Smrt do roku 2020

(TV film)
  • USA Death to 2020

Rok, na který nikdo z nás nebude rád vzpomínat, očima nejhůř informovaných komentátorů v historii. (Netflix)

RigorMortis

Rok 2020 v kocke a snaha o paródiu dokumentu v podaní niekoľkých celebrít. Humor občas uštipačný, občas suchý, niekedy sa pomaly ani nebolo na čom smiať. Oddychovka od Netflixu ak nemáte chuť na poriadne dokumenty, dieru do dejín však neurobí. Mimochodom, zdá sa mi alebo je názov dokumentu preložený zle? ()

zdepapepa

Sám jsem překvapen, že se Brooker do něčeho takového pustil. Častokrát jsem na internetu viděl, že Black Mirror a The Onion už to mohou zabalit, jelikož realita je daleko bláznivější. To je zejména vidět u "pravicověji" zaměřených postav, kde to sice evidentně má být satira, ale občas nesahá realitě ani po kotníky. Ve výsledku to je takový horší Wipe. Dost pan Brooker a paní Mathias prohloupili, když ani ne týden po konci roku 2020 se v USA konal nájezd na Kapitol. Alespoň vzhledem k převaze "ostatní věci" vs "politika USA" to bylo znát, že to tam chybělo. Leč bohužel, dvojice Brooker-Mathias se rozhodla za 2020 udělat tlustou čáru a já pouze smutně zoufám, že to takto nefunguje i v reálu a nezačíná se s "čistým kontem". Já dělám tlustou čáru hlavně za touto napůl clip show, napůl sketch show a ptám se rétoricky - na co všechny ty smyšlené postavy byly? Nemusí se chodit ani moc daleko nebo hluboko a najdou se podobné postavy v reálu. Místo toho si reklamu dělají známí i méně známí herci. Korunu tomu, ironicky, nasadila reklama (odmítám to považovat za cokoliv jiného vzhledem k tomu, jak to tam bylo neorganicky prezentováno) na Krále tygrů, The Crown nebo Floor is Lava (to dokonce minimálně 2x, počítáme-li i poznámku o 'Air is COVID') z Netflixu. Reklama otravná a jak vypadnuvší ze Spotify (reklama na sebe sama) nebo na Youtube (sponzorství schované ve videu). Raději si pusťte The Daily Show nebo nějaký jiný jím inspirovaný pořad. ()

Splasher

Spíše než Wipe to připomíná Iannucciho 2004: Stupid version (která mi bohužel s odstupem času už nepřišla tak vtipná), ale pouze formátem, nikoli odvahou humoru. Ten dává za pravdu již dříve potvrzenému postřehu, že dělat povedenou satiru na Trumpa je prakticky nemožné (viz ubíjející SNL, Colbert, Oliver ...). Potěšil Grant, který mi svou variací (mnohem více než Attenborougha) připomínal jednu ze skečových postav Hugh Lauriho. ___ Footnote, neboli krásně česky Nota nohy: 1) Není to dokument, ale mockument. 2) BBC s tím nemá nic společného, celé je to v režii a produkci Netflixu (dlouho tu tvrdím, že je Netflix korektnější než BBC). 3) Kdo jenom trochu sleduje UK komediální scénu, tak musí vědět, že se skládá z více než 90% z levicově smýšlejících lidí. Tady na čsfd mě vždy bavily ty ublížené odpady pro Olivera, když "najednou" hodnotící zjistil, že s Oliverem vlastně v ničem nesouhlasí. ()

Pavlínka9

Hej, jako vážně ? :D :D Myslím si, že potřebovali mít hodně veliké "koule" na to, aby toto vytvořili :D Ale jedině dobře, protože v současné chvíli je i potřeba, aby něco takového vzniklo..a Samuel L. Jackson? :D Úplně jsem si ho dokázala živě představit a šup - je tam :) Skvěle sarkasticky, svižně, vtipně, shrnutý rok 2020 z pohledu amerických občanů a těším se, co bude 2021. ()

ABLABLABLA

Hilarious :D Naprosto skvěle jsem se bavila a pokaždé, když označili novými křestními jmény nějakého politika (Srarecrow Boris Johnson, Haystack Boris Johnson, Experimental Pigman Donald Trump) a vůbec u hromady božích slovních spojení a situací, jsem měla záchvaty smíchu. Je mi záhadou, proč je tu tak nízké hodnocení... to už se lidi nedokážou po roce 2020 roku 2020 ani zasmát? Vždyť úplně stejně směšný dokument by se dal natočit o roce 2021 :D Je jasné, že bude stejně na h*ovno jako minulý, tím pádem nabídne stejné množství námětů na černý humor. Ano uznávám, že jedno mínus, velké mínus, film má. Ze 79% procent je zaměřen jen na USA, z 20% na GB a z 1% na zbytek světa a poslední třetina filmu je opravdu už jen o volbách. Ale co si budeme? Dyť ty volby byly nehorázně vtipné :D Škoda, že se dokument nenatočil až po událostech tohoto týdne, to by tam byly teprve scénky... ()

• Již podruhé herec Joe Keery ztvárnil postavu YouTube influencera. Poprvé se tak stalo ve snímku Spree (2020). (Kuzmik)