Mládí, do toho!

• Mexiko ¡Ánimo Juventud! (viac)

Ve snímku se prolínají příběhy čtyř teenagerů, kteří se potýkají s absurditami života a bouří se proti světu dospělých v současném Mexico City... Martin je bláznivě zamilovaný do dívky, kterou sotva zná. Chce vykřičet svou lásku do světa, který to ale podle všeho vůbec nezajímá. Daniel je bývalý muzikant, z něhož se stal řidič taxi poté, co přivedl svou dospívající přítelkyni do jiného stavu. Den, kdy se rozhodne stát zodpovědným dospělým, se ale neodvíjí podle jeho představ. Dulce je agresivní dívka, která ve škole všechny ostatní šikanuje. Ve skrytu duše je to ale křehká bytost, která zoufale touží být milována. Nyní je připravena přijít o panenství s kýmkoli, kdo projeví zájem. Pedro je zklamaný světem dospělých, z něhož se rozhodl vymanit tak, že začal mluvit svou vlastní řečí. Film Mládí, do toho! spojuje vášně a obavy těchto mladých lidí s jejich společnou životní překážkou – dospělými. (Cinemax)

Dudek

Úplně vidím, jak by tenhle snímek chtěl být něčím jako ve své době Amores Perros. Ani náhodou se mu však nedaří dosáhnout syrovosti a údernosti svého předchůdce. K náhladu do života mexické omladiny tu používá čtveřice postav, do jejichž běžného dne máme možnost se pomocí tohoto snímku podívat. Nejedná se o příběhy, které by byly ostře ohraničeny začátkem či koncem, ale o prosté vtržení do životů postav v jejich průběhu. Tvůrci se ve vyprávění snaží poukazovat na některé současné problémy spojené s dopíváním, ale i životem v Mexiku jakoby nenuceným způsobem. Daří se jim ale spíše docílit toho, že jednotlivé příběhy jsou nevyvážené a jen těžko se jim podaří diváky zasáhnout stejným způsobem. Navíc ve filmu jen stěží narazíme na nějaký prvek, který by měl šanci nějak více zasáhnout. Pořád se spíše jedná o výlevy ze života postav, které nás vlastně ani moc nemusí zajímat a bohužel i často sklouzává k přílišné povrchnosti a zjednodušování. Asi jediné momenty, kdy se filmu podaří nějaký přesah jsou ty, kdy postava Pedra promluví španělsky. V první scéně se jedná o jeho naprostou prohru, v druhém pak o vítězství. Je to však pro plnohodný film dostatečné množství? A neměl by mít snímek, který se snaží být odrazem obyčejného života být blíže svým divákům a něco sdělovat? ()

angel74

Kdyby nebylo toho trochu zmatečného prolínání jednotlivých příběhů, tak mohlo jít o hodně povedenou sondu do života teenagerů. Klasická komedie to není, ale film s úsměvnými momenty určitě ano, i když Carlos Armella má na můj vkus poněkud zvláštní smysl pro humor. Možná mi to tak připadá, protože mexickou mentalitu úplně nepobírám. Každopádně dávám palec nahoru za osvěžující soundtrack. (65%) ()