Cheryl Jenkinsová (Tamera Mowry-Housleyová) je astrofyzička, ktorá pracuje pre Národnú vedeckú nadáciu a posudzuje žiadosti o granty na projekty, hoci by radšej pracovala na vlastnom projekte. Cheryl sa vydá domov, aby strávila sviatky so svojou rodinou, a ako prvú má na programe návštevu každoročného vianočného karnevalu so svojou sestrou Trish (Zarrin Darnell-Martinová). Cheryl tam v diaľke zbadá kolotoč a odváži sa na ňom povoziť. Keď sa kolotoč zastaví a ona sa chce vrátiť späť za ostatnými, Cheryl zistí, že sa akýmsi zázrakom vrátila v čase späť do minulosti a ocitla sa období pred piatimi rokmi. Nespokojná sama so sebou a s tým, kde sa v živote nachádza, v tom vidí šancu urobiť celkom iné rozhodnutia ako kedysi. Postupne sa začne lepšie orientovať v minulosti a podarí sa jej spojiť so svojou milovanou učiteľkou prírodovedných predmetov pani Nelsonovou (Sheryl Lee Ralphová), ktorá bola pre ňu inšpiráciou v triede aj mimo nej a ktorá pred niekoľkými rokmi zomrela. Čas, ktorý Cheryl strávi s pani Nelsonovou, ako aj so svojím "nepriateľom" Georgeom (Michael Xavier), jej pomôže nájsť nové uznanie pre to, čo v živote robí, a začne Georgea vnímať v novom svetle. Bude Cheryl schopná vziať si ponaučenie z chybných rozhodnutí, až ju kolotoč vráti späť do súčasnosti? Bude na ňu čakať láska, ktorú stratila? (TV JOJ)

silentname

"Christmas Comes Twice" malo v jednom momente u mňa naklonené na to, aby som ho ohodnotil ako super film. Pôsobil celkom unikátne, Tamera Mowry-Housley je celkom šikovná, film má dobrú vianočnú atmosféru a má aj dobré srdce. Okrem toho ale vie veľmi dobre zachytiť aj nejaké tie vážne momenty, ktoré sú preň potrebné. No na druhú stranu by ma potešilo viac, keby tie momenty vedel lepšie zachytiť a nechať ich vyznieť. Najmä v závere, ktorý príde veľmi rýchlo a dokopy sa ani nenazdáme a film skončí. Okrem toho niekto čakal 5 rokov na to, aby jej vrátil šál, ktorý len pár minút predtým stratila? (Keď film uvidíte, pochopíte čo tým myslím.) Film nie je zlý, ale tak trošku nevie z jednotlivých momentiek vyťažiť a to napriek tomu, že tam je veľký potenciál. Film mal byť emocionálne silnejší a dlhší. A potom by to fungovalo. Takto vo výsledku som síce spokojný, no cítil som, že mal film na viac. Ale za pozornosť to podľa mňa stačí. Hodnotenie: B ()