunu ta parodie na King Konga, žertovně vyhlížející zrzavá tlustá opice se spoustou zubů, která tam navíc byla jaksi... navíc. Kdybych ho viděl naživo, asi bych taky řval jak ten námořník, jenže smíchy. Tohle bylo špatné, moc špatné. ()

zelvopyr odpad!

Obyčejně jsem shovívavý, ale zde není pro slitování místo. Zatím asi nejhorší film s monstry, který jsem kdy viděl (a nebylo jich málo). Když se něco ve 40. letech točilo barevně, znamenalo to několikrát větší rozpočet proti černobílé. Tyhle peníze měli raději použít na scénáristu, pisálka dialogů a úplně všechny ostatní věci, co dávají dohromady film. Nejneuvěřitelnější pro mě je, že se celý film, který popisuje cestu po moři a pobyt na exotickém ostrově, odehrává ve studiu. Všechny scény (!) jsou točeny ve studiu mezi nepřirozeným suchým křovím a mizerně naklíčovanou zadní projekcí -- opravdu extrémně špatnou, když to srovnám např. s Dr. Cyclopsem (abych porovnával také s barevným filmem). A to včetně vylodění ve člunu na pláži -- v umělém rybníčku s ručním vlnobitím. Ale tohle všechno by se dalo mávnutím ruky pominout, kdyby to nebyla dementně ukradená špatná verze první půlky King Konga (dokonce tam byla asi 3x úplně nelogicky obrovská opice). A ten děj! Úplně neuvěřitelně debilní postava kapitána. Jeden příklad: Kapitán má jako posádku do půli těla svlečené mentály s červenými šátky na hlavě, natřené olejem, no prostě nějaké pohany. Ti mají každý jednu nebo dvě půlmetrové mačety a dohodnou se, že kapitána a ty další bělochy pobijí. Vzpoura na lodi se nepovede. Kapitán se zachechtá, že dostali za vyučenou, nenechá je popravit, ale rozdá jim mačety zpátky! (další vzpoura za několik dnů). Zápletka s tím, kdo všechno se chce dostat do trenek jediné ženské postavě, je taky na pěst. Nééé, fakt nemám sílu psát další body, proč to bylo děsné -- prostě bylo, hrozně... ()

Lima

Plakátové.info: ZŘETE KRÁLE KRUTOVLÁDNÝCH JEŠTERů VE SMRTONOSNÉM SOUBOJI!!!___ Notně ultra low-budgetová variace na filmy tehdy oblíbeného žánru ´Lost World´ (skupinka lidí, nejčastěji vědců, v izolovaném neprozkoumaném území plném prehistorické fauny), zajímavá snad jenom tím, že byla natočená v Technicoloru a ještěři – tedy herci navlečení v mizerných převlecích – se zde při chůzi komíhají na místě ze strany na stranu jako ožralí po flámu. První půlhodina v hospodě a na palubě lodi celkem nezajímavá, samotný ostrov vznikal celý ve studiu, kde krajinu suplují 3 záběry – tábořiště (kde se stráví cca 2 třetiny času), místo „kdesi v džungli“, které herci projdou za film asi pětkrát a umělá pláž. Pobaví odfláklé triky, protože tak špatné zadní projekce jsem neviděl ani ve filmech Berta I. Gordona a ani jednou nepřijdou herci do přímé interakce s ještěry, či snad do společného záběru (jedinou výjimkou je první „napadení“, kdy námořník leží před zadní projekcí , na které do sebe ve stoje narážejí 2 ještěři, což má vypadat, jako že na námořníka útočí). ()

corpsy

Ide o akési voľné prerozprávanie STRATENÉHO SVETA jemne liznutého KING KONGOM. Ibaže s tým rozdielom, že nejde o dvakrát dynamickejšie dielo, ale o dielo extrémne nudné a rozvláčne ( a to aj na svoju malú minutáž ). Vizuálnu stránku nekomentujem, ostatný užívatelia ju popísali dokonale. ()