Poslední snímek Elia Petriho je hořce reflexivní moralitou s prvky černého humoru o bezejmenném zaměstnanci televizní stanice (Giancarlo Giannini), prostřednictvím jehož paranoidních neuróz režisér s melancholií a úsměvně sarkastickým způsobem zpracovává vlastní deziluzi a skličující pesimismus při pohledu na konzumismem prolezlou společnost. (MFF Karlovy Vary)

Martin741

Elio Petri /Kazdemu co mu patri, Tiche Misto na Venkove/ koncil teda biedne, film je aj rezisersky dost nevyvazena, neviem, co sa talentovanemu Petrimu stalo. Prazdna a slaboducha moralitka o bezmennom zamestnancovi talianskej televizie nema ani co ponuknut, len slabe kulisy, prisersne dialogy a kopu nudy. Giancarlo Giannini /Muz v Ohni, Il Bestione/ tu bol vyslovene zbytocny. Nezabral ani pesimizmus pri konzumnom zalozeni spolocnosti : 40 % ()

Slarque

Černohumorná moralita o zaměstnanci televize, která vysílá snad jen zprávy o vraždách a pohřbech zavražděných. Navíc se odehrává ve městě, kde je všude otřesný nepořádek, všude poházené odpadky a agresivní psi (zejména vlčáci). Hlavního hrdinu po patnácti letech vyhledal přítel, kterého chce někdo zabít. Co se kolem toho semele, je zajímavé, mírně (spíš hořce) humorné, ale přišlo mi, že poslední Petriho film je přece jen trochu slabší (70%). ()