Slavný novinář a vyhlášený sukničkář musí proto přehodnotit celý svůj život. Zamiluje se totiž do záhadné modelky, která vede dvojí život. (Netflix)

marhoul

Polská kinematografie si vybrala svoji slabou chvilku. Kdybych neznala jejich několik senzačních romantických komedií, asi by mě to tolik nesmetlo. Tohle byla slátanina, kde nefunguje absolutně nic. Přeplácaný scénář, bez chemie mezi herci, hovadina natlačená mafiány, mrtvou maminkou, učitelkou převlečenou za modelku, odcestovanou jinou maminkou, smutným dítětem, alternativní výukou, rychlými auty, biofarmou, veteránem v garáži, reklamní agenturou se zlou, zlou přítelkyní, anafylaktickými záchvaty, hloupými učitelkami - kolegyněmi, vydírajicím zaměstnancem tatínka, zlým ředitelem školy, který chce školu zavřít, když se děti paní učitelky nepředvedou, co nejlíp , jo a ještě ten velký pes... No průser, jako kráva, vedle tohoto je většina českých hovadin stejného žánru za perly. A ty dialogy.. Ztráta času. ()

Arsenal83

Taká ľahšia romantická komédia, na uvoľnenie a oddych tak akurát. Ten sukničkár ( Mateusz Banasiuk) ale mohol byť viac fešák, ale asi vo Varšave na kásting prišli samí necharizmatickí brigádnici, takže ženská duša až tak potešená nebude. Jedine, že by sa im páčil facet z okom o rozmere 5x5 mm, ja osobne som musel použiť zoom, aby som sa ubezpečil, že ten týpek má oči. ()

mira007

Polská romantická komedie, která má hodně moderní vystajlovaný až kýčovitý vizuál - svět modelingu, sporťáky, hezké oblečení a hrozně se mi líbil ten džekylhajdovský motiv učitelka vs. modelka, ale ve výsledku je to jakési prvoplánové, předvídatelné a nijak překvapivé a občas to utrácí tempo, nicméně zajímavý počin se sympatickou dvojkou. Adriannu Chlebickou si poznamenám. ()

Wysch

Až budu někdy v budoucnu nadávat na českej film plnej nelogicky jednajících postav; scén, které na sebe špatně nebo vůbec navazují; scénáře, který je plný klišé (btw. jak může někdo do komentáře napsat, že celej film není klišé, to fakt netuším); a herců, kteří tak neskutečně přehrávají, snad si vzpomenu na tuhle polskou slabotu. Adrianna je pěkná holka, to bez debat, a v obou rolích se snaží, ale s takhle špatně napsaným, sestříhaným a zrežírovaným "majstrštykem" nezmůže ani pěkná holka vůbec nic. Adrianno, tumáš ode mě hvězdu, za víc tenhle film opravdu nestojí. 20% ()

silentname

Vo výsledku môžem ohodnotiť "Miłość do kwadratu" ako fajn film. Nie je vysoko stupídny, má svoje vtipné momentky a povedal by som, že naši hlavní hrdinovia sú dostatočne sympatickí na to, aby som povedal, že film stojí aspoň za jedno pozretie. Monika je podľa mňa skvelá hlavná hrdinka. Je inteligentná, sympatická a okrem toho robí skutočne veci viac pre druhých, než pre seba samú. Takže musím ju oceniť. Enzo alebo Stefan je miestami celkom vtipný a okrem toho jeho šarm počas filmu vie preniknúť. Ostatné postavy sú tu tak trošku nabok, ale v rámci možností zvládajú svoje role celkom dobre. Jediná postava, ktorá vie byť miestami celkom otravná je Alicja, ktorá má miestami asi viacero osobností v sebe. Neviem. Celkovo ale nie je moc čo o filme povedať. Viete kam to bude smerovať aj k čomu dospejeme. A v rámci žánru je to celkom funkčné. Ak chcete jednoduchú romantickú komédiu, ktorá možno miestami trošku prepáli svoj run time a má niekoľko slabo spracovaných bočných línií, tak budete spokojní. Čiže vo výsledku je film proste fajn. Také lepšie fajn. Hodnotenie: B- ()

• Monikin otec (Miroslaw Baka) má auto Audi 100 Coupe, ktoré bolo vyrábané začiatkom 70-tych rokov. Predpokladáme, že Monikin otec sa narodil v 60-tych rokoch, tým pádom to nemohlo byť svadobné auto Monikiných starých rodičov. (megajalec)