Vetřelci z vesmíru unesou pozemské superhrdiny a jejich děti se musí naučit táhnout za jeden provaz, aby zachránily svoje rodiče i celou planetu. (Netflix)

Cervenak

Zrejme to budete nenávidieť ako väčšina prepätých pozérov na ČSFD, ktorí si pustili "nový film Roberta Rodrigueza", asi v očakávaní nového Desperada, alebo aspoň Ality 2... a dostali film v štýle Spy Kids, teda niečo na spôsob "RR točí pre decká tak, že sa baví s bandou decák". Vaše 10 - 12-ročné dieťa (vrátane toho vnútorného, ak niečo také vlastníte) sa však bude solídne baviť. ()

Streeper

Žraločáka a Lávovku jsem jako malá milovala, byl to jeden z filmů, který jsem si často půjčovala na VHS ve videopůjčovně stejně jako díly Spy Kids. Takže mě potěšilo, že se alespoň originální Lávovka vrátila i do tohoto pokračování, protože mě to svým způsobem vrátilo do dětství. A ano pro děti je to film jako dělaný, je tam spousta akce, humoru, troška ponaučení. Děti ten film určitě bavit bude, na mě to bylo moc jednoduché a průhledné. Jako oddechový film fajn, ale konec se za mě vůbec nepovedl. Chyběl kousíček, abych tomu dala 3 hvězdy, protože jsem se fakt bavila, ale ten konec to celé zvoral, úplně promarněný potenciál. ()

Melios

Mierne sklamanie pociťujem, až z toho píšem jak Yoda. To, že tieto filmy robí Rodriguez pre srandu králikov (a hlavne, že ho to očividne aj baví) úplne beriem, sám sa pri nich dokážem veľmi dobre zabaviť. Milujem Spy Kids, i keď to nie je žiadna sláva a Sharkboy tiež nebol až tak zlý. Skrátka to nie sú filmy pre kritické hodnotenie, ale zábavu. Ale pri tomto filme som mal pocit ako keby mi uleteli včely. Pán režisér s prepáčením len recykloval niekoľko razy použité nápady, pridal k tomu nového (rozhodne nie Taylora Lautnera) Sharkboya a spravil ten istý mišmaš ako pred dvadsiatimi rokmi. Deti to rozhodne pobaví o tom žiadna, no pre mňa ako fanúšika to bola hrozná nuda, ktorá do univerza nepriniesla nič nové, no aspoň sa dala dopozerať. Originálnu sériu beriem za The Room detských filmov, no tento spin-off skôr za Trolla 2. The Room nebol dokonalý film, no smiešny a za to stále geniálny. Troll 2 bol na 100% zlý film, kde ani absurdný smiech nezachráni fakt, že je ten film nepodarená katastrofa. Za mňa najslabší kus série, pretože ak vás film nedokáže rozosmiať navzdory faktu, že je to jeho hlavný význam a dôvod jeho existencie, tak je niečo v neporiadku. ()

BOURQUE odpad!

Rok 2019 – R. Rodriguez s Alitou ukázal, že keď chce, tak vie natočiť zmysluplné filmy, kde špeciálne efekty a herecké výkony sú viac-menej na rovnakej úrovni. Jeho aktuálny počin, ktorý bez problémov zafinancoval Netflix, je (ne)priamym pokračovaním The Adventures of Sharkboy and Lavagirl 3-D. Why Mr. Rodriguez? Bohužiaľ je to na podobnej úrovni ako „predchádzajúci“ snímok. Vizuálna stránka síce je prijateľná, avšak strašne pripomína úroveň „Disney channel“ (to nebola žiadna pochvala). Pre dospelých je veľké utrpenie pozrieť tento „film“ do konca, pre najmenších by som to radšej nepúšťal. R. Rodriguez si vzal na seba všetko (scenár, réžia, kamera, hudba), možno začlenenie ďalších ľudí ako aj ich názory do tvorby by nezaškodilo. P.S.: Netflix má neskutočný talent zafinancovať také filmy, ktorých scenár by mal zostať niekde hlboko v šuplíku. Osobné hodnotenie: 35% (odpad!) ()

Bozvav

Jistě je to prvoplánové, děsně barevné a naprosto předvídatelné - pro dospělého! Vzhledem k tomu, že to film určený pro děti, tak to beru. Holkám se SPY Kids moc líbilo a toto je přesně stejný šálek kávy. Při bláznivém dobrodružství může malý divák vidět nastavené zrcadlo úspěšným dospělým (jejich sebestřednost, výhradní tah na branku, narcismus, aroganci i sobectví) a vidět rozdíl, jak vypadá konání, když si lidi naslouchají, spolupracují a chrání se navzájem. Ty větší a pozornější mohou i pochopit podprahové sdělení, že cesta je někdy důležitější než cíl a ty ostatní se prostě zasmějí. Je to prostě Rodriguez a ten má svůj nezaměnitelný styl a v meritu toho já dávám spokojených 65%. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Texasu v USA. (SONY_)