Dívka se po přestěhování do nového města stane svědkyní bizarní vraždy na večírku, kterého se zúčastní. Navíc začne mít podivné vize a nezvyklé touhy. (Netflix)

pornogrind

Přiznám se, že filmům o zombie, upírech a vlkodlacích se poslední dobou spíš vyhýbám. Ale vlkodlaci z Norska to mi znělo celkem slibně. Realita už pro mě tak slibná nebyla. U mě tenhle film nestojí ani za delší komentář. Jen se neubráním určitýmu srovnání. Říkal jsem si, že když se po čase vracím k pro mě né moc oblíbenýmu tématu lykantropie, že rovnou sfouknu i Eight for Silver(2021), kterej jsem už delší dobu odkládal. A když tyhle dva film srovnám tak u mě jasně vítězí netradiční vlkodlaci ze starší doby(Eight for Silver). Tihle novodobí, digitálně otřesně provedení vlkodlaci jsou spíš pro smích. V Eight for Silver byly taky digitální bestie ale rozhodně nepůsobily CGI efekty tak směšně jako tady. Navíc měl Eight for Silver i dobrou myšlenku a příběh. Tohle moc originality zrovna nepobralo. Pro mě ztráta času. Dávám jednu stříbrnou kulku z milosti. ()

sedm.1

Někde jsem četl, že je prý tento filmík v Norsku docela slušným hitem, čemuž se tedy upřímně dovolím od srdce zasmát, stejně tak jako si dovolím označit tuto podívanou za prostinkou báchorku, která krom kupy nezáživnosti už nic dalšího nenabízí. Žánrově se zde každopádně tvůrci snaží o mix hororu a nejspíš jakéhosi rodinného dramatu, tato kombinace tu ovšem vůbec nezafungovala, zápletka má pak sice spád, ale nic zapamatování hodného se po celou dobu nestane, k nějaké akci pak dochází až v poslední třetině filmu, nicméně i tak k zásadnějšímu oživení nedojde, a navíc úplný závěr filmu jsem úplně nepobral, tyhle konce mě fakt serou, na druhou stranu ale chápu, dvířka pro případné pokračování jsou otevřena. Kvalita efektů jinak není nejhorší, zároveň je ale i vidět, že peněz neměli tvůrci též nazbyt, dále se zde absolutně vykašlali na navození jakékoliv atmosféry, nefunguje ale ani napětí, a ani emoce, které v závěru dostali poměrně slušný prostor, ale zkrátka to ani v tomto ohledu nepůsobilo vůbec přesvědčivě. Navíc veškeré postavy, stejně tak jako jejich představitelé, jsou nevýrazné a nezajímavé figurky, které mi vesměs byli lhostejné a charakterově mi přišli vážně ploché. Jak jsem nicméně již zmiňoval, naštěstí je to celé docela svižné, a to i díky krátké stopáži, takže jako házet to do podprůměru asi úplně nemohu a ani nechci, ovšem opakuji, víc než za tuctovou a nevýraznou jednohubku Vlka Vikinga považovat nelze. ()

-bad-mad-wolf-

Je třeba překousnout, že zdejší vlkodlak vypadá spíše jako digitální hafík z fantasy pro náctileté, jinak ovšem Norové natočili celkem snesitelnou jednohubku, z jejíž stopáže divák ani nechytne vlka! Mínusy: kromě CGI pejska občas hrozí náběh na nechtěný záchvat smíchu (vyšetřování brutální vraždy probíhá tak, že policajtka původ obřího drápu googlí doma na internetu, zatímco odborník je přizván až dlouho poté; lovecká naháněčka v lese je nablblá kompletně a tvoří suverénně nejslabší pasáž filmu) a je škoda, že náznak mytologie z úvodu filmu nakonec nehraje prakticky žádnou roli. Plusy: relativně nepředvídatelné nakládání s postavami, v rámci žánru solidní přeměna (která na rozdíl od finálního psiska není okatě digitální) a kompaktní atmosféra bez imbecilních pokusů o vtipy. P.S. Název teda imbecilní je, sorry. 5/10 ()

Claw

Vlkodlačí horory jsou moje slabost a viděl jsem jich opravdu hodně. Tento norský příspěvek bohužel patří mezi ty slabší. Na vině je nejen průměrný a předvídatelný scénář, ale i digitální vlkodlak jako ze "Stmívání", který mnoho hrůzy nenažene. Celý film není vyloženě špatný a sem tam se daří přijít se záběrem nabitým atmosférou, ale takových momentů je pohříchu málo. Tvůrci se navíc snaží ukotvit příběh více v realitě (přicházejí s vlastní mytologií ohledně existence lykantropů), což má naprosto opačný efekt. /40%/ ()

Fr

„POKREVNÍ LINIE MUSÍ BÝT PŘERUŠENA!…“  Vlkodlááák! Zachraň se, kdo můžeš! by řvali v Norsku, kdyby věděli… Jenže voni se k těm poznatkům musej nejdřív dopátrat… Taková týnejdžrovina. Celkem to ubíhá, nikdo se nezakecá, ale moc velký vzrůšo to taky není. Seru na to, že vlkodlak vypadá, jak vypelichanej vlk z Arabely, prostě mě to moc nebere.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na moje děti platí jen stříbrný kulky. 2.) Vlkodlak mi říká ségro.  ///  Thx za titule „Jana Brnáková“.                 PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ne ()

• Film bol natočený v nórskom meste Notodden. (Arsenal83)
  • Hlavní hrdinka Thale (Elli Rhiannon Müller Osborne) trpí tzv. heterochromií neboli symptomem různobarevných očí (velmi vzácná genetická porucha). Pravé oko má oříškově hnědé, zatímco levé oko je jasně modré. (Haymar)