Červená tečka

• Švédsko Red Dot
všetky plagáty

Vydali se do hor, aby ve svém manželství opět rozdmýchali vášeň. Místo toho v nemilosrdné divočině prchají před neznámým střelcem, aby si zachránili holý život. (Netflix)

zsn

Asi nikdy jsem neviděla film, který by měl pouze 85 min a byl tak perfektní. V této hodině a půl bylo obsaženo vše. Dobrodružství, napětí, mylná předtucha, překvapení a hlavně neočekávaný konec, který by v americké verzi nepřicházel v úvahu. Takto se mi to líbí! Herci sice bambulatí, přesto grandiózní snímek. ()

MickeyStuma

Jedná se o první švédský originální film na Netflixu a tak, aby si to s liberálním chlebodárcem Švédi hned nerozházeli, hlavní postavy v podobě manželského páru jsou opět rasově smíšení. Porušili však zavedené pravidlo a tak pro změnu je bílý manžel a černá manželka. Dramatický thriller jeví se být zajímavý, ale zas až tak ohromná pecka to není. Dějově jsou manželé prostě na výletě a někdo je začne ohrožovat střelnou zbraní, čímž veškeré etudy plné strachu a beznaděje skončí tak, jak to prostě skončit mělo. Žánrová šablona je zachována, čímž se bude dějový vývoj filmovým fanouškům jevit předvídatelný. A tak vlivem toho jen budou čekat, kdy se stane co. I když co se týče toho dějového vývoje, no, spíše převládá značná monotónnost. Manželé jsou pro někoho neznámého v palebném poli a jen se snaží utéct, což se jim nedaří. Nic víc, nic míň. Skutečně se jedná o poměrně slabý filmový artikl, který je navíc zprasený liberální rasovou politikou, takže nezbývá nic jiného, než se vrátit k osvědčenému snímku od Joela Schumachera 'Telefonní budka' (2002). Ten zatím stále nijak neztrácí na své působnosti. ()

POMO

Známý námět turistů, lovených v divočině jako divá zvěř, zpestřený ale i novými zvraty. Neokoukané švédské lokace a vyvrcholení filmu podstatně vylepší jinak naprosto standardní zážitek s minimálně jedním logickým nesmyslem. Režie postačující, psychologicky to do sebe zapadne, ale ve zkušenějších rukou to teprve mohla být skutečná pecka. Jako třeba britský Calibre. ()

Arsenal83

Napriek netflixovskej rasovej tlačenke musím povedať, že film od začiatku zaujal a v dobrej thrillerovej rovine sa držal celý čas, aby prišiel zaujímavý výkrut. A tie mám ja veľmi rád. Škoda len, že celé to trocha zhovadil záver, ktorý bol dosť naťahovaný. Poučenie: ak chcete byť silou-mocou multi-kulti, neznamená to, že si musíte hneď nechať pri šoférovaní od černošky vyfajčiť. ()

oveckaoa

Chlápek s ženskou a psem jdou na výšlap na horu kde jde vidět dobře polární záře. Přijdou tam a někdo jich začne honit s odstřelovačkou ke konci si asi režisér řekl ,že takových naháněček jsou už desítky tak tam nahodil pointu ve stylu Tajemství Loňského Léta (kdo viděl ví). Konec nedává moc smysl jelikož to nic nevyřeší ten chlápek se budu chtít pomstít a půjde to nanovo. 60 procent ()

• David mal v skľučovadle vŕtačky založený forstnerov vrták. Z vŕtačky ho nemal ako dostať dole a pri manipulácii ju nebolo vidno. Zároveň tento typ vrtáka nemá ostrie, ktoré by zvládlo prerezať tak silné plastové pustá. (Jumar)
  • Jedná se o první švédský film natočený pro Netflix. (Duoscop)