Červená tečka

• Švédsko Red Dot
všetky plagáty

Vydali se do hor, aby ve svém manželství opět rozdmýchali vášeň. Místo toho v nemilosrdné divočině prchají před neznámým střelcem, aby si zachránili holý život. (Netflix)

darkrobyk

Oko za oko, škrábanec za škrábanec. Jenže tady jde nakonec o něco zcela jiného. Lesní survivaly mám rád a po technické stránce není co vytknout. Samozřejmě dvojice mladých manželů se chová hloupě, a tak si zbytečně přidělává jednu patálii za druhou včetně ponoru do ledových vod. - Možnost SPOILERŮ - Mně ovšem vadilo, že u vážně se tvářícího příběhu mi nebyla dána možnost ztotožnit se s kteroukoliv z postav. Prostě všechny bez výjimky záporné! Závěr tak nebyl šokující, ale nechutný, jelikož katarze se nedostavila. Samozřejmě u survivalů je to vždy kdo s koho - jednou vyhrají oběti, jindy zase magoři. Podtrhuji magoři, nikoliv zoufalci. V tomhle případě by si pak nezasloužil přežít nikdo, ani ta tlustá bréca, co se přihnala s puškou. Takže hodnotím jen přírodu a formální stránku. Hloupý film. ()

MickeyStuma

Jedná se o první švédský originální film na Netflixu a tak, aby si to s liberálním chlebodárcem Švédi hned nerozházeli, hlavní postavy v podobě manželského páru jsou opět rasově smíšení. Porušili však zavedené pravidlo a tak pro změnu je bílý manžel a černá manželka. Dramatický thriller jeví se být zajímavý, ale zas až tak ohromná pecka to není. Dějově jsou manželé prostě na výletě a někdo je začne ohrožovat střelnou zbraní, čímž veškeré etudy plné strachu a beznaděje skončí tak, jak to prostě skončit mělo. Žánrová šablona je zachována, čímž se bude dějový vývoj filmovým fanouškům jevit předvídatelný. A tak vlivem toho jen budou čekat, kdy se stane co. I když co se týče toho dějového vývoje, no, spíše převládá značná monotónnost. Manželé jsou pro někoho neznámého v palebném poli a jen se snaží utéct, což se jim nedaří. Nic víc, nic míň. Skutečně se jedná o poměrně slabý filmový artikl, který je navíc zprasený liberální rasovou politikou, takže nezbývá nic jiného, než se vrátit k osvědčenému snímku od Joela Schumachera 'Telefonní budka' (2002). Ten zatím stále nijak neztrácí na své působnosti. ()

F.W.Colqhoun

Pojďme se projet a promyslíme to... Nepříjemně rafinovaní severští vidláci terorizují sympatický, rasově smíšený městský pár, pokoušející se opravovat pošramocený vztah výletem do divočiny. Na inženýra a doktorku medicíny si ale sadističtí vesničtí blbci nepřijdou a dojde i na drastičtější obranné prostředky. Když pootočíte optiku promyšleného příběhu pomsty, můžete získat například survival [plný omylů]. Skandinávská kinematografie nedokáže ani v tak pokleslém žánru opustit morální hledisko a Red Dot tak operovalo s velkou šancí na to stát se divácky vděčným, avšak nikoliv plochým filmem.  Tím v podstatě je, ale je proto trochu škoda a zároveň s podivem, že je výsledek vlažnější, než by měl na základě kalkulu z předpokladů být. Kritici a diváci bavte se alespoň hledáním, kdo to podělal... Vrtej...! ()

EvilPhoEniX

Sympatický a komorní Švédský Survival od Netflixu. Romantický výlet ve Švédských horách se zvrtne, když zamilovaný pár začne terorizovat neznámý sniper. Natočeno hezky, hezká příroda, sympatičtí herci, občas zafunguje napětí a potěší i jeden zajímavý zvrat, který tomu dává větší přesah. Finále je lehce brutální a rozhodně nekompromisní. Žádná velká bomba, ale fanoušky Survivalů film rozhodně neurazí. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 6/10. ()

rublik05

Na můj vkus poměrně drsný thriller, jehož největším lákadlem je hezká severská příroda, sympatické herecké obsazení, patřičná dávka napětí a také zcela nekompromisní závěr. Potěšilo mě i docela logické chování postav a nejeden překvapivý zvrat. Pořád se však jedná o dobře natočený průměrný thriller se zcela tuctovým námětem, který jako taková jednohubka nikoho neurazí, ale asi ani moc nenadchne. 5/10. ()

• Jedná se o první švédský film natočený pro Netflix. (Duoscop)
  • David mal v skľučovadle vŕtačky založený forstnerov vrták. Z vŕtačky ho nemal ako dostať dole a pri manipulácii ju nebolo vidno. Zároveň tento typ vrtáka nemá ostrie, ktoré by zvládlo prerezať tak silné plastové pustá. (Jumar)