Vlk a lev

• Česko Vlk a lev: Nečekané přátelství (viac)

Dvadsaťročná Alma preruší štúdium hry na klavíri a odíde na nejaký čas na chatu po dedkovi, ktorá sa nachádza na ostrove uprostred majestátnej kanadskej divočiny. Krátko nato sa jej život obráti hore nohami. Po leteckej havárii objaví v lese malé levíča určené na výcvik v cirkuse a v rovnakom čase sa zároveň ujme aj mláďaťa vzácneho strieborného vlka, ktoré do chaty prinesie vlčica zvyknutá na prítomnosť a priazeň Alminho dedka. Rozhodne sa zvieratá ochrániť pred svetom ľudí a postarať sa o ne. Spolu tak vytvoria originálnu rodinu. Zvieratá majú ostrov len pre seba a v prírode si cvičia svoje divoké inštinkty. Alma ich učí počúvať hru na piane a hoci sa vlk a lev z rozkošných mláďat postupne vzhľadom a silou menia na obávané šelmy, puto medzi všetkými tromi je čoraz silnejšie. Ich idylické spolužitie však po čase naruší dotyk civilizácie. (Bontonfilm SK)

Carlie

Roztomilý příběh, který se bude líbit dětem a pěkná propagace ochrany zvířat, ale jako film se mi to příliš nelíbilo. Sentimentální děj, který je celý jedno velké klišé na mě prostě nefunguje a výsledek je dost neambiciózní a i přes krátkou stopáž místy nudný. 2-3 hvězdy. ()

Marze

Slabe natocene drama a tezkopadny film. Sledovat 100 minut pekna zviratka na mem telefonu, smesne spatne a hluboce sladke vlka a lva a nudne lidske postavy s vycpelym , predvidatelnym pribehem je frustrujici. Ale najdete tu par nezamyslenych odkazu o lidskych vztazich s velkymi predatory. Nas vrcholovy predator jsou lidove receno bacily. ()

Arsenal83

Film dobrý akurát tak pre ochranárov, zvieratá krásne, ale zas odtiaľ potiaľ, netreba to preháňať. Prekvapila ale neznáma, no sympatická herečka Molly Kunz. Bola dokonca krajšia ako ten vlk. ()

Stanislaus

Snímky a lá Volání divočiny (ať už jde o lví či psí verzi) nemusí mít komplexní děj, protože člověku někdy jen stačí, když se kochá neuvěřitelnými záběry divokých zvířat a přírody. Tak je tomu ostatně i v případě Vlka a lva! Film nemá příběhově moc čím překvapit a místy hraje okatě sentimentálním způsobem na city, nicméně se na něj i tak pěkně dívá, přičemž vedle krásných záběrů zvířat a přírody nabízí slušný soundtrack. Pohodová rodinná záležitost! ()

BMW12

Opravdu velmi hezká podívaná. Mozart i Snílek jsou roztomilí a Molly Kunz se k nim skvěle hodila jako hlavní hrdinka. Příběh se mi moc líbil, vskutku skvělý rodinný film. ()

ARI50

Pěkný rodinný film s hodně pěkným příběhem, herečka se výborně hodila do téhle situace. Skvělé místo, skvělý příběh,skvěle nádherné zvířata. ()

Marsik

Pro děti určitě moc hezká nenáročná podívaná, byť v závěru to vypadalo na doják, což by děti nesly těžce. Nakonec ale vše dobře dopadlo, v kině záběry hezky vynikly, a tak člověk trávil hoďku a půl u příjemného rodinného filmu. 75% (A) ()

William_

5/10. Opravdu špatně natočený film o nádherných čtyřnohých fešácích a sympatické Almě, ke které jsem si ale nemohl po celý film najít cestu. Ať už je to kamera nebo střih, vůbec se to po technické stránce nepovedlo. Je to škoda, kdyby měl film o něco šikovnější kameramany či střihače, bylo by to o něco více koukatelnější. Takhle to zkouknete ale už se k tomu asi nevrátíte. Škoda. ()

angel74

Po zhlédnutí velmi poutavého filmu Mia a bílý lev jsem asi měla až příliš velká očekávání, když oba snímky režíroval tentýž člověk. Co však skvěle funguje tam, tady docela hapruje. I přesto, že Gilles de Maistre opět natáčel se skutečnými zvířaty a obešel se bez digitálních triků, přičemž většinu děje zasadil do krásného prostředí kanadské divočiny. Povedený je také soundtrack. Zásadní problém ovšem vidím ve scénáři, který působí poslepovaně, určitě by se na něm dalo více zapracovat. (55%) ()

Johnny.ARN

de Maistre sa rozhodol točiť veci o prírode a zvieratkách. Konkrétne má celkom rád levíkov. Škoda len, že tie príbehy sú len pozadie k zvieratkám a prírode. Milovníci, deti a emočné ženy si tu prídu na svoje. Opäť pocitovo za dve ale ryšavka a prerastená mačka ma vždy dostanú. 3 z 5 ()

Master19

Více než cokoliv jiného je to pohádka pro děti. Šablonovité postavy už nemohou být víc ohrané: hlavní hrdina vzdávající se kariéry kvůli "přírodě", původně zlý zoolog který ve výsledku pomáhá, nejzlejší zlá postava s bičíkem a puškou (zde navíc cirkusák)... Dvě hvězdičky jsou za krásné záběry zvířecích mazlíčků a kanadské přírody. Sice jsem přes sebe musel hodit deku, jaká šla z televize zima, ale pak už to šlo. ()

filipvrbik

Moc hezky natočený film, akorát to na mě působilo jako spíš jako dokument, než film do kina, což je rozhodně škoda, protože lev(Snílek) a vlk  (Mozart) byli skvělí, takže pár logických kopanců bych tomu odpustil...70% ()

H4ku11

Vždy, keď je film o zvieratách, tak ide u mňa pomyseľná latka spokojnosti oveľa nižšie a hravo ju prekoná takmer čokoľvek, ale toto bolo aj na moje mierne pomery naozaj slabé. ()

BOURQUE

Minimalistický príbeh v jednoduchom kostýme s dvojdimenzionálnymi charaktermi postáv. Pekný súkromný ostrov s jednoduchým lesom a jedno milé priateľstvo medzi vlkom a levom (ktoré by pravdepodobne nebolo, keby sa nepoznali od detstva) . Veľmi idealizovaný film (odkiaľ brala  Alma toľko masa pre tých zvierat?), ale aj takých občas potrebujeme. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

John80

Pekný dobrodružný film pre celú rodinu o dievčati ,ktoré sa bude starať od malička o Vlka a leva až do ich dospelosti 3* ()