Slavná alba: Peter Gabriel - So

(TV film)
  • Veľká Británia Classic Albums: Peter Gabriel - So

Vznik legendárního alba osmdesátých let očima jeho tvůrců... Úžasná kariéra ve skupině Genesis, ani čtyři sólová alba nedokázala vynést britského zpěváka Petera Gabriela mezi největší hvězdy světové rockové hudby. To se mu povedlo až v roce 1986 s vydáním desky "So". Ta obsahuje hity jako "Don’t Give Up", "Big Time", "Red Rain", "In Your Eyes" nebo "Sledgehammer". Úspěchu alba navíc pomohly nově pojaté klipy, které bodovaly mezi fanoušky. Součástí dokumentu jsou exkluzivní rozhovory se samotným Peterem Gabrielem, ale také třeba koproducentem alba Danielem Lanoisem, basistou Tonym Levinem nebo umělkyní Laurie Andersonovou. (Česká televize)

bohemia_regent

To, co zdobí většinu filmu od samého začátku, tedy konkrétní informace o vzniku písní, hlavně o hledání co nejpůsobivějších aranží, se v poslední třetině rozplyne do podstatně méně zajímavých obecností. Škoda, tohle album mám moc rád. ()

subic

Jakože legendární album z osmdesátých let? No jak pro koho, některé songy znám, ale podle mě Peter Gabriel udělal i lepší věci. ()