Dívka se po přestěhování do nového města stane svědkyní bizarní vraždy na večírku, kterého se zúčastní. Navíc začne mít podivné vize a nezvyklé touhy. (Netflix)

b.dragonfly

"Všichni vlkodlaci mají svůj příběh. Toto je ten norský." Tak tohle mi příjemně sedlo a jsem za to ráda, protože pokusy o vlkodlaky/upíry atd. většinou nebývají úplně vydařené. Sedmnáctiletá Thale se právě přestěhovala s rodinou do městečka Nybo, protože její matka má novou práci u místní policie. Krátce poté je na plážové párty s místními mladíky brutálně zavražděna studentka, čemuž je Thale svědkem. Nikdo neví, kdo to udělal, ale stopy naznačují, že by to mohlo být zvíře. Možná vlk. Při vyšetřování vyjde najevo, že možná mají co do činění s něčím úplně jiným a neznámým. Zároveň Thale začíná vidět nápadné věci a chová se divně. A úplněk se blíží... Ani chvíli jsem se u filmu nenudila, za mně prostě povedená vlkodlačina. ()

TheEvilTwin

Vzít takhle skvělý werewolf žánr, ve kterém je už roky sucho, a vyplodit takhle nenápaditou storku bez jakýchkoli ambicí, to chce talent. Sever plus spojení zdejší mytologie a vlkodlaků dávalo najevo, že by se mohlo jednat o jackpot, ale opak je pravdou a výsledek je strašně sterilní prkotina bez významu či odvahy šokovat nebo jednoduše zabavit diváka. Je to nudné, z nápadu film nevytěžil ani z části a celé je to děravé jak ementál, logické nedostatky bijou do očí a ke konci už jsem ztrácel zájem nad čímkoliv přemýšlet. Nepodařený sever. ()

-bad-mad-wolf-

Je třeba překousnout, že zdejší vlkodlak vypadá spíše jako digitální hafík z fantasy pro náctileté, jinak ovšem Norové natočili celkem snesitelnou jednohubku, z jejíž stopáže divák ani nechytne vlka! Mínusy: kromě CGI pejska občas hrozí náběh na nechtěný záchvat smíchu (vyšetřování brutální vraždy probíhá tak, že policajtka původ obřího drápu googlí doma na internetu, zatímco odborník je přizván až dlouho poté; lovecká naháněčka v lese je nablblá kompletně a tvoří suverénně nejslabší pasáž filmu) a je škoda, že náznak mytologie z úvodu filmu nakonec nehraje prakticky žádnou roli. Plusy: relativně nepředvídatelné nakládání s postavami, v rámci žánru solidní přeměna (která na rozdíl od finálního psiska není okatě digitální) a kompaktní atmosféra bez imbecilních pokusů o vtipy. P.S. Název teda imbecilní je, sorry. 5/10 ()

Xmilden

Vlkodlačích hororů není nikdy dost, ale těch dobrých ani po včerejšku nepřibylo. Vlk Viking je klasický Netflix jako byl třeba poslední Troll. Se vším co k tomu patří. Komu stačí tyhle slabší béčka sledovat, nechť si okamžitě běží pořídit předplatné. Někdo jiný místo toho raději sáhne po nějaké kvalitě ve vlastní filmotéce. 50% ()

maddy

Bezproblémov znesiteľná vlkolačia jednohubka, ktorá získava body hlavne na tom, že sa odohráva v pútavom prostredí Nórska, niečo málo si požičiava z nórskej mytológie a hlavne keď Nóri točia horor, tak sa skutočne neboja aj pár brutálnejších, explicitných záberov na odhryznuté končatiny. Príbeh je síce iba variáciou na dvadsať rokov starý film Moja sestra je vlkolak, no minimálne prvú hodinu si drží dostatočnú pútavosť. Celé sa to však rozpadne v záverečných 30 minútach kedy má prísť na rad nejaké to akčnejšie, hororovejšie dianie a na scénu nastúpi fakt otrasné CGI (vlk akoby vypadol z Twilightu), nastúpi retardované chovanie postáv a do kopru ide aj akýkoľvek náznak atmosféry, ktorú dovtedy film ako tak budoval. Škoda toho záveru ako z Céčkového braku, kde film rýchlosťou blesku klesne zo slušného priemeru do silného podpriemeru. CELKOVO: 5/10 ()

• Hlavní hrdinka Thale (Elli Rhiannon Müller Osborne) trpí tzv. heterochromií neboli symptomem různobarevných očí (velmi vzácná genetická porucha). Pravé oko má oříškově hnědé, zatímco levé oko je jasně modré. (Haymar)
  • Film bol natočený v nórskom meste Notodden. (Arsenal83)