Smrt do roku 2020

(TV film)
  • USA Death to 2020

Rok, na který nikdo z nás nebude rád vzpomínat, očima nejhůř informovaných komentátorů v historii. (Netflix)

Splasher

Spíše než Wipe to připomíná Iannucciho 2004: Stupid version (která mi bohužel s odstupem času už nepřišla tak vtipná), ale pouze formátem, nikoli odvahou humoru. Ten dává za pravdu již dříve potvrzenému postřehu, že dělat povedenou satiru na Trumpa je prakticky nemožné (viz ubíjející SNL, Colbert, Oliver ...). Potěšil Grant, který mi svou variací (mnohem více než Attenborougha) připomínal jednu ze skečových postav Hugh Lauriho. ___ Footnote, neboli krásně česky Nota nohy: 1) Není to dokument, ale mockument. 2) BBC s tím nemá nic společného, celé je to v režii a produkci Netflixu (dlouho tu tvrdím, že je Netflix korektnější než BBC). 3) Kdo jenom trochu sleduje UK komediální scénu, tak musí vědět, že se skládá z více než 90% z levicově smýšlejících lidí. Tady na čsfd mě vždy bavily ty ublížené odpady pro Olivera, když "najednou" hodnotící zjistil, že s Oliverem vlastně v ničem nesouhlasí. ()

Wade Wright

Za mě celkem promarněná šance o nějakou fakt satiristickou prdel, která by šla trochu víc za hranu a trochu víc využila už tak dost potencionálně komediální rok. Tady to popravdě po chvíli docela nudí a klouže to po povrchu. Za zmínku u mě určitě stojí Joe Keery, Leslie Jones a nakonec možná i ta Cristin Milioti, jinak ale dost slabý. ()

ihajurcik

O tomto počinu není moc co říct. Je to sekvence reakcí různých lidí na ty nejdůležitější události 2020. Je tam spousta vtipů, ale zasmál jsem se tak 5x. V druhé půlce už jsem začal usínat, protože ta věc prostě nikam nevede. Kdyby Netflix začal s natáčením tohoto počinu někdy na začátku roku roku a pak by každý měsíc vydávall kousíček, bylo by to lepší. Takové rychlé, vtipné glosy. Pak by to klidně mohl vydat i takto, aby si to lidi zrekapitulovali. V této podobě mi to ale nedává smysl. Tohle není formát, co by měl mí víc jak 30 minut. Staršímu bratrovi se to líbí, takže předpokládám, že jenom nejsem cílovka. Pokud se zajímáte o dění průběžně, nedoporučuji, unudíte se k smrti. Pokud se ale soustředíte spíš na sebe a dění kolem vnímáte spíš pasivně, zkuste se na to podívat, nemuseli byste toho litovat. ()

mistrpropr

Slabota. Usmíval jsem se celkem dost, ale dobrý fory k zasmání tam byly asi 3. Pořádně ani nevim, co tim tvůrci chtěli říct. Pravděpodobně to měli glosovat 4 kokoti (v tom filmu je hráli celkem známí herci), který záměrně přeháněli s výjimkou Jacksona. Lidem s jeho rétorikou se dneska tleská, což je k zblití... ()

Trevor

Tak posledné hodnotenie v roku 2020 nemohlo byť viac symbolické, keď sa mi to už nepodarilo dotiahnuť na okrúhlych 8.200 hodnotení tak aspoň takto. Dokument z produkcie Netflixu by bol satirický vtedy ak by si jeho autori dokázali uťahovať aj z iných vecí ako z Trumpa, koronavírusu a vakcíny. Pochopiteľne sa v ňom objavia hlúpe postavy, ktoré sú z pochopiteľných rasistických dôvodov ktoré uctieva táto rasistická streamovacia služba iba bielej farby pleti. Ak človek videl dve série animovaného seriálu z produkcie konkurenčného HBO Our cartoon prezident tak ho už žiaden vtip o Trumpovi nerozosmeje a práve naopak považuje to za úroveň humoru vhodnú do Partičky či Sedem s.r.o. A nakoľko polovica tohto projektu stojí práve na vtipoch o Trumpovi či Johnsonovi tak ho nemá v tejto časti čo zaujať.Je pravdou že pokus o humor sa objaví aj v komentároch o krokoch Bidena to však aj v spomínanom kreslenom seriály od HBO. Ani štipka satiry sa neušla Gretke či BLM z rovnako pochopiteľných dôvodov že by to nezapadlo do krajne liberálneho formátu tejto služby. A to že kritizujú polarizáciu spoločnosti ktorú sami podporujú je už ib čerešničkou na torte spolu s 15x spomínaným faktom ako tejto televízii vzrástli vďaka koronakríze tržby a mnoho poctivých podnikateľov v tom istom čase prišlo o svoje príjmy. Zlatým klincom bol zúfalý výkrik do tmy v podobe zvolania fašistického hesla, hádam tam nebude heslo zavláh je veľký...toto malo nábeh na odpad ale pár svetlých momentov sa tam našlo. ()

• Již podruhé herec Joe Keery ztvárnil postavu YouTube influencera. Poprvé se tak stalo ve snímku Spree (2020). (Kuzmik)