Výpravná filmová rozprávka na motívy klasickej rozprávky bratov Grimmovcov vám rozpovie príbeh o nebezpečnej ceste princa Afrona, ktorý je odhodlaný zachrániť milovanú princeznú Elenu zo spárov temného čarodejníka Skeletona. (STV)

chrispe

Jedna z pohádek natočená takovou tou "správnou kamerou", která se mi líbí. Samotné vyprávění příběhu pro mě nemá dostatečné kouzlo, takže i když je Tina Ruland pěkná princezna a na mladičkého Ondřeje Brouska alias princova bratra je radost pohledět, tak Pták ohnivák se mezi mé oblíbené pohádky neřadí. ()

Alden_Larson

Hodně stupidní a obecně nepovedená pohádka. Vůbec nevím, proč se jmenuje "Pták Ohnivák", když samotný pták Ohnivák ve filmu nemá skoro žádný účel, je to v podstatě velmi dobrý příklad takzvaného "macguffinu", předmět, bez něhož by se neuskutečnil děj filmu, ale zároveň je úplně zbytečný a zaměnitelný čímkoli jiným. Děj sám o sobě není ničím působivý, postavy nejsou ničím zajímavé, všechny mají jednu definující vlastnost a tím jejich charkterizace končí. Herecké výkony ale byly fajn, Karel Roden byl bez pochyby ze všech nejlepší. Hudba byla většinou nevýrazná a orchestrální, v jedné scéně se ale změnila v jakousi jazzovou směsku, která úplně zničila napětí zmíněné scény. Počítačové bleskové efekty nebyly špatné, jenom nechápu jak se v jedné scéně odrážely od kamenných stěn, tak blesky nefungují. 2/10 ()

lekr

Žádná perla to není, ale Vorlíček aspoň dokázal že všechno co natočí nejsou sračky..průměrná výjimka, kterou ozvláštňují alespoň její mystické prvky a především karel Roden, který se své role zhostil opravdu skvěle..němečtí herci jsou sice příšerní a Jiřina Bohdaloá tomu moc nepřidalala ale jsem rád že to dopadlo aspoň takhle... ()

Finskej odpad!

Neuvěřitelné. Zjištění, že to natočil Vorlíček, mě málem porazilo. No, každý si někdy sáhne na dno a tady je špatné snad úplně všechno: jméno ústředního záporáka si scénárista snad musel nechat poradit, protože to by sám nevymyslel, princ Afron vypadá – jak to říct diplomaticky? – jako puberťák s přičesanými chlupy mužnosti pod nosem, jeho bratr je pro změnu Spiderman, celkově splácaný děj je slaboduchý a princezna se tváří jako naštvaná kremrole. Zbytky zachraňuje snad jen ústřední záporák, jen člověk neví, proč se motá kolem té naštvané kremrole, když by někde měl vést Sarumanovu úderku. Achjojo ojvajoj. ()

rodo

Velké zklamání, které bych od režiséra takových kvalit nečekal. Je to ale opravdu jen důkaz, že od určitého zlomového bodu stojí Vorlíčkovy projekty za starou belu. Pohádka je opravdu nudná, ponurá a nehorázně odfláknutý zastřený zvuk celý snímek absolutně pohřbívá. A přítomnost zahraničních herců je spíš ke škodě. Ach jo, kde jsou Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny a ostatní pohádky s nadhledem, vtipem a opravdovým šarmem :-( ()

• Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)
  • Postava Skeletona (Karel Roden) je narážkou na Kostěje, postavu slovanského folklóru, který měl stejně jako filmový Skeleton životní sílu skrytou v předmětu mimo své tělo. (Nick321)