Skinheads s Vláďou Červeným a Filipem Vávrou

všetky plagáty

MM_Ramone

Stošesťdesiatpäť minútový pokec dvoch starých pražských skinheadov, ktorý sa odohral v obchode Bulldog Empire. Vladimír Červený a Filip Vávra pri plzeňskom pive podebatovali o tom, ako to vyzeralo v poslednej dekáde minulého storočia so skinheads v hlavnom meste Českej republiky. Red skin a nazi skin zaspomínali na jedinečnú dobu, ktorá sa už nikdy opakovať nebude. Atmosféra deväťdesiatých rokov bola doslova nabitá adrenalínom a testosterónom. Hold staré divoké časy. Kto to nezažil neporozumie, kto ano, tak si to rád pripomenie. Ja som si titul "Skinheads s Vláďou Červeným a Filipem Vávrou" so záujmom celý pozrel a zalial ma podivný pocit nostalgie. Oi! **** ()

Joker Punx

Skvělej rozhovor mezi Vláďou Červeným co byl kdysi sharp skinhead a Filipem Vávrou co byl kdysi na druhý straně barikády jak to sám řekl - Tedy u nazi skins. Rozhovor doplňuje skvělá hudba kapely Orlík a několik málo dobových záběrů skinheadů z devadesátých let. Rozhovor se natáčel v obchodě Bulldog Empire v Praze, který vlastní Vláďa a prodává tam věci pro skinheady :) Taky jsem si tam koupil od něj pár věcí, poprvé jsem si tam od něj koupil tričko GG Allina - King of Scum :) Jsem rád že tam tenkrát to tričko vůbec měl :) V rozhovoru se dozvíme jak začala první vlna skinheads v Anglii až do doby kdy se z punkový kapely Skrewdriver stala RAC kapela, dále pak kdy skinheadi začli bejt rasisti. Video je hlavně o tom jak u nás v tehdejším Československu na konci osmdesátých let a začátkem devadesátých let se tady objevily první skinheads party, ať už byli rasistický či ne. Skvělý historky od Vládi i od Filipa Vávry, dovíme se jak byl Vláďa nejdřív punker a pak se z něho stal skinhead a kdy začal Filip bejt skinheadem. Tento rozhovor je také o punku. Příjemnej rozhovor a bavil jsem se u toho fakt dobře, bylo zajímavý sledovat tyhle dva kluky jak vzpomínaj na starý časy a každej z nich byl na jiný straně skins. Bral bych klidně pokračování, jsem rád že to bylo tak dlouhý a já bych to bral klidně ještě delší. Chtěl bych zažít tu dobu i když to bylo hodně o strachu a tenkrát ty bitky byly asi dost brutální. Oi! ;) ()

mjech odpad!

Nechápu proč je na ČSFD tahle YouTube sebeprezentace dvou narcisů, sedících v krámě, popíjejích pivo z plechu a vzpomínající na své mládí. Rasista a neonacista Vávra se marně snaží podsouvat svůj zaujatý pohled vševědoucímu „skinologovi“ Červenýmu a pokřivit již dávno narovnaný pohled na skomírající subkulturu Skinheads. Jak by řekl Jaromír Bosák: „Tahle ‚hospodská‘ agitace plná dojmologie má k dokumentu asi tak daleko, jako tučňák patagonský k předsedovi OSN“. ()