Zpáteční adresa odhalí další stopy, ale Astridino neúnavné pátrání začne vzbuzovat obavy. Ida se po výpravě na ostrov cítí ztracená a osamělá. (Netflix)

Anderton

Po napínavej a vťahujúcej štvrtej epizóde dostávame opäť časť, ktorá síce prinesie zopár dôležitých informácií (myslím, že sú dve), avšak takto pred zakončením by som očakával skôr gradáciu deja. Samozrejme chápem, že tvorcovia idú zámerne proti prúdu a do istej miery to oceňujem. Na druhú stranu by sme mohli dostať ešte viac informácií o mytológii, histórii kultu, a tak podobne, času na to bolo doteraz dosť. ()

honajz

Tak už je jisté, že žádné veledílo to nebude a nějaká větší odhaleni taky ne, ale pořád to má takovou tajemnou atmosféru. Tentokrát se Astrid dostane do rumunské Marrakéše, kde žije další kult, a učiní nečekaný nález - a dozví se o sobě netušenou skutečnost, která otevírá zajímavé možnosti pro - teď již docela zřejmé, protože hodně nápověd k tomu směřuje, ale třeba se mýlím - finále (nechci spoilerovat). Vadily mi scény z dětské psychiatrie, ale v závěru tohoto dílu mají svůj drobný účel. Ono je to tak vlastně s celým seriálem - to téma není nijak velkolepé, vše už tu bylo, pár věcí se dá od jisté chvíle předvídat, ale celé je to takové... nijak bombastické, nijak překvapivé. Asi jako bych se díval na pohádku o Červené Karkulce, kde vlk dostane trochu jinou roli a do níž bude přimontována staroslovanská bohyně Morana nebo Živa. ()