„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (viac)

Česká crazy-komédia situovaná do vymysleného štátu. Autori použili ako dejové motívy najnovšie lekárske pokusy v transplantácii ľudských orgánov. Tak vznikla komická a zároveň drastická satira, ktorá rozpráva o nebezpečenstve zneužitia vedeckých poznatkov. (RTVS)

melloun

Iva Janžurová je naprosto dokonalá, ale ani ostatní se nenechávají zahanbit. „Pane, vy jste vdova!“ je další z řady výborných československých komedií a vrcholů československého filmu vůbec. ()

zdeny99

Vymyšlená debilita, na které se mi líbila jen Olga Schoberová. V narvané bílé košili byla rajcovní bohyně a v závěru zase velice líbezná v té bílé noční košili. [19154. hodnocení, 384. komentář, 82%, 815. nejlepší film, 860. nejoblíbenější film] ()

Narciska

Po naprosté konsternaci nad tím, co zde patrně má být humorem, a údivem nad vysokým hodnocením zde na csfd, dospívám k zjištění, že jsme národ cvrnknutých lidí. ()

Joll

Tohle nám tenkrát prostě šlo! nějak si nedokážu vybavit lepší zahraniční komedie z té doby s takovými scifi zápletkami :) ()

Páně

Bezpochyby skvělé! Geniální humor s cynickými momenty a galapředstavení Ivy Janžurové. Možná neprávem trochu opomíjená komedie, pro mě minimálně patří do předrevolučního top 5. No a na Olgu Schoberovou je opravdu radost pohledět, na tehdejší dobu to byla neuvěřitelně šik ženská s parádní figurou. Srovnaní s Bardotovou je rozhodně na místě. ()

Rokle

Boží prupovídky, geniální obsazení, dvojka Macourek - Vorlíček. Když vidím, co jsme byli schopni vyprodukovat za sci-fi komedii před desítkami let a nyní se podívám třeba na "Probudím se včera", dělá se mi zle. ()

BeranSon

Opět jedna česká komedie, která dokáže optimisticky zvednout náladu a vykouzlit potutelný úsměv na tváři. Nemám co více bych dodal. - 7/10 - ()

helloween93

Tak tohle je velkej úlet! Ale zábavnej! Hample na jatkách, doktor v podání Kopeckého, šmik brouku a Sovák jako hláškující král.:dd 4* "Abych z vás neudělal nezaměstnaného." ()

Raaavenek

Bezstarostná česká komedie, kdyby dnešní režiséři měli alespoň špetku talentu tvůrců starých komedií, nikdy by nevznikly filmy jako Polda... ()

Miki68

Vždycky když se znovu podívám na nějakou komedii pana Vorlíčka, bolestně si uvědomuju, že nám takovýhle člověk v českém filmu bolestně schází... ()

Yojimbo

Tak jsem si chtěl doplnit vzdělání v oblasti českého filmu a.. no, zrovna u tohoto snímku jsou mé pocity takové rozpačité, protože ačkoliv se jedná o skutečně originální stylizované dílko, které nepostrádá šmrnc a spoustu skvělých hlášek, z filmového hlediska je to strašný zmetek, který má spoustu chyb, jež brání v dobrém vychutnání si skvělé Ivy Janžurové či Jiřího Sováka. Zkrátka nejde se vymlouvat na to, že jde o frašku, a formu hodit za hlavu, stačilo by málo a bez rozmýšlení bych tomu dal 5*. ()