Skřet 2

(festivalový názov)
  • USA Troll 2 (viac)

Malý Joshua zná od svého dědečka příběhy o goblinech a o tom jak jsou nebezpeční. Díky tomu má i zlé sny, které se začnou měnit i v boj o život. (Chupacabre)

Valenta28

I když sem této patlanině dal tři hvězdičky, (což by mnoha lidí mohlo brát jako zbytečně moc), tak to neznamená, že se mi nelíbil. Naopak. Právě už hodně dlouho mě žádný podobný film tolik nepobavil. A to hovořím o všem. O hereckých výkonech, kostýmech, maskách, prostředí i námětu. Zkrátka sranda, ale taková, že stojí za to. ()

SOLOM. odpad!

Tak a máme zde další pokračování, které nemělo být nikdy natočeno. Když jsem před časem vyplňoval menší anketu o tom, které tři filmy patří mezi to nejhorší co jsem kdy viděl, tak tento kousek mezi nimi samozřejmě nesměl chybět. Odpad hororového žánru vzal na sebe podobu bandy trotlů v gumových maskách a s klackama v rukou, kteří běhají po lese a domech. Otřesné masky nedosahují ani po kotníky tomu, co bylo možné spatřit v prvním díle a to ani ten nepatří mezi bůhvíjak skvělé snímky. Trapné herecké výkony nejsou ničím v porovnání se zeleným slizem a nelogickým scénářem. V určitých chvílích lze sice vidět jakousi snahu tvůrců o pěkné záběry –viz člověk-kytka, ale v tom množství toho hnusu kolem se to rychle ztratí. ()

JFL

V základu se jedná o geniální koncept - dětský horor postavený na nenávisti městských dětí vůči ovoci a zelenině a také vůči venkovu. Troll 2 je hororové podobenství o vegetariánech jako goblinech, kteří lidi mění v zeleninu a pak je jedí, přičemž jediným způsobem, jak je přemoci, je pořádně mastný dvojitý sendvič s gothajem. Snímek se před lety stal kultovním titulem, ale nikoli na základě svých kvalit (v jakémkoli smyslu), nýbrž čistě proto, že to kdysi byl nejhůře hodnocený film na IMDB. Lidé se na film následně koukali s tím, že se mu mermomocí chtěli vysmát a tak se bavili u každé blbiny, ale problém tkví v tom, že se zde mísí nechtěná zábava s chvilkovými záblesky geniality, úmornou nudou a humpoláckým fušerstvím. V porovnání s vrcholnými filmy z kategorie "tak špatné, až jsou dobré" (např. Hvězdná srážka, Lady Terminator, Chladný jako led) je Troll 2 spíše tak špatný až je špatný, což při potenciálu snímku je velká škoda. Nicméně je třeba ocenit spazmatické herecké výkony i dramaturgicky důsledně držený koncept vyprávěnky pro děti. ()

Lima odpad!

3.NEJHORŠÍ FILM PODLE HODNOCENÍ IMDB. Hmmm, těšil jsem se na kvalitní guilty-pleasure do té doby, než jsem uviděl jméno režiséra. Že je Claudio Fragasso neskutečný sračkař, to vím už od dob jeho předchozího megashitu After Death. Tady jsem se dočkal podobně "kvalitního" zážitku, sice hodně špatného (jak jsem doufal), ale i hodně nudného (jak jsem bohužel od Fragassa čekal). K ději snad pouze tolik: rodina hlavního dětského hrdiny jede na výlet do města NILBOG, které se nachází na území tajemné královny a jejích skřetů. Královna své oběti proměňuje v rostliny a v konečné fázi až jakýsi zelený sliz, který její skřeti (zřejmě dětští herci s neskutečně špatnými maskami) s chutí pojídají. Bystrý chlapec to zjistí a za pomocí zjevení svého dědečka se snaží ochránit svou rodinu a zneškodnit královnu. Celý film je především ve znamení ZELENÉHO SLIZU. Ten se tady blije (občas chlapec, královna a skřeti na konci), občas gurmánský pojídá (opět skřeti), nebo při metamorfóze jedné z obětí odkapává z těla (a je následně konzumován). Zajímavá je i scéna, kdy se královna líbá v karavanu s jedním turistou. V záchvatu vášně u toho žerou i kukuřici, když jsou náhle odněkud ze stropu zasypáváni popcornem (zřejmě umělecký záměr pana režiséra, či co). Ano, předchozí dvě věty zní možná slibně, ale všechny varuju, je to tak nudně podané, že se zaručené bavit nebudete. Z celého filmu by se z kompletních nejzajímavějších momentů dal sestříhat pětiminutový trailer, jinak nuda, fušeřina a amatérismus. Ale ač to zní neskutečně, viděl jsem už i horší sračky. ()

Arach.No

Za pár vtipných momentů, i když většinou je to velká nuda, a za to, že tento film ukazuje vegetariány, jací doopravdy ve skrytu duše jsou. Objektivně je to samozřejmě odpad, ale k nejhorším filmům všech dob se to opravdu ani nepřibližuje. Můžete se smát nebo nadávat. Ať tak, nebo tak, nudě neutečete. ()

• Když se v jedné scéně mění dívka ve sliz, je vidět díra v podlaze, ve které leží. (moukey)
  • Rosella Drudi, manželka režiséra Claudia Fragassa, napsala scénář k filmu jako reakci na to, že se několik jejích přátel v té době stalo vegetariány. (L_O_U_S)
  • Ve scéně, kdy rodina večeří, se zastaví čas. Jediný se může hýbat Joshua ( Michael Stephenson), avšak ostatní členové rodiny mrkají a dělají patrné pohyby. (moukey)