silentname

"The Christmas Listing" má v jadre celkom dobre spracovanú story a vzťah, ktorý sa musí postupne budovať, aby sa k niečomu reálnemu aj dopracoval. Ústredná dvojica podľa mňa funguje a okrem toho ma film dokázal presvedčiť, aby som v Chadovi začal vidieť viac než len chlapíka, ktorého zaujímajú peniaze. A takisto skvelé sú aj vedľajšie postavy. Juliina sestra Jena je celkom vtipná, pár čo predáva penzión je tiež super a film má svoje vtipné momentky, má svoje atmosférické momentky a reálne som si začínal uvedomovať, že to na mňa začína celkom fungovať. Originality tam moc nebolo a dokázal by som film jednoducho prirovnať k niečomu inému čo som už tento rok videl, no na druhú stranu to malo svoj príjemný šarm a dokázalo ma udržať v pozornosti. No keď v závere prídu klasické nedorozumenia, tak ma film absolútne stratil. Lebo opäť je to tu len nasilu vmontonvané a dokopy to film len zdržuje a pripravuje o možnosť vyzrieť v niečo krajšie. Keby sa tento moment dokopy neopakoval v skoro každom filme čo som tieto Vianoce videl bol by som voči tomu tolerantnejší, no ťažšie je nájsť film, v ktorom sa tento moment neobjaví, než opačne. A je to vždy veľká škoda. Myslím si, že ale za jedno pozretie nič nedáte a ako oddychový vianočný romanťák to je funkčné. Hodnotenie: B ()