Dívka se po přestěhování do nového města stane svědkyní bizarní vraždy na večírku, kterého se zúčastní. Navíc začne mít podivné vize a nezvyklé touhy. (Netflix)

Marceloo

Ginger Snaps in Norway. Po roku od Eight for Silver celkom slušný príspevok do Werewolf subžánru. Paradoxne to s Eight for Silver zdiela v mojich očiach totožné nedostatky, teda nie príliš podareného CGI vlka a absolútne retardované konanie postáv v druhej polovici filmu. Inak ale všetko funguje tak ako má. Herci sú skvelí, príbeh s detektívnym nádychom podmanivý (aj keď mytológia z úvodu mohla dostať viac priestoru) a tvorcom sa darí vytvárať ideálne depresívnu náladu, pri ktorej sa človek zamyslí nad celým dejom a film mu nevyšumí po pár dňoch z hlavy. Za mňa dosť uspokojivá záležitosť, ktorá mi aspoň trochu pomohla skrátiť dlhočizné čakanie na majstrovstvá sveta v biatlone, kde bude Nórsko minimálne v mužskej kategórii totálne dominovať. Šport a kultúra v Nórsku krok za krokom nádherne kvitnú a tento film je toho dôkazom. ()

J*A*S*M

Povedených vlkodlačích filmů moc není, tenhle norskej pokus je minimálně koukatelnej, nicméně o nějaké výrazně spokojenosti u sebe bohužel mluvit nemůžu. Přestože se tam v druhé půlce dějou poměrně kruté věci, impakt to na mě mělo úplně minimální. Plus ta chlupatá bestie působí hodně CGI. Když bych měl zavzpomínat na poslední vlkodlačiny, tak loňské Eight for Silver bylo výrazně lepší. ()

Fr

„POKREVNÍ LINIE MUSÍ BÝT PŘERUŠENA!…“  Vlkodlááák! Zachraň se, kdo můžeš! by řvali v Norsku, kdyby věděli… Jenže voni se k těm poznatkům musej nejdřív dopátrat… Taková týnejdžrovina. Celkem to ubíhá, nikdo se nezakecá, ale moc velký vzrůšo to taky není. Seru na to, že vlkodlak vypadá, jak vypelichanej vlk z Arabely, prostě mě to moc nebere.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na moje děti platí jen stříbrný kulky. 2.) Vlkodlak mi říká ségro.  ///  Thx za titule „Jana Brnáková“.                 PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ne ()

EvilPhoEniX

Po hodně dlouhé době solidní vlkodlačí horor s norskou mytologií. Film se odehrává v Norském městě Nybo, kde mladá dívka se přestěhuje se svou matkou policistkou, aby začly nový život, jenže brzy velmi pocítí horor na vlastní kůži, když je se spolužáky napadena "vlkem". Zpočátku se film jeví jako norská kriminálka, kde místo honu na vraha, tu máme hon na neznámou zvěř. Máme tu i experta na predátory, který upozorní, že jde o lycana. Film se tváří velmi autenticky a divák má pocit, že tohle se klidně může stát, byť ví, že jde o fantazii a mýty. Tohle norům zkrátka jde. Líbil se mi Vlkův background z období Vikingů a hezky je tu vysvětlena celá mytologie kolem lycanů. Velmi musím ocenit i vzhled samotného vlkodlaka, Norové si jej pojali po svém, takže vypadá spíše jako zdivočelý vlk, ale má charakteristiku vlkodlaka. Konečně jsme dostali bestii jak se pátří, která se vysmívá všem těm plyšákům, které jsme mohli vidět posledních pár let. Film má také decentní herecké výkony, hezkou norskou přírodu a slušně brutální záběry na zohavené mrtvoly. Sekvence v jeskyni nepostrádá i skvělou atmosféru a finále v ulicích je lahodné, byť bych si dokázal představit daleko větší řežbu. Za mne dobrý, fanoušek vlkodlaků a animal hororů by neměl moc nadávat, mezi žánrově příbuznými jde určitě o nadprůměr. Diváci nezaujatí látkou, kteří jsou zaměření jen na scénař a ignorují zbytek budou zklamáni. A dobře jim tak! 7/10. ()

tron

Neviem, ja už som asi starý na to, aby som pozeral scénu, v ktorej príde za policajtkou čudák a začne jej rozprávať o tom, že v okolí mestečka zabíja vlkolak. Našťastie to nie je také zlé, ako to môže znieť. Vlastne je to neurážajúci priemer. Ale fakt nič viac. Kasting sympatický, výprava hmlistých lesov OK, ale väčšina deja sa beztak odohráva v mestečku a v budovách. Trikov nie je veľa, ale zvládnuté sú slušne. Scenár hrozne neoriginálny (trocha mi pripomenul Moja sestra je vlkolak), naozaj som sa nudil. Len občas ma nejaká pasáž alebo konkrétny nápad vytrhli zo stereotypu. ()

Gilmour93

Dovozem invazivních druhů z Normandie to začne, vypelichaným Taylorem Lautnerem na ulici před barem to končí. Co se týká atmosféry a lykantropího kouzla, za celou dobu se to ani neodvážilo strčit čenich do teritoria, který si u pisoáru vyznačkoval Nicholson. Triky za pár norských korun jdou tlapu v tlapě se spořivým gore a absencí létajících střev, takže se to musí zaměřit i na rodinné hodnoty a otázky, které kolem nich za dané situace vznikají. Je dívčí puberta horší během cyklu, nebo v jednom z cyklů Měsíce? Nasypat stříbro, nebo granule..? ()

Davies182

Skvělý psychologický horor se v poslední dvacetiminutovce jako mávnutím kouzelného proutku promění v tak debilní akční slátaninu, že tomu najednou nemám problém ubrat polovinu do té doby určitě nadprůměrného hodnocení. Chtěl jsem jen chválit, ale odcházím znechucen. Škoda! [Netflix] ()

Xmilden

Vlkodlačích hororů není nikdy dost, ale těch dobrých ani po včerejšku nepřibylo. Vlk Viking je klasický Netflix jako byl třeba poslední Troll. Se vším co k tomu patří. Komu stačí tyhle slabší béčka sledovat, nechť si okamžitě běží pořídit předplatné. Někdo jiný místo toho raději sáhne po nějaké kvalitě ve vlastní filmotéce. 50% ()

-bad-mad-wolf-

Je třeba překousnout, že zdejší vlkodlak vypadá spíše jako digitální hafík z fantasy pro náctileté, jinak ovšem Norové natočili celkem snesitelnou jednohubku, z jejíž stopáže divák ani nechytne vlka! Mínusy: kromě CGI pejska občas hrozí náběh na nechtěný záchvat smíchu (vyšetřování brutální vraždy probíhá tak, že policajtka původ obřího drápu googlí doma na internetu, zatímco odborník je přizván až dlouho poté; lovecká naháněčka v lese je nablblá kompletně a tvoří suverénně nejslabší pasáž filmu) a je škoda, že náznak mytologie z úvodu filmu nakonec nehraje prakticky žádnou roli. Plusy: relativně nepředvídatelné nakládání s postavami, v rámci žánru solidní přeměna (která na rozdíl od finálního psiska není okatě digitální) a kompaktní atmosféra bez imbecilních pokusů o vtipy. P.S. Název teda imbecilní je, sorry. 5/10 ()

darkrobyk

Vlk, Moje sestra vlkodlak a Americký vlkodlak v Londýně v jednom na severský způsob. Průměrný snímek o vlkodlacích s povětšinou nijak pěkným vizuálem, navíc ty přepálené barvy byly nepříjemné. Thale není dvakrát sympatická dospívající dívka, i když má samozřejmě leccos za sebou. Její matka je asi nejlepší postavou a také největší hrdinkou, páč když je nalezeno lesní doupě, tak všichni chlapi ji nechají jít dovnitř samotnou, což jí ale nakonec zachrání život. Triky jsou vesměs průměrné až mizerné...je s podivem, jak dokonalou přeměnu zvládli s mechanickými efekty v Americkém vlkodlakovi, a jak oproti tomu lajdáckou v době, kdy počítače dokážou téměř vše. Odpustím i útoky většinou mimo kameru, vadilo mi ale kolísavé napětí. Chvílemi se film táhnul nekonečně dlouho. Na jedno podívání dostačující. ()

pornogrind

Přiznám se, že filmům o zombie, upírech a vlkodlacích se poslední dobou spíš vyhýbám. Ale vlkodlaci z Norska to mi znělo celkem slibně. Realita už pro mě tak slibná nebyla. U mě tenhle film nestojí ani za delší komentář. Jen se neubráním určitýmu srovnání. Říkal jsem si, že když se po čase vracím k pro mě né moc oblíbenýmu tématu lykantropie, že rovnou sfouknu i Eight for Silver(2021), kterej jsem už delší dobu odkládal. A když tyhle dva film srovnám tak u mě jasně vítězí netradiční vlkodlaci ze starší doby(Eight for Silver). Tihle novodobí, digitálně otřesně provedení vlkodlaci jsou spíš pro smích. V Eight for Silver byly taky digitální bestie ale rozhodně nepůsobily CGI efekty tak směšně jako tady. Navíc měl Eight for Silver i dobrou myšlenku a příběh. Tohle moc originality zrovna nepobralo. Pro mě ztráta času. Dávám jednu stříbrnou kulku z milosti. ()

Omnibus

Šelma v péči, scénář v křeči. Svendsen vrčí, divák chrčí.“ Čelit latentní lykantropii důslednou výchovou je složité, navíc za citově chladným polárním kruhem a s Barnevernetem za zadkem. Otec filmu Stig Svendsen už ví. Copak bez financí, ale hlavně bez invence a pohříchu i bez znalostí filmových klasik, od zlověstně vrčícího Nicholsona až po hroznou tlamu Benicia del Toro. Bez toho se režisérovi na měsíc vyje blbě a mně žádná husina nenaskočí. ZÁHADNÉ OKÉNKO: [][] Kdo nebo co zabíjí v lese? A co zabilo film? A) Finální půlhodinová scéna pobíhání a vrčení osrstěné puberťačky. Všeho moc škodí. B) Animální mysteriózno a tajemství nahrazeno dokumentem o tom, jak špatně v norské ZOO krmí vlky. C) Anorekticky vychrtlá vlkodlačice, vypelichaná a s lezoucímí žebry? Ta nebudila hrůzu, ale spíš lítost, což je u hororu docela tristní. [][] Njn, vychovávat se má dřív než v pubertě. Hned při prvním vzteklém ňafnutí na maminku a seknutí drápkem vyprášit vlčeti kožich a je klid. Ovšem náboj s lesklou kulkou, postavený na nočním stolku před fotkou v rámečku, to byla moc hezká, romantická i cynická tečka. Díky té zvedám pysk na své tlamě a obnažuji dva vlčí zuby, jinak by to byl jen jeden. ()

Claw

Vlkodlačí horory jsou moje slabost a viděl jsem jich opravdu hodně. Tento norský příspěvek bohužel patří mezi ty slabší. Na vině je nejen průměrný a předvídatelný scénář, ale i digitální vlkodlak jako ze "Stmívání", který mnoho hrůzy nenažene. Celý film není vyloženě špatný a sem tam se daří přijít se záběrem nabitým atmosférou, ale takových momentů je pohříchu málo. Tvůrci se navíc snaží ukotvit příběh více v realitě (přicházejí s vlastní mytologií ohledně existence lykantropů), což má naprosto opačný efekt. /40%/ ()

Arsenal83

Vlk viking alebo s rešpektom pudla. Akcia sleduje typický vzorec, známy a obľúbený už desaťročia. Ten námet nie je nápaditý, vlkolak by sa v podstate dal nahradiť akýmkoľvek strašiakom, od klasického upíra až po Máriu Kolíkovú. Ale keď je len krv a chýba strach, je to veľmi nedostatočné. ()

korbitch22

Můj třetí Norský film v řadě a třetí neuvěřitelné zklamání. Netflix je pro Norskou tvorbu snad jako rakovina. Ten začátek s Vikingy vypadal jak natočený Zdeňkem Troškou ve stylu pohádky Princezny ze mlejna 2 a já se okamžitě šel dívat, jestli nemá film 28%, překvapivě na mě vykoukla cifra 68%, takže sem tomu dal šanci. Při přechodu do současnosti jsem uviděl už lepší kameru a dobré herce, takže jsem si řekl, to bude shit jen ten začátek, bohužel jestli ten mi připadal laciný a debilní, zbytek filmu byl jen k posrání nudný a vlekoucí se blábol, který neměl žádný spád, akci, dynamiku no prostě nic. Krásná dcerka se příběhem plouží jako puberťák v Denoche na metadonu a mění se ve vlčáka, krásná policistka se příběhem plouží jako měšťák v Chrudimi který chce dát pokutu staré paní za přecházení vozovky mimo přechod pro chodce. Co, že efekty nejsou moc top, vlk nevypadá úplně zle, ale je to posrání nudný, že mi stopáž 97 minut připadla dlouhá jako přednáška o průtokovém sedimentu. Ani docela krvavý konec který konečně nabídne nějaký choutky to absolutně nezachrání. Jediný, co mi po tomhle zůstalo v hlavě je chuť projít se v Norském lese s paklem šesti piv v přítomnosti blonďaté středoškolské kočky. Norové jdou dolu, hrozně. 40%. ()

Chrustyn

V rámci vlkodlačích hororů celkem podařený kousek. Trpí na slabé triky a nepřesvědčivé herce, ale zdárně dohání atmosférou, hlavně díky norským lesům. Škoda malého rozpočtu a režisérské nezkušenosti, díky čemu mohli třeba scéna z autobusu vyjde na prázdno, přestože to mohl být jeden z vrcholů celého filmu. Pořád ale snesitelné. ()

Stanislaus

Na první pohled se jeví spojení vlkodlačího hororu s norskou produkcí jako velice lákavé, po zhlédnutí však musím říct, že byl pro mě Vlk viking zklamáním, které zavánělo mrtvolným pachem trestuhodně nevyužitého potenciálu. Intro mě hezky navnadilo, abych pak přibližně polovinu stopáže čekal, než se vlastně vůbec zjeví nějaký vlkodlak, který při trhání lidí a zvířat nejspíš rozšmelcoval zručnější trikaře a i lepší variantu scénáře. Místy mi totiž snímek přišel hodně nedotažený a nesmyslný (v tomto směru vedla linie s lovcem vlkodlaků). Vedle toho bylo těžké sympatizovat s hlavní hrdinkou, která se vehementně snažila, aby si ji divák neoblíbil. Skrze sledování postupné proměny, která byla lepší než samotný vlkodlak, a sesterského vztahu se nabízí porovnání s Moje sestra vlkodlak - ta měla však děsuplnější atmosféru i vizuál. Škoda - při produkci filmu byla nejspíše špatná konstelace úplňku! ()

TheEvilTwin

Vzít takhle skvělý werewolf žánr, ve kterém je už roky sucho, a vyplodit takhle nenápaditou storku bez jakýchkoli ambicí, to chce talent. Sever plus spojení zdejší mytologie a vlkodlaků dávalo najevo, že by se mohlo jednat o jackpot, ale opak je pravdou a výsledek je strašně sterilní prkotina bez významu či odvahy šokovat nebo jednoduše zabavit diváka. Je to nudné, z nápadu film nevytěžil ani z části a celé je to děravé jak ementál, logické nedostatky bijou do očí a ke konci už jsem ztrácel zájem nad čímkoliv přemýšlet. Nepodařený sever. ()