Mirek (J. Hrušínský) je obyčejný patnáctiletý kluk, jehož největší zálibou jsou zvířata. Právě končí devátou třídu, a rozhoduje se, kam dál. Rodiče si přejí, aby studoval chemickou průmyslovku, ale on nechce, touží jít na veterinu. Dokonce roztrhá přihlášku. Rodiče (J. Bek a J. Dítětová) jsou ale neoblomní… (Česká televize)

Hombre8

O dost hůře napsané a podstatně hůře zahrané a natočené než třeba Metráček od stejného autora. Mnohem naivnější. Zajímaví jsou herci zamlada, ale Medvecká teda herecky nic moc.. Tři hvězdy, ale řádně kulhavé! ()

milos.bradik

Námět je poměrně slabý, ale mladí herci jsou výborní a také to pěkně ukazuje jak fungovala za socialismu morálka, kdy je žák trestán za to, že neudal jiného i když vlastně ani nevěděl jestli něco opravdu ukradl. Prostě výchova udavačů. Také je tam dobře ukázáno, jak probíhal výběr škol u žáků z devátých tříd (chemie má budoucnost, říkali to v rádiu). ()

slunicko2

Lehce křečovité, ale pravdivé, zdá se. 1) Komentátor milos.bradik**** přesně poukazuje na pravdivost výpovědi - zvláště to vyšetřování krádeže vedené ředitelem školy mě vskutku zaujalo._____ 2) A ti mlaďoučcí herci a herečky. Zejména sexy vyhlížející 16letý Jan Hrušínský a roztomilá 18letá Taťjana Medvecká. Všiml jsem si i 15letého Jiřího Růžičky ml. či 16letého debutanta Arnošta Proscheka._____ 3) Za zmínku stojí i vpravdě příšerný song. ()