Bittová, Dusilová, Načeva: SPOLU

(koncert)
Hudobný
Česko, 2018, 58 min

Tři neobyčejné zpěvačky, dokonalé spojení žánrů, komorní atmosféru a silnou ženskou energii zachycuje unikátní záznam společných koncertů Ivy Bittové, Lenky DusilovéMoniky Načevy. Každá ze zpěvaček přinesla do vystoupení kus své tvorby. Iva Bittová se pohybuje mezi jazzem, world music i s klasickou hudbou, Lenka Dusilová vychází více z rockového prostředí a Monika Načeva experimentuje se šansonem a elektronikou. Výsledný celek tak oslovil nejen odborníky, ale i mnoho fanoušků. (Česká televize)

kocik1

Už jsem si zvykla, že když jdu na Dusilku v rámci nějakého festivalu, polovina diváků to nedá a po pár písničkách mizí. Ta druhá půlka tleská ve stoje. Na Načevě taky nebylo narváno, i když já její album Možnosti tu jsou považuju za jedno z nejlepších z devadesátek. No a Bittovou zatím naživo neznám, tak snad si to taky dopřeju. No a tenhle záznam je luxusní, pouštím si ho po týdnu už podruhé. Ta "disharmonie" má totiž svoje kouzlo, i když bych ji před 30, lety asi taky neocenila. :-) ()

Marze

Není to pro většinové publikum. Kdyby věděli, že brzo přijde pandemie, válka na Ukrajině....https://www.ceskatelevize.cz/porady/12878208157-bittova-dusilova-naceva-spolu/ ()