„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (viac)

Česká crazy-komédia situovaná do vymysleného štátu. Autori použili ako dejové motívy najnovšie lekárske pokusy v transplantácii ľudských orgánov. Tak vznikla komická a zároveň drastická satira, ktorá rozpráva o nebezpečenstve zneužitia vedeckých poznatkov. (RTVS)

Deschain

Herecký koncert Ivy Janžurovej, ktorá mi ešte v žiadnom filme nebola tak veľmi sympatická. Presne tento typ starých českých filmov mám rad - neotrelé nápady, absurdné situácie, výborní herci, nejaký ten sci-fi light motív, vtipné hlášky (moja obľúbená, tá od Kopeckého - "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!") 7,5/10 ()

Jenda

Nejlepší je, jak Vladimír Menšík, když ho přistihne Cupák v uniformě, vykřikne: "Čtvrtý pěší z Ivančic". To mě vážně pobavilo ()

Necrotongue

Pane, vy jste vdova! je jednou z těch komedií, na jejichž reprízy jsem se v době, kdy mi televizor zprostředkovával pouze čtyři programy (ČsT 1, 2 a TVP 1, 2), vždycky těšil. Dnes jsem se po letech podíval na film znovu a zjistil jsem, že na mě jeho humor stále spolehlivě funguje. Vědecký pokrok byl obrovský, děj byl dostatečně ujetý a všechno ještě vylepšoval Jiří Sovák svými hláškami, jejichž humor byl tak suchý, až se od nich prášilo. ()

BoPo

Slovné spojenie crazy komédia vzniklo práve pre takéto filmy. Vorlíček si tentoraz vrchovatou mierou užil sklon ku kombinatorike a mal k tomu k dispozícii celkom slušný ansámbl. Janžurová (skvelá v každej zo svojich podôb), Kopecký, Menšík, československý sex symbol Schoberová, najmenej gayský gay Cupák, a veľa ďalších. Príjemne a hlavne totálne nenudne strávený čas, ktorý disponuje kvalitnou zápletkou. Jedna z najlepších českých (československých) komédií. ()

Terva

Mozek astrologa Hampla se na klinice profesora Somra stěhuje z jedné hlavy do druhé a v okamžiku, kdy do hry vstoupí umělá žena s tělem, které je věrnou kopií královy důvěrnice Eveliny Kelettiové, začíná neodolatelně zábavný zmatek nad zmatek. ()

villon17

Tuhle roli zahrála Iva snad nejlíp ze všech, ve kterejch jsem ji viděla. A to tady jsem ji mohla vidět hned ve dvou:)Bylo sice úplně jasný, že ty mozky popletou, ale komedie to i tak byla překvapivá a překvapivě dobrá...."Zavři voči, brouku, a fik!" ()

amirgal

Vcelku se divím, že ten film prošel cenzurou, když kupříkladu pan průmyslník použije kategorickou větu prokurátora Urválka v procesu s Miladou Horákovou: "To mi stačí." a jde zabít svou nevinnou manželku. To museli být soudruzi nějací nepozorní ... :-) ()

corpsy

Neprekonateľný vrchol celej tvorby Vorlíčka - Macourka. Grandiózna sci-fi komédia s geniálnymi hereckými výkonmi a nesmrteľnými scénami a hláškami. Kam na to všetko títo dvaja páni chodili. ()

Una111

"TO VÍTE, UMĚLCI, MAJÍ JINOU MORÁLKU, JSOU JAKO PTÁCI..." Tak tahle hláška je sama min. za jednu *. Jo, to se tehdy točily komedie! Mimochodem a co na to dnešní módní gender? Chlap v ženském těle, žena v mužském... Dnes už to zas taková legrace není, což? ()

hous.enka

Skvělé obsazení, ale druhá polovina filmu už mi přišla překombinovaná a zdlouhavá. Množství postav vyhozených oknem překročil mnou tolerovanou mez :) ()

Adasin

Sakra, ono to fakt bylo dost vtipný a šílený do takové míry, že si mi to líbilo, což se zatím mnoha předrevolučním komediím nepodařilo. 7/10 ()

NinonL

Bohužel jsem viděla až nyní, kdy humorný pel z filmu částečně vyprchal a některé situace se mi moc směšné nezdály. Ale uznávám, je to dobrá komedie a vzhledem k době vzniku má i velký význam pro československou kinematografii. ()