Kouzelná škola

(festivalový názov)
  • Nemecko Die Schule der magischen Tiere (viac)

Okouzlující dobrodružství z prostředí jedné nevšední školy, kde dětem dělají společníky kouzelná zvířata. Hlavní postavou je Ida, která je ve škole nová, ale díky kouzelné mluvící ličce Rabbat se z této outsiderky stane školní hvězda. (Zlín Film Festival)

hygienik

Tak od tohto som čakal trochu viac. Film je určený deťom na rozhraní škôlky a základnej školy. Je patrične infantilný, pestrofarebný. Mne sa tie muzikálové výstupy celkom pozdávali a je chvályhodné, že postavy neboli tak afektované, ako by mohli byť. Problém je, že jediná poriadne rozpracovaná postava je hlavná hrdinka Ida a scenár sa o nič originálne ani nesnaží. Triková stránka je hrozná. Práca so svetlom bola prvotriedna. ()

BOURQUE

Rozprávočka, z ktorej je evidentné, že bola vytvorená pre detská. Jednotlivé postavy, na čele s Idou, líškou a korytnačkou, menšie deti pomerne rýchlo obľúbia. Čo sa týka ostatných vecí, ako napríklad scenár, réžia a nie vždy vydarené musical scény, tak tam sú už pomerne veľké problémy. Z prostredia, kde sa odohráva príbeh, najlepšia vypadala školská knižnica. Nemci v danej kategórii dokážu točiť aj lepšie snímky. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()