Reklama

Reklama

Čierne mesto

(seriál)
  • Československo Černé město (viac)
Dráma / Historický
Maďarsko, 1972, 6 h 22 min (Minutáž: 46–59 min, Alternatívna 2x90 min)

Réžia:

Éva Zsurzs

Predloha:

Kálmán Mikszáth (kniha)

Scenár:

Gábor Thurzó

Hrajú:

Ferenc Bessenyei, Tibor Bitskey, Ilona Kállay, Péter Benkő, Ádám Szirtes, Erzsi Máthé, Manyi Kiss, Sándor Pécsi, István Avar, Gábor Nagy (viac)
(ďalšie profesie)

Epizódy(7)

Obsahy(1)

Kramer, najvyšší sudca mesta Levoče zastrelí psa podžupana Gorgeyho. Gorgey sa pomstí v zúrivosti zastrelením Kramera. Senát mesta Levoče vyhlási smútok dovtedy, kým nedostanú pred súd podžupana. Film bol nakrútený v Levoči, Banskej Bystrici v Topoľčanoch a v Telči. Film je o láske, smrti a dejinách horného Uhorska v časoch kuruckých vojen podľa románu Kálmána Mikszátha. (Cicis)

(viac)

Recenzie (7)

ferika 

všetky recenzie užívateľa

Tento serial prave isiel na MTV3 (stanica nostalgia) prirodzene v madarcine. Aj po rokoch ma presvedcil o svojich kvalitach natolko, ze som ho objednal aj na DVD - som lenivec, nechce sa mi prevadzat TS subory na DVD, alebo avi, ked sa to da kupit hotove. Realie tocene v historickych lokolitach Slovenska (drobne zabery aj v Bratislave, aj ked dejovo patria do Levoce), slusna vyprava, perfektne kostymy, no a madarska herecka elita. Mozno sa ceska, alebo slovenska televizia po rokoch "utrhne" a zaradi tento serial do vysielania. Popri tych srackach, co denne vidim v televizii, by to bolo jednoznacne pozitivum. ()

Reklama

ainny 

všetky recenzie užívateľa

Vždycky, když někde vzpomínáme na to na co jsme koukali v dětství, tak padne i název Černé město, takže patří k těm, které člověku zůstanou v hlavě i navzdory času a tomu, co všechno za ty roky viděl. ()

senecek 

všetky recenzie užívateľa

Ve velmi mladém věku viděný seriál,v hlavě mi hlavně utkvěl poslední díl,kdy se podžupan vydá (nebo je zajat ...) a skončí na popravčím špalku ( scénu kata s velkým mečem vidím jako dnes). Škoda,že takový filmy a seriály vidět dnes (místo ,,ordinací,ulic,přístavů atd.), je spíše velký štěstí anebo náhoda .... ()

Galéria (19)

Reklama

Reklama