Do JZD v Pálavících, ktorého predseda Janák (Vladimír Menšík) sa už teší na dôchodok, zavítal pokrok a zriaďuje sa výpočtové stredisko. Počítač, okolo ktorého sa vlastne točia všetky udalosti, je spoľahlivý, výkonný, ale nevyužitý. Jeho ďalšia budúcnosť je teda v rukách tých, ktorí s ním zatiaľ nevedia zaobchádzať. Do miestneho pohostinstva nastúpil nový čašník – budúci predseda družstva Ing. Petrus (Josef Abrhám). Inkognito si tak nikým nepoznaný a priamo v teréne overuje skutočný stav vecí... (TV JOJ)

nash.

Oproti předchozím dílům ještě méně politiky, což je fajn. To, co se snaží s nadsázkou a dobovým humorem kritizovat je snadno přenositelné i do dnešní doby, i když kvůli zápletce s počítačem film zestárl mnohem víc než předchozí díl. Stále však zůstává přijemně nenáročnou pohodovkou vystavěnou z téměř pohádkově jednoduchých rekvizit. Veteráni v čele s Menšíkem jsou jistota, nové postavy, zejména sympatický potížista Abrhám, osvěží. Nakonec takhle trilogie nebyla ani při repríze po dvaceti letech vůbec špatná. Nemohu říci, že by uzrála jako víno, ale rozhodne nezoctovatěla. ()

ghatos

Připadalo mi to jako jeden díl seriálu Ulice. Takový předchůdce z roku 1986. Herecké obsazení je vynikající. To samo o sobě nic neznamená, když je děj postavený na počítači a hercích, kteří se chovají jako 🐮. Konspirativní pseudopříběh JZD s tupým morálním poselstvím...hrůza. Počítač je nový bůh socialistického občana! 😃Ale je to vcelku sranda... hodně to připomínalo Slunce, seno... . 40%. ()

ondrula

Poslední díl trilogie se takřka úplně odpolitizoval a postavy prodělaly v průběhu uplynulých 10 let (natáčeno v letech 1976 - 1986) bizarní proměny. Menšík se vyžral a očividně trpí alkoholismem, ze Sováka udělali sklerotickou karikaturu, Jandák začal vypadat jako správný bafuňář z ČSSD a z Janžurky se stala seriózní pani. Taky musím podotknout, že ve vinařské trilogii jde o víno až úplně na posledním místě a kdyby se to točilo třeba v továrně na traktory, bylo by to jedno. Výslovně z tohoto dílu musím vypíchnout sváděcí scénu v podání Nového a Trávníčka, protože to je taková trapnost, že jsem nevěřil vlastním očím. Jen tak na okraj - od útlého dětství neustále přemýšlím, zda je František Němec takovej zakyslej suchoprd i v civilním životě, anebo to byl nucenej furt hrát. ()

pytlik...

Poněkud tristní podívaná. Bronislav Poloczek se po vzoru bratrů Mašínů snaží rafinovaně zevnitř rozložit družstvo, ovšem je odkázán do patřičných mezí vysoce uvědomělým Menšíkem, Abrhámem, Andrlovou a Sovákem, který má sice sklerózu jako trám, ale přesto nikdy nezapomene, která strana barikády je ta správná. Ach jo. ()

klúčik

Ja mám filmy režiséra V.Vorlíčka rád. Tento tretí diel tzv. vínarskej trilógie je poctivo urobený. Pamätám sa, že kino bolo plné a na narážkach tipu (transvestita - co, politiku do toho netahej) sa schuti zasmialo. Ja keď sa dívam na tento film v prvom rade vidím už chorého V.Menšíka a stále už len sediaceho F.Filipovského. Mňe sa moc páčil výkon J.Somra. No musím konštatovať , že je to len priemerná komédia - škoda. 65%. ()

• Když místopředseda Janák (Vladimír Menšík) budí opilého Ovečku (Josef Somr) a vylévá mu rum do odpadu, oba si přirozeně tykají. V ostatních scénách, před i po, Ovečka Janákovi vyká. (pjotri)
  • Filmovanie prebiehalo v obci Velké Bílovice. (dyfur)